Προς το περιεχόμενο

Φωτιστικό Δαπέδου


Fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από 6 χρόνια καθημερινής χρήσης μου κάηκε ένα φωτιστικό δαπέδου που είχα στο σαλόνι.

Σκέφτηκα να αγοράσω προβολάκια για να έχω χαμηλό φωτισμό αλλά τα είδα στο σπίτι ενός γνωστού μου και το φως δεν είχε την ίδια διάχυση όπως με ένα φωτιστικό δαπέδου.

Έχετε καμιά άλλη ιδέα για χαμηλό φωτισμό στο σαλόνι; (δεν θέλω να αλλάξω τις λάμπες που έχω στο κανονικό φωτιστικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν λες σου καηκε το φωτιστικο εννοεις ολοκληρο ή η λαμπα;Η λαμπα παντως αλλαζεται.  :P

Αμα καηκε το φωτιστικο γιατι δεν αγοραζεις καινουριο;Στο σαλονι εχουμε μια πριζα που εχει ροοστατη,οποτε οτι και να της βαλεις πανω της,παιζεις και φτιαχνεις τον φωτισμο.Οποτε θα μπορουσες να παρεις τιποτα λεντοταινιες,ή οτι σου αρεσει και να το βαλεις κρυφα πισω απο κανα καναπε ή φανερα εαν μιλαμε για φωτιστικο και καθε φορα να το κανονιζεις απο τον ροοστατη.

 

Εγω εχω στο δωματιο ενα σποτ με λεντακια κατω απο το κρεβατι και φαινεται πολυ ωραιο.Αν θες ποσταρω φωτο.

Επεξ/σία από nemesiskp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καηκε η λάμπα, απλώς δεν δέχεται ρεύμα η πλακέτα που έχει το dimmer. Την άνοιξα, αλλά δεν μου φαίνεται κάτι καμένο, απλώς δεν δέχεται ρεύμα.

Για βάλε και τη φώτο γιατί μου έδωσες ιδέα τώρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το κινητο ετσι;Μην περιμενε θεαματικα αποτελεσματα.Σιγουρα απο κοντα δειχνει καλυτερα.  :-)

 

Επισης δεν θελω σχολια για το στρωσιμο του κρεβατιου.Το εστρωσα μπαμ μπαμ για τις αναγκες της φωτογραφησης.  :P

post-193491-0-23956200-1357849012_thumb.jpg

post-193491-0-87484300-1357849013_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση nemesis. Μπορεί να το δοκιμάσω και εγώ. Αλλά για το σαλόνι δεν ενδείκνυεται κάτι τέτοιο. Προσπαθώ να βρω τη φταίει στην πλακέτα από το φωτιστικό ώστε να μην χρειαστώ να αγοράσω άλλο αλλά ακόμα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες σου καηκε το φωτιστικο εννοεις ολοκληρο ή η λαμπα;Η λαμπα παντως αλλαζεται.  :P

Αμα καηκε το φωτιστικο γιατι δεν αγοραζεις καινουριο;Στο σαλονι εχουμε μια πριζα που εχει ροοστατη,οποτε οτι και να της βαλεις πανω της,παιζεις και φτιαχνεις τον φωτισμο.Οποτε θα μπορουσες να παρεις τιποτα λεντοταινιες,ή οτι σου αρεσει και να το βαλεις κρυφα πισω απο κανα καναπε ή φανερα εαν μιλαμε για φωτιστικο και καθε φορα να το κανονιζεις απο τον ροοστατη.

 

Εγω εχω στο δωματιο ενα σποτ με λεντακια κατω απο το κρεβατι και φαινεται πολυ ωραιο.Αν θες ποσταρω φωτο.

 

Κατα 99% δεν θα δουλέψει η λεντοταινία με τον ροοστάτη που έχεις, oύτε βέβαια οι απλές CFL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα 99% δεν θα δουλέψει η λεντοταινία με τον ροοστάτη που έχεις, oύτε βέβαια οι απλές CFL.

Δεν εχω ακριβως λεντοταινια,αλλα μια μεταλικη γκουμουτσα με λεντ απο καραβι.  :P 

 

Παντως τον ροοστατη τον εχω δοκιμασει και με ενα φωτιστικο γραφειου και δουλεψε κομπλε.Με τα λεντ δεν το εχω δοκιμασει.

 

Φιλε Fan ενας ξαδερφος που εχει τα ιδια λεντ με εμενα τα εχει βαλει πισω απο τον καναπε να κοιτανε ταβανι.Και επειδη αυτος εχει δυο τετοια(ενα σε καθε καναπε) κανει πολυ γαματη ατμοσφαιρα το βραδυ για να χαλαρωνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...