Προς το περιεχόμενο

προβλημα με tablet


nichrys4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλοι μου καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,

 

είστε η τελευταία μου ελπίδα σαν γνώστες που είστε ζητάω την βοήθεια σας για το εξής πρόβλημα.

Σήμερα τελείωσε η μπαταρία από ένα tablet που αγόρασω 1,5 μήνα τώρα από έναν πωλητή του ebay και συγκεκριμένα το παρακάτω

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150874662737&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

 

πήγα να το φορτίσω όπως πάντα και ενώ έδειξε το σήμα της μπαταρίας και ενώ ήταν στο ρεύμα δεν άνοιγε μετα από 1 ώρα καθόλου που ήθελα να παίξουν τα παιδιά.

ενώ λοιπόν δείχνει ότι  λαμβάνει ρεύμ;α γιατί μόλις βάζω το βύσμα αναγνωρίζει ότι μπήκε ρεύμα αναβοντας αμέσωσ οποτε θεωρω ότι ο φορτιστής του λειτουργεί κανονικά.

το θέμα ότι και άλλες φορές με το που έσβηνε και το έβαζες στην πρίζα μπορούσες να το λειτουργείσεις άμεσα χωρίς κανένα θέμα τωρα όμως γιατί?

στην πίσω πλευρά του υπάρχει η ένδειξη του reset το σκεφτηκα σαν λύση αλλά θα σβηστούν τα πάντα?

όποτε σκεφτηκα εσάς σαν λύση τι να κάνω

σας παρακαλώ επειδή είναι του μικρού και όσοι έχετε παιδιά θα με καταλάβετε στείλτε άμεσα τις απαντήσεις σας και στο mail μου   [email protected]

 

αναμένω

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το καλώδιο λειτουργεί κανονικά

πήγα σήμερα στην γλυφάδα σε pc τεχνικούς και μου είπαν ότι μάλλον είναι η εσωτερική μπαταρία.

γνωρίζει κανένας πως και ποιοι αλλάζουν τέτοιου είδους μπαταρίες και αν που?

επίσης ενα ενδεικτικό κόστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια κανενας δεν γνωριζει ο moderator τιποτα?

που είναι η δυναμη του forum  στο να βοηθαει για επιλυση προβληματων

δεν θέλω να απευθυνθω σε αλμπανηδες γι'αυτο ρωταω εσας αλλα σε γνωστες του αντικειμενου

βοηθειααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε πρεπει ν αφηνεις τη μπαταρια να αδειασει τελειως γιατι μετα δε θα φορτιζει.αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε καποιο καταστημα με μπαταριες πχ γερμανος προκειμενου να στη φορτισουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>δε πρεπει ν αφηνεις τη μπαταρια να αδειασει τελειως γιατι μετα δε θα φορτιζει.αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε καποιο καταστημα με μπαταριες πχ γερμανος προκειμενου να στη φορτισουν.</p>

 

Το θέμα είναι ότι το καλώδιο τηςφόρτισης δεν έχει πρόβλημα και όταν το τοποθετώ δείχνει όπω σου είπα την ένδειξη φόρτισης αλλά δεν γεμίζει

Ο γερμανός μπορεί να το φορτίσει με άλλο τρόπο?

Πήγα στην γλυφάδα σε κάτι τεχνικούς pc experts του πολίστα της μοντέλας τον άντρα της Ναθαναήλ και απαξιωτικά μου είπαν ότι μόνο ipad βλέπουν

Σιγα ρε μεγάλε του είπα μεγαλοπιαστήκαμε βλέπεις

Δοκίμασα επίσης να κάνω reset που έχει από πίσω κουμπάκι αλλά και πάλι τίποτα

Ότι άλλη συμβουλή έχεις ή κάποιος άλλος καλοδεχούμενη

Επίσης τεχνικός με γνώσεις να τον ρωτήσω ή έστω αν αλλάζει μπαταρία ποιος το ανοιγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ κάποιον τέτοιο, αλλα με πολύ λίγο googlάρισμα θα βρεις τεχνικους -μαγαζακια- που επισκευάζουν ΟΛΑ τα tablet.

Ψαξτο λίγο και καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιάνουν τα χέρια σου ,

Άνοιξε το και με ένα κολλήτήρι ,βγάλε τον ένα πόλο της μπαταρίας και μετά ξανακόλλησε τον.

Μετά ευχήσου να δουλέυει.Πολλά tablet με παρόμιο πρόβλημα στρώνουν έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα,

 

ακόμα να μου απαντήσει ο πωλητής απο εμπαυ.

σήμερα πήγα στον γερμανό στην γλυφαδα στην γουναρη και μου είπαν ότι μάλλον είναι η μπαταρία γιατί δεν θα πρέπει να την αφήνω να πέφτει κατω από 10% γιατί είναι λιθίου και μετά ξεφορτίζετε.

είναι δυνατόν να παίζει τέτοιο σενάριο?

πρώτη φορά και εγώ το άφησα να πέσει και να κλείσει τελείως.

τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτές πήγα στον γερμανό ο οποίος μετά απο 3 μέρες δεν μπόρεσε να μου βρεί την μπαταρία λιθίου επειδή λέει είναι no name tablet.

Ξέρει κανένας τεχνικό που να αλλάζει μπαταρίες λιθίου στα νότια?

Όλες οι άλλες λειτουργίες είναι οκ όπως μου είπαν τι να πω

Περιμένω προτάσεις σας για επισκευη

 

Δε έγινε τίποτα με τον γερμανό

Θα ήθελα κάποιον τεχνικό στα νότια να αλλάζει μπαταρία λιθίου

Αν ξέρετε ή κάπου αλλού έμπιστο

Περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι θα πω κάτι ιδιαίτερο, αλλά επειδή σε βλέπω πελαγωμένο, τί θα έκανα εγώ αν δε βιαζόμουνα και ήθελα να μου βγει όσο φθηνά γίνεται:

Αν πιάνουν τα χέρια σου:

- ανοίγεις το tablet ( αν βρεις κάποιο disassemble βίντεο ακόμα καλύτερα, αν και γενικά συνήθως δεν είναι κάτι εξτρίμ)

- κοιτάς κάποιο τυχόν κωδικό της μπαταρίας ώστε να ψάξεις την ίδια ακριβώς από κανά eBay· αν δε βρεις την ίδια δες τα χαρακτηριστικά της μπαταρίας ( βασικά τα volt) και δοκίμασε με μία που να ταιριάζει ( ανάλογα το σχήμα μπορεί να μην κλείνει το καπάκι)

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...