Προς το περιεχόμενο
theoklitos

Απώλεια κινητού

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχασα το κινητό μου HTC WILDFIRE S. Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει σύστημα εντοπισμού? Σίγουρα έχει κλαπεί γιατί πλέον εμφανίζεται απεργοποιημένο. Γνωρίζει κανείς?

Ευχαριστώ

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι απενεργοποιημένο δυστυχώς δεν εντοπίζεται.

Sent from my iPhone using Insomnia

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προσφατα ειχα πετυχει αυτο. Δεν το εχω δοκιμασει. Εννοειται πως για να το εγκαταστησεις θα πρεπει να ενεργοποιηθει η συσκευη και να μη γινει hard reset (αρα να παραμεινει ο google account σου στη συσκευη). 

• Like 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το δοκίμασα αλλά δεν λαμβάνω mail. Ή ο κλέφτης δεν το αφήνει να εγκατασταθεί ή δεν το βρήκε κανείς μέχρι τώρα. Θα δοκιμάσω και αργά το βράδυ μήπως και τον πιάσω στον ύπνο... Αν λειτουργεί, είναι φοβερό! Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

φιλε μου εαν εχεις το imei του κινητου σε καποιο καταστημα οπως γερμανος ισως σε βοηθησουν να το βρεις

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προσφατα ειχα πετυχει αυτο. Δεν το εχω δοκιμασει. Εννοειται πως για να το εγκαταστησεις θα πρεπει να ενεργοποιηθει η συσκευη και να μη γινει hard reset (αρα να παραμεινει ο google account σου στη συσκευη). 

Πως ακριβως δουλευει αυτο γιατι δεν μπορω να καταλαβω???

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πως ακριβως δουλευει αυτο γιατι δεν μπορω να καταλαβω???

Γινεται remote εγκατασταση στη συσκευη. Θεωρητικα η εφαρμογη αφου εγκατασταθει στελνει την τοποθεσια της συσκευης στο gmail σου. Δεν κανει ομως wipes κλπ 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν θές πίσω το προηγούμενο σου αριθμό ,μπορείς πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα,πχ cosmote,αυτοί θα ακυρώσουν την παλία sim και θα σου δώσουν νέα με τον παλιό σου αριθμό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γινεται remote εγκατασταση στη συσκευη. Θεωρητικα η εφαρμογη αφου εγκατασταθει στελνει την τοποθεσια της συσκευης στο gmail σου. Δεν κανει ομως wipes κλπ 

Το εκανα εγκατασταση στην συσκευη αλλα δεν πηρα κανενα μνμ στο gmail μου..πρεπει να κανω κατι εξτρα περα απο την εγκατασταση?

Αν θές πίσω το προηγούμενο σου αριθμό ,μπορείς πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα,πχ cosmote,αυτοί θα ακυρώσουν την παλία sim και θα σου δώσουν νέα με τον παλιό σου αριθμό.

Καλα,ας εχει χασει κανενα s3 και να το χεσω τον αριθμο... :P

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το εκανα εγκατασταση στην συσκευη αλλα δεν πηρα κανενα μνμ στο gmail μου..πρεπει να κανω κατι εξτρα περα απο την εγκατασταση?

Καλα,ας εχει χασει κανενα s3 και να το χεσω τον αριθμο... :P

2. Plan B will start automatically and send your phone’s location to your Gmail address.

3. To locate again after 10 minutes, borrow a friend’s phone and text the word “locate” to your lost phone.

Για δοκιμασε να στειλεις το locate που λεει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εννοω να στειλεις με sms τη λεξη locate στον αριθμο της συσκευης που θελεις να βρεις. Απο αλλο τηλεφωνο φυσικα :)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γενικα η διαδικασια απο την αρχη του προγραμματος ποια ειναι? πως λειτουργει?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

1. Eγκατασταση

2. Περιμενεις να σου ερθει μεηλ ή στελνεις locate στη συσκευη

3. Σου ερχεται μεηλ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.