Προς το περιεχόμενο

Απώλεια κινητού


theoklitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχασα το κινητό μου HTC WILDFIRE S. Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει σύστημα εντοπισμού? Σίγουρα έχει κλαπεί γιατί πλέον εμφανίζεται απεργοποιημένο. Γνωρίζει κανείς?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσφατα ειχα πετυχει αυτο. Δεν το εχω δοκιμασει. Εννοειται πως για να το εγκαταστησεις θα πρεπει να ενεργοποιηθει η συσκευη και να μη γινει hard reset (αρα να παραμεινει ο google account σου στη συσκευη). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα αλλά δεν λαμβάνω mail. Ή ο κλέφτης δεν το αφήνει να εγκατασταθεί ή δεν το βρήκε κανείς μέχρι τώρα. Θα δοκιμάσω και αργά το βράδυ μήπως και τον πιάσω στον ύπνο... Αν λειτουργεί, είναι φοβερό! Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσφατα ειχα πετυχει αυτο. Δεν το εχω δοκιμασει. Εννοειται πως για να το εγκαταστησεις θα πρεπει να ενεργοποιηθει η συσκευη και να μη γινει hard reset (αρα να παραμεινει ο google account σου στη συσκευη). 

Πως ακριβως δουλευει αυτο γιατι δεν μπορω να καταλαβω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πως ακριβως δουλευει αυτο γιατι δεν μπορω να καταλαβω???

Γινεται remote εγκατασταση στη συσκευη. Θεωρητικα η εφαρμογη αφου εγκατασταθει στελνει την τοποθεσια της συσκευης στο gmail σου. Δεν κανει ομως wipes κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θές πίσω το προηγούμενο σου αριθμό ,μπορείς πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα,πχ cosmote,αυτοί θα ακυρώσουν την παλία sim και θα σου δώσουν νέα με τον παλιό σου αριθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται remote εγκατασταση στη συσκευη. Θεωρητικα η εφαρμογη αφου εγκατασταθει στελνει την τοποθεσια της συσκευης στο gmail σου. Δεν κανει ομως wipes κλπ 

 

Το εκανα εγκατασταση στην συσκευη αλλα δεν πηρα κανενα μνμ στο gmail μου..πρεπει να κανω κατι εξτρα περα απο την εγκατασταση?

 

Αν θές πίσω το προηγούμενο σου αριθμό ,μπορείς πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα,πχ cosmote,αυτοί θα ακυρώσουν την παλία sim και θα σου δώσουν νέα με τον παλιό σου αριθμό.

Καλα,ας εχει χασει κανενα s3 και να το χεσω τον αριθμο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Το εκανα εγκατασταση στην συσκευη αλλα δεν πηρα κανενα μνμ στο gmail μου..πρεπει να κανω κατι εξτρα περα απο την εγκατασταση?

 

Καλα,ας εχει χασει κανενα s3 και να το χεσω τον αριθμο... :P

2. Plan B will start automatically and send your phone’s location to your Gmail address.

3. To locate again after 10 minutes, borrow a friend’s phone and text the word “locate” to your lost phone.

 

Για δοκιμασε να στειλεις το locate που λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εννοω να στειλεις με sms τη λεξη locate στον αριθμο της συσκευης που θελεις να βρεις. Απο αλλο τηλεφωνο φυσικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...