Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για επιλογή ακουστικών.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια που σηζητάτε για ακουστικά , εγώ είμαι διατεθημένος να παρω πολύ καλές ψείρες για το κινητό με μικροφωνάκι, με ταβάνι τα 70 ευρώ

Ψάχνοντας, κατέληξα στα Razer Hammerhead pro (70€) το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως με αυτά τα λεφτά μπορώ να πάρω κάτι απο AKG, sennheiser, denon που θα μου δώσουν πιο πιοτικό ήχο. φοβάμαι με λίγα λόγια να μην πληρώσω την υπεραξία του ονόματος μιας treandy μάρκας όπως η razer.

Επεξ/σία από blanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο είδα έχουν αρκετά καλή ποιότητα για τα λεφτά τους. Έχουνε όμως δυνατό ήχο; Το γνωρίζεις αυτό;

Από ότι διαβάζω κι εγώ ο ήχος τους επικεντρώνεται στα lows ( μπάσο ) και mids. Οπότε θα είσαι μια χαρά! :)

μια που σηζητάτε για ακουστικά , εγώ είμαι διατεθημένος να παρω πολύ καλές ψείρες για το κινητό με μικροφωνάκι, με ταβάνι τα 70 ευρώ

Ψάχνοντας, κατέληξα στα Razer Hammerhead pro (70€) το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως με αυτά τα λεφτά μπορώ να πάρω κάτι απο AKG, sennheiser, denon που θα μου δώσουν πιο πιοτικό ήχο. φοβάμαι με λίγα λόγια να μην πληρώσω την υπεραξία του ονόματος μιας treandy μάρκας όπως η razer.

Τα Razer τα έχει ένας φίλος μου και είναι και αυτά λίγο Bass Heavy αλλά η ποιότητα κατασκευής είναι κορυφαία!

ΑΛΛΑ! Εάν ισχύει αυτό που σου έχω στείλει στο link ( αν ισχύει η τιμή αυτή που αναγράφουν δηλαδή ) τότε εννοείται πως πρέπει να πάρεις αυτά!!!! Τρελή ευκαιρία! Link.png Site: Sennheiser MM-80i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου, φαίνεται οτι γνωρίζεις απο το αντικειμενο και λαμβάνω υπόψιν μου την γνώμη σου. (φαίνεται και απο το avatar σου...  :-D  )

 

Δηλαδή τα θεωρείς καλύτερα απο τα HAMMERHEAD?
Με ανησυχεί η χαμηλή υψηλή συχνότητα  18,000 ...... τα Hammerhead έχουν πανω απο 20000....

Επίσης, ειναι μοντέλο του 2010!αρκετα παλιά και για iphone . Εγω έχω LG. απλά πιστεύω δεν θα λειτουργεί η αυξομείωση της έντασης όπως με τα ακουστικά του iphone 5 που χρησιμοποιώ τωρα...Αν είναι όντως καλύτερα (σημαντικά) απο τα hammerhead να τα πάρω, απλά λέω στα ίδια λεφτά είναι και τα Hammerhead που είναι φρέσκο μοντέλο. μήπως να πάω στα hummerhead?!?!?!!? ..... σκέφτομαι και τα a-Jays ONE+ που θα έχουν καλή υποστήριξη στο android κινητό μου.στα μισα περίπου λεφτά... βασικά είμαι ανάμεσα σε hammerhead kai a-jays ONE+  απλά δεν ξέρω την διαφορά ποιότητας που έχουν (γιατι σίγουρα είναι καλύτερα τα hummerhead) για να δω αν αξίζει να δώσω τα 30 ευρω παραπάνω....

Επεξ/σία από blanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου, φαίνεται οτι γνωρίζεις απο το αντικειμενο και λαμβάνω υπόψιν μου την γνώμη σου. (φαίνεται και απο το avatar σου...  :-D  )

 

Δηλαδή τα θεωρείς καλύτερα απο τα HAMMERHEAD?

Με ανησυχεί η χαμηλή υψηλή συχνότητα  18,000 ...... τα Hammerhead έχουν πανω απο 20000....

Επίσης, ειναι μοντέλο του 2010!αρκετα παλιά και για iphone . Εγω έχω LG. απλά πιστεύω δεν θα λειτουργεί η αυξομείωση της έντασης όπως με τα ακουστικά του iphone 5 που χρησιμοποιώ τωρα...Αν είναι όντως καλύτερα (σημαντικά) απο τα hammerhead να τα πάρω, απλά λέω στα ίδια λεφτά είναι και τα Hammerhead που είναι φρέσκο μοντέλο. μήπως να πάω στα hummerhead?!?!?!!? ..... σκέφτομαι και τα a-Jays ONE+ που θα έχουν καλή υποστήριξη στο android κινητό μου.στα μισα περίπου λεφτά... βασικά είμαι ανάμεσα σε hammerhead kai a-jays ONE+  απλά δεν ξέρω την διαφορά ποιότητας που έχουν (γιατι σίγουρα είναι καλύτερα τα hummerhead) για να δω αν αξίζει να δώσω τα 30 ευρω παραπάνω....

