Προς το περιεχόμενο

Ascend D2: Κορυφαίο android smartphone από τη Huawei


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δεύτερο μοντέλο που παρουσίασε η κινεζική Huawei στη φετινή έκθεση CES 2013 είναι το Ascend D2 το οποίο ξεχωρίζει για την πιο "ταπεινή" οθόνη των 5' ιντσών και τον όμορφο του σχεδιασμό.Η Full HD ανάλυση των 1920x1080 pixels σε συνδυασμό με τα 441ppi κατατάσσουν την οθόνη του Ascend D2 ως μία από τις κορυφαίες στη συγκεκριμένη κατηγορία και μάλιστα με προστασία από τη σκόνη και τις σταγόνες νερού.

 

Όπως και στο Ascend Mate, έτσι και στο Ascend D2 η Huawei το εξοπλίζει με επεξεργαστή δικής της κατασκευής και συγκεκριμένα με τον Hi-Silicon K3V2 στο 1.5 GHz με 2gb μνήμη.

 

Ακόμα βλέπουμε μια κάμερα των 13mp στο πίσω μέρος και 1.3mp στο μπροστινό μέρος για βιντεοκλήσεις. Η Huawei υποστηρίζει ότι η μπαταρία των 3.000 mAh είναι ικανή να χαρίσει στη συσκευή 2 ημέρες αυτονομία με κανονική χρήση, κάτι που περιλαμβάνει 22 ώρες ομιλίας, 14 ώρες web surfing ή την αναπαραγωγή 10 ωρών βίντεο.

 

huaweiascendd2new.jpg

 

Η συσκευή στηρίζεται στο Android 4.1 Jelly Bean ενώ η Huawei έχει προσαρμόσει το γραφικό περιβάλλον Emtion UI που έχει κατασκευάσει η ίδια. Η τιμή και η ημερομηνία κυκλοφορίας δεν έγιναν γνωστά, κάτι που αναμένεται να γίνει τον επόμενο μήνα στην έκθεση MWC 2013 στη Βαρκελώνη.

 

http://www.youtube.com/watch?v=keXQw62O5cc

 

Link.png Site: http://www.engadget.com/2013/01/07/huawei-officially-announces-ascend-d2/[/url]']engadget.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταπεινή οθόνη? Ωραίο κινητό, να δούμε και την τιμή του.

 

Δεν μου αρέσουν τα 3 πλήκτρα που είναι στην οθόνη και δεν είναι ξεχωριστά (αυτό το κάνουν και άλλες εταιρίες βέβαια).

 

Τέλος πιστεύω ότι όσο η τεχνολογία στα κινητά έχει προχωρήσει μπροστά άλλο τόσο πίσω έχει μείνει η τεχνολογία στις μπαταρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δουμε και ο δικης της κατασκευης επεξεργαστης ποσο καλος ειναι σε σχεση με τον ανταγωνισμο..

 

τωρα τα νουμερα που υποσχεται στην αυτονομια μονο οι χρηστες μπορουν να τα επιβεβαιωσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oθόνη 5' ιντσών

Full HD ανάλυση των 1920x1080 pixels ....  με προστασία από τη σκόνη και τις σταγόνες νερού.

Mε επεξεργαστή δικής της κατασκευής στο 1.5 GHz.

Με 2Gb μνήμη.

Κάμερα 13 Mp

Android 4.1 Jelly Bean

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/sony/xperia-z-η-αδιάβροχη-ναυαρχίδα-της-sony-με-οθό-r4250

 

Ρε τί μου θυμήζει αυτό ; ..... τι μου θυμήζει ;;;;;;   

 

 

C-Users-sschlegel-Pictures-Question-Mark

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oθόνη 5' ιντσών

Full HD ανάλυση των 1920x1080 pixels ....  με προστασία από τη σκόνη και τις σταγόνες νερού.

Mε επεξεργαστή δικής της κατασκευής στο 1.5 GHz.

Με 2Gb μνήμη.

Κάμερα 13 Mp

Android 4.1 Jelly Bean

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/sony/xperia-z-η-αδιάβροχη-ναυαρχίδα-της-sony-με-οθό-r4250

 

Ρε τί μου θυμήζει αυτό ; ..... τι μου θυμήζει ;;;;;;  

 

Πωωωωω εχω μείνει λεμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πρέπει να αρχίσουμε να παίρνουμε στα σοβαρά τις κινέζικες εταιρείες και το τι έχουν να προτείνουν, ειδικά αν είναι και σε ελκυστική τιμή. Ή μήπως όχι; 

Ας μην εθελοτυφλούμε λόγω ονόματος και αγοράζουμε μόνο Samsung, HTC, Sony, LG, Nokia όταν υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Και μάλιστα το ίδιο νόστιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κριθεί Α' στην τιμή σε σχέσει με τον ανταγωνισμό και Β' σε υποστήριξη προϊόντος. Δηλαδή  εντάξει παρουσιάζετε με 4.1χμμ ενώ υπάρχει  η 4.2 και πότε θα πάρει  αναβαθμίσεις  οχι σαν μερικές άλλες εταιρείες  που μετά την παρουσίαση μια αναβάθμιση και αν μετά απο δυο χρόνια  Αυτό βέβαια θα κριθεί  μακροπρόθεσμα αλλά ας είμαστε επιφυλακτικοί , εδώ  θα είμαστε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο φαίνεται...!!!

εγω παντως εχω ενα χρόνο+ το huawei U8650 και με εχει βγάλει ασπροπρόσωπο...οσο για της αλλες μαρκες ειδικά sony ericsson εχω απο τα τελευταία (εχουνε βγει αλλα 500 τωρα αλλα...) της μοντελα μου εχει αφήσει της χειρότερες εντυπώσεις...το χ10 μινι το εχω παει 2 φορες στο service για αλλαγη πλακετας και εχω και ενα vivaz pro στο συρτάρι το οποιο ειναι νεκρο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ

αυτο το τεραστιο ασπρο πλαισιο κατω δε μ αρεσει καθολου.αν δεν υπηρχε αυτο θα γαμαγε το κινητο απο αποψη εργονομιας και μεγεθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσουν τα 3 πλήκτρα που είναι στην οθόνη και δεν είναι ξεχωριστά (αυτό το κάνουν και άλλες εταιρίες βέβαια).

 

Τέλος πιστεύω ότι όσο η τεχνολογία στα κινητά έχει προχωρήσει μπροστά άλλο τόσο πίσω έχει μείνει η τεχνολογία στις μπαταρίες.

Συμφωνώ, τα κουμπιά δεν θα έπρεπε να δεσμεύουν χώρο στην οθόνη μέσα... Και όσον αφορά τις μπαταρίες εδώ και χρόνια υπόσχονται πως θα βγάλουν μπαταρίες που θα φορτίζουν σε μερικά δευτερόλεπτα και θα κρατάνε ως δέκα φορές περισσότερο, αλλά μόνος στα λόγια όλα αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...