Προς το περιεχόμενο

World Of Warships


Assassin007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν έχεις κλειδί, όχι.

Στο μέιλ που έλαβα,δεν έχει κλειδί,μου λέει απλά κατέβασμα και σύνδεση με τα στοιχεία μου(ήμουν μπετα wot,woa,παίζω και κανονική έκδοση και blitz)παίζει γι'αυτό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι class / tier παίζετε;

 

Εγώ απ' όλα (εκτός των CVs), αλλά κυρίως είμαι BB fan και έχω φτάσει στο Nagato.

 

CA & DD μόνο. Τα BB ίσως στο μέλλον, τα CV τα θεωρώ βαρετά και χρειάζεται μόνο ένα AA CA που ξέρει να παίζει, για να σου κλείσει το σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι προτεινετε να αρχισω?

Εχω δει αυτα με τα torpedos ( Destroyers? ) . Φαινονται αρκετα fun αλλα το hp τους ειναι abysmal κ πρεπει να πας αρκετα κοντα για να κανεις ζημια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα DDs (Destroyers) γενικά έχουν τις τορπίλες για κύριο τρόπο ζημιάς. Τα αμερικάνικα πάντως έχουν και καλούτσικα κανόνια, αλλά η ζημιά που κάνουν οι τορπίλες είναι μεγάλη και δεν υπάρχουν τζούφιες όπως τύχαιναν κανονικά στον 2ο Παγκόσμιο.

Πρέπει να σκέφτεσαι λίγο σαν Rogue / Ninja. Να κρύβεσαι πίσω από νησιά, να χτυπάς αυτούς που δεν σε βλέπουν και να φεύγεις.

Βοηθάει και ο καπνός, αλλά αν τον ρίξεις από μακριά για να πλησιάσεις, θα κάθονται απέξω οι άλλοι και θα περιμένουν να βγεις. Θέλει μεγάλη προσοχή γενικά.

Tip: Πάτα το P για να κλείσεις τα αντιαεροπορικά σου όταν θες να είσαι stealthy, γιατί αν πλησιάσει αεροπλάνο και του ρίξεις (είναι αυτόματα τα ΑΑ), θα ανέβει το detection σου. Το ίδιο και με τα κανόνια. Αν έχεις εμπλακεί, τότε οκ να ρίξεις αν είσαι κοντά, αλλιώς αν θες να ξεφύγεις, μην ρίξεις τίποτα (εκτός από τορπίλες).

 

Aπό ένα tier και μετά (δεν θυμάμαι τώρα γιατί δεν είμαι σπίτι, μπορείς να δεις στο tech tree), και τα CAs (Cruisers) παίρνουν τορπίλες. Αν και πιο μετά τις χάνουν πάλι νομίζω, δεν έχω ασχοληθεί τόσο μαζί τους.

 

Εdit: Επίσης ξαναβάζω το λινκ που βοηθάει τους νέους αρκετά, Ye quick beginners guide to World of Warships 

 

Και μην ξεχνάτε στα options να βάλετε keybind για το "Highlight target for allies" (κάπως έτσι) που βοηθάει για focus fire ή γενικά να δείξεις στην ομάδα ποιον στόχο βαράς / να προσέξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δε συνδέεται,μια φορα τα καταφερα κι αυτο ηταν..
Ολο ενα μου βγαζει άγνωστο σφάλμα κατα την σύνδεση..

αντιμετοπιζει κανεις παρόμοιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβως κολλαει?

Δοκιμασε να ανοιξεις το exe του παιχνιδιου κ οχι απο τον launcher αν εκει ειναι το προβλημα

με το που μπαίνεις οταν πατάω να συνδεθώ,μου πετάει άγνωστο σφάλμα και δε συνδέεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...