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια να σε καλά!  :D

Μια ερώτηση πριν απαντήσω στα παραπάνω που έγραψες..μπορείς να αγοράσεις και από εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια να σε καλά!  :D

Μια ερώτηση πριν απαντήσω στα παραπάνω που έγραψες..μπορείς να αγοράσεις και από εξωτερικό;

Φυσικά μπορώ να αγοράσω απο εξωτερικό.

 

Σε SoundMAGIC E30 θα με πας; :-)

 

Ψάχνοντας είδα αυτά και τα ερωτεύτηκα . Πολύ όμορφα , και δείχνουν ότι έχουν καλά χαρακτιριστικά στα χαρτιά.

http://www.philips.com.hk/c/headphones/citiscape-in-ear-headphones-she9055bl_00/prd/en/

 

Τι λες;

 

ή να ρισκάρω με αυτά;---> http://www.ebay.com/itm/Genuine-Klipsch-Image-S4A-II-Earbud-Headphones-for-Android-Black-/351063230553#viTabs_0

 

 

Αυτά αξίζουν τα λεφτά τους;;;

http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/headphones/akoystika-pseires/skullcandy-full-metal-jacket-s2fmbz-bz-akoystika-mayro/prod200207pp/

 

 

O Κινέζος μου φένεται πολύ καλός!!!

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_piston_earphone_updated_version_brown-5708-eur.html#review

 

οι κριτικές είναι αποστομοτικές

Επεξ/σία από blanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά μπορώ να αγοράσω απο εξωτερικό.

 

Σε SoundMAGIC E30 θα με πας; :-)

 

Ψάχνοντας είδα αυτά και τα ερωτεύτηκα . Πολύ όμορφα , και δείχνουν ότι έχουν καλά χαρακτιριστικά στα χαρτιά.

http://www.philips.com.hk/c/headphones/citiscape-in-ear-headphones-she9055bl_00/prd/en/

 

Τι λες;

 

ή να ρισκάρω με αυτά;---> http://www.ebay.com/itm/Genuine-Klipsch-Image-S4A-II-Earbud-Headphones-for-Android-Black-/351063230553#viTabs_0

 

 

Αυτά αξίζουν τα λεφτά τους;;;

http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/headphones/akoystika-pseires/skullcandy-full-metal-jacket-s2fmbz-bz-akoystika-mayro/prod200207pp/

 

 

O Κινέζος μου φένεται πολύ καλός!!!

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_piston_earphone_updated_version_brown-5708-eur.html#review

 

οι κριτικές είναι αποστομοτικές

Λοιπόν λοιπόν επειδή μάλλον είναι από τα πρώτα ακριβά in ear που θα αγοράσεις άκου τι προτείνω... Θα μπορούσες να αγοράσεις ένα in ear και να δώσεις μέχρι 20-25 ευρώ ( από εξωτερικό εννοείται για να πιάσουν τόπο τα λεφτά σου ) και αν δεις ότι θέλεις το κάτι παραπάνω, μετά από 1-2 χρόνια δίνεις περισσότερα για να πάρεις κάτι που θα σε ικανοποιεί ακόμα περισσότερο! Στο λέω αυτό γιατί κι εγώ όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι με τον ήχο και τα ακουστικά δεν έδωσα μπαμ 70 ευρώ..πειραματίστηκα για λίγο καιρό με in ear των 20-35 και μετά ανέβηκα κατηγορία! ( είχε γίνει και πιο ευαίσθητο το αφτί μου μετά από λίγο καιρό και μπορούσα να ακούσω πιο εύκολα τη διαφορά στον ήχο μεταξύ ενός ''απλού'' και ενός hi-end in ear ) Επιπλέον τα Pistons ( που τα είχα ξεχάσει εντελώς  :P ) έρχονται ισοπαλία με ακουστικά της τάξεως των 50 ευρώ οπότε πιστεύω πως είναι ιδανικό ξεκίνημα! 

Εννοείται πως αν τελικά αποφασίσεις να δώσεις παραπάνω θα σου προτείνω άλλα τόσα και θα συνεχίσουμε την συζήτηση μας  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν λοιπόν επειδή μάλλον είναι από τα πρώτα ακριβά in ear που θα αγοράσεις άκου τι προτείνω... Θα μπορούσες να αγοράσεις ένα in ear και να δώσεις μέχρι 20-25 ευρώ ( από εξωτερικό εννοείται για να πιάσουν τόπο τα λεφτά σου ) και αν δεις ότι θέλεις το κάτι παραπάνω, μετά από 1-2 χρόνια δίνεις περισσότερα για να πάρεις κάτι που θα σε ικανοποιεί ακόμα περισσότερο! Στο λέω αυτό γιατί κι εγώ όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι με τον ήχο και τα ακουστικά δεν έδωσα μπαμ 70 ευρώ..πειραματίστηκα για λίγο καιρό με in ear των 20-35 και μετά ανέβηκα κατηγορία! ( είχε γίνει και πιο ευαίσθητο το αφτί μου μετά από λίγο καιρό και μπορούσα να ακούσω πιο εύκολα τη διαφορά στον ήχο μεταξύ ενός ''απλού'' και ενός hi-end in ear ) Επιπλέον τα Pistons ( που τα είχα ξεχάσει εντελώς  :P ) έρχονται ισοπαλία με ακουστικά της τάξεως των 50 ευρώ οπότε πιστεύω πως είναι ιδανικό ξεκίνημα! 

