Προς το περιεχόμενο

h100i


grouspen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκέφτομαι να την αγοράσω.

είχα διαβάσει ότι είχε πρόβλημα που διορθώθηκε με firmware update . ok μέχρι εδώ

θέλω να ρωτήσω τώρα . στην περίπτωση διαρροής και ζημιάς τι γίνεται ? κάπου διάβασα ότι η corsair  καλύπτει μέχρι 150ε ζημιά ανεξάρτητα τι έχει χαλάσει.

άλλες φορές μέχρι το πλήρες ποσό της ζημιάς .

ξέρει κάποιος τι γίνεται ακριβώς γιατί δεν βρίσκω σίγουρη απάντηση πουθενά .

 

δλδ μην στάξει η h100i στην κάρτα γραφικών και μου πουν τράβα κουρέψου δεν καλύπτουμε τόσα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firmware update δεν χρειάζεται να κάνεις αν δεν βάλεις τα fans πάνω στην αντλία πάντως,να ξέρεις!

Τώρα σχετικά με τις διαρροές που λές δεν έχω διαβάσει κάτι,κάνε ενα account στο forum της Corsair και ρώτα εκεί για να πάρεις σίγουρη απάντηση απο το τεχνικό τμήμα!

 

 

Edit: Δές