Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με νέα κάρτα


Siseoth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας,

 

Αγόρασα σήμερα την http://www.skroutz.gr/s/1801781/Asus-Radeon-HD7770-1GB-DirectCU-V2.html

και παρουσιάζονται τα εξής προβλήματα :

 

1. Η κάρτα δουλεύει συνεχώς στο 94% και κοντά στους 60 βαθμούς χωρίς να τρέχει τίποτα. Είναι φυσιολογικό αυτό??

 

2. Σε διάφορα σημεία της οθόνης εμφανίζονται μερικές φορές μικρά μαύρα κουτάκια σαν barcode.

 

Εγκατέστησα ήδη τον 12.11 beta.

Υπόλοιπο σύστημα:

 

AMD Phenom 9950 Quad-Core 2.6 Ghz

4 GB Ram

Τροφοδοτικό Corsair στα 550 W

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ artifacts....

 

Για αλλαγή πας αλλά τρέξε ένα occt gpu test με error checking να δούμε τι θα σου πει κι αυτό. Δοκίμασες και με άλλον πλην του 12.11, έτσι? Σε ρωτάω για΄τι ένα θεματάκι να δουλεύει τέρμα η κάρτα χωρίς λογω το παρουσιάζε ο εν λογω και διορθώθηκε μετά με νέα beta.

 

Eννοείται ότι είναι στοκ η κάρτα, σωστά? Δεν την κλόκαρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,  και κοιτάς το error check κουτάκι να είναι τικαρισμένο. 15 λεπτά τρέξτο, αρκούν. Ότι και να σου βγάλει, δοκίμασε και με τον 12.10 ή αν δεν έχεις βάλει την τελευταία beta του 12.11 βάλε αυτήν. Απεγκατάσταση κάνε με atiman unistaller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος οτι λειτουργεί σωστά γιατι αυτό το κόκκινο γράφημα δεν κουνιέται καν και τα νούμερα είναι σταθερά καθόλην τη διάρκεια. Θα δοκιμάσω σε λίγο τη 12.10 αυτή τη στιγμή έχω την τελευταία της 12.11....Γενικά τι ακριβώς πρόβλημα παρουσιαζεται γιατί δεν έχω καταλάβει... Καλύπτεται από την εγγύηση???

 

Edit: Τώρα είδα εδώ στο occt που λέει directx 10 μήπως πρέπει να τα εγκαταστήσω γιατι εχει τα 11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με την ίδια ακριβώς κάρτα, αλλά δεν καταλαβαίνω πως δουλεύει το πρόγραμα!

 

Πως να ερμηνεύσω αυτά που βλέπω, ώστε να καταλάβω αν όλα πάνε καλά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως στις παρακάτω εικόνες. Αυτό που μάλλον σας μπέρδεψε είναι το idle period. Αν δεν περάσει αυτός ο χρόνος, δεν ξεκινάει το τεστ. Ρυθμίστε το όπως θέλετε. Καλά είναι να τρ΄ξει γύρω στο 15λεπτο το τεστ.

 

1)

 

occt1_zps4c56c2c6.jpg

 

2)

 

occt2_zps6a279a7e.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά εγώ σαν βλάκας, είχα αλλάξει την ανάλυση σε 1080p και έβλεπα βαθυυυυυυυυ μαύρο!!! :P

 

Τρέχει τώρα που γράφω το post, οπότε ίδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, απλά 1η φορά είδα το εν λόγω πρόγραμμα εδώ και είπα να δοκιμάσω! Δε μου χρειάστηκε ποτέ τέτοιου είδους πρόγραμμα, αλλά όσο ζω, μαθαίνω... ;)

 

Εννοείται 0 errrors.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...