Εννοείται πως αν τελικά αποφασίσεις να δώσεις παραπάνω θα σου προτείνω άλλα τόσα και θα συνεχίσουμε την συζήτηση μας  :P

Δεν είναι τα πρώτα ακριβά in-ear αυτά που θέλω να πάρω. πριν 2 χρόνια είχα τα URBEATS 1 τις ψειρες που μου άρεσαν πολύ , αλλά τα είχα πουλήσει με το κινητό(HTC) .

Θέλω κάτι αντίστοιχο σε πιοτητα

 

Τι λές για τα SENNHEISER MM-70S(Τα βρήκα στα 60)€ ? έχουν καλύτερο ήχο απο τα URBEATS?

Επεξ/σία από blanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τα πρώτα ακριβά in-ear αυτά που θέλω να πάρω. πριν 2 χρόνια είχα τα URBEATS 1 τις ψειρες που μου άρεσαν πολύ , αλλά τα είχα πουλήσει με το κινητό(HTC) .

Θέλω κάτι αντίστοιχο σε πιοτητα

 

Τι λές για τα SENNHEISER MM-70S(Τα βρήκα στα 60)€ ? έχουν καλύτερο ήχο απο τα URBEATS?

Καλά μεταξύ μας ότι και να σου προτείνω θα είναι καλύτερο από τα beats. 

Θέλεις δηλαδή κάτι bass- heavy που να μοιάζει στα urbeats ή κάτι που να έχει πιο καθαρό και ισορροπημένο ήχο;

Τα sennheiser αυτά είναι υπερεκτιμημένα για τον ήχο που παράγουν οπότε δεν είναι καλή επιλογή. 

Απάντησε μου στην παραπάνω ερώτηση που σου έκανα και θα σου προτείνω τα αντίστοιχα κορυφαία της κατηγορίας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πήρα τα hammerhead pro (γιατι ηθελα και μικροφονο για το κινητό σαν handsfree, αλλα και για να μιλάω στο λαπτοπ αφου χάλασε το mic του)

 

παντως έχω να πω ένα.

έκαναν τα ΜΡ3 μου να φαίνονταί "λίγα" με ανάγκασάν να κατεβάσω φλαγκ αρχεία υψυλής πιότιτας για να ακουσω την πιοτητά τους. σε σχέση με τα ακουστικά του κουτιού του iphone 5 και του LG G2  η μεγάλη διαφορά είναι στα μπάσα και όχι στις άλλες συχνότητες, για αυτό και κατεβασα  φλαγκ να δω διαφορά. πολύ ομορφα και πιοτικά , πιστευω ότι θα μου κρατήσουν, πάντως σε σχέση με τα URBEATS έχουν το ίδιο μπασσο (λίγο δυνατότερο) με την διαφορά ότι όσο και να τα ζορίσεις με ένταση δεν μασάνε... τα URBEATS δεν άντεχαν την μεγάλη ένταση με μεγάλη διαδρομή μεμβρανης όταν ζητουσα μπάσο....

 

πραγματικά , ενώ είμαι bassfreak σε πολλά κομματια, έβαλα ρυθμιση "χαμηλωμα μπάσου" ποιός ; εγώ; και με την ρύθμιση "χαμηλωμα μπάσου" έιχα περισσότερο μπάσο απο τα μανίσια του iphone 5!!!

 

με λίγα λόγια πολύ καλά.

αυτό νομίζω λέει πολλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι στην αναζήτηση για ακουστικά hands free in ear που να είναι κατάλληλα για android συσκεύες.

Τα προηγούμενα handsfree ακουστικά που είχα ηταν τα http://en-de.sennheiser.com/earphones-microphone-headset-stereo-mm-30iστα οποία όμως κόπηκε το καλώδιο και τα http://uk.akg.com/akg-product-detail_uk/k323xs_a_white.html τα οποία τα έχασα!

Τα χρειάζομαι για ομιλία μέσω κινητού και λάπτοπ, παρακολούθησει βίντεο απο το κινητό, tablet, pc, ραδιόφωνο και μουσικά αρχεία.

Το budget είναι στα 60 με 80 ευρώ.

Θα ήθελα κάτι ποιοτικό και αν γίνεται με πλαίσιο απο αλουμίνιο.

Μέχρι στιγμής κοιτάω αυτά http://uk.akg.com/akg-product-detail_uk/k-376-white.html

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...