Προς το περιεχόμενο

Nas & homeplugs


gusmin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είμαι ψιλό άσχετος με τα δίκτυα ζητάω να μου πει κάποιος πιο σχετικός για το παρακάτω.

 

Εχω στήσει ένα δίκτυο με homeplugs μιας και δεν μπορούσα να περάσω καλώδιο , όπου απο την μια πλευρά του homeplugs δικτύου βρίσκεται το modem/router και ο υπολογιστής και στην άλλη πλευρά συνδέεται ένα switch απο το οποίο φεύγει Internet για το ps3 και την τηλεόραση. Εχω παραγγείλει ένα nas για να στριμαρω ταινίες στην τηλεόραση και να κατεβάζω torrents χωρίς την χρήση του υπολογιστή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι απο ποια μεριά του δικτύου να βάλω το nas ώστε να πετυχαινω καλύτερες ταχύτητες streaming με την τηλεόραση.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την πλευρα που ειναι η τηλεοραση βεβαια για να μην χρειαζεται να μεταφερεις data διαμεσω του powerline.πανω στο ιδιο switch θα ειναι οποτε η επικοινωνια ειναι αμεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ , απλά δεν ήξερα αν τα data περνάνε υποχρεωτικά από το router γιατί αν περνάνε τότε λογικά πρέπει να το βάλεις από τη μεριά του router , αν δεν περνάνε τότε λογικά πρέπει να το βάλεις από την μεριά της τηλεόρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...