Προς το περιεχόμενο

Lenovo B580


ratataplan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι και καμια τρελή ευκαιρία πάντως. Αλλά όντως οι τιμές είναι σχετικά χαμηλότερα από τον ανταγωνισμό στο skroutz.

Ποιον ανταγωνισμο ακριβως; Των... Ε-1800? Εδω παιζουν i3 & i5 ivy bridge σε τετοια επιπεδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον ανταγωνισμο ακριβως; Των... Ε-1800? Εδω παιζουν i3 & i5 ivy bridge σε τετοια επιπεδα!!!

Α, εννοώ με τον ίδιο CPU προφανώς, γι'αυτό και είπα πως δεν είναι καμια τρελή προσφορά. Ανταγωνισμό εννοώ το ίδιο προϊόν σε άλλα καταστήματα, όχι αντίστοιχα προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το καταλαβα, γι αυτο ακριβως και τονισα τα "αντιστοιχα" προϊοντα που μονο αντιστοιχα δεν ειναι αλλα κατα πολυ ανωτερα. Οσον αφορα το "ιδιο cpu" λοιπον, οσο και να τα δινουν οι αλλοι, 400 ευρω για μια τεχνολογια που η αγοραστικη της αξια ειναι κατω απο 300 ευρω ειναι παραλογο ποσο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το καταλαβα, γι αυτο ακριβως και τονισα τα "αντιστοιχα" προϊοντα που μονο αντιστοιχα δεν ειναι αλλα κατα πολυ ανωτερα. Οσον αφορα το "ιδιο cpu" λοιπον, οσο και να τα δινουν οι αλλοι, 400 ευρω για μια τεχνολογια που η αγοραστικη της αξια ειναι κατω απο 300 ευρω ειναι παραλογο ποσο!

Πάνω κάτω τα ίδια λέμε (αν και για να κυκλοφορούν και αυτοί οι επεξεργαστές κάποιο χαρακτηριστικό που δεν έχουν οι intel θα έχουν, δεν ξέρω και πολλά από laptop hardware αλλά υποθέτω ότι είναι αρκετά ανώτερη η κάρτα γραφικών του amd, αλλιώς θα το έκλεινε το μαγαζί η amd, αν και αυτό είναι ψιλοάσχετο), απλά εγώ προσπαθώ να τονίσω ότι η μη ανταγωνιστικότητα του προϊόντος είναι αποτέλεσμα της τιμολογιακής πολιτικής της amd, άρα η τιμή του you για το συγκεκριμένο είναι όντως καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση, ο Β580 είναι στα 549 όχι 599.  Ο επεξεργαστής του είναι ο i5 3210M. Με 1T σκληρό, 6g RAM και κάρτα γραφικών 610M μου φαίνεται αρκετά συμπαθητική τιμή.  Από γενιές επεξεργαστών δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω τα ίδια λέμε (αν και για να κυκλοφορούν και αυτοί οι επεξεργαστές κάποιο χαρακτηριστικό που δεν έχουν οι intel θα έχουν, δεν ξέρω και πολλά από laptop hardware αλλά υποθέτω ότι είναι αρκετά ανώτερη η κάρτα γραφικών του amd, αλλιώς θα το έκλεινε το μαγαζί η amd, αν και αυτό είναι ψιλοάσχετο), απλά εγώ προσπαθώ να τονίσω ότι η μη ανταγωνιστικότητα του προϊόντος είναι αποτέλεσμα της τιμολογιακής πολιτικής της amd, άρα η τιμή του you για το συγκεκριμένο είναι όντως καλή.

Eπειδη στα πιο πολλα λεμε ακριβως το ιδιο επετρεψε μου να διορθωσω μια πολυ λαθος υποθεση σου για να μην μπερδευτει οποιος διαβαζει:

Η καρτα γραφικων του συγκεκριμενου chip της AMD ειναι κατα ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ απο τον "ανταγωνισμο" που προτεινα...

Τωρα αν πας σε chip amd A8 πχ δε ξερω, λογικα θα την παλευει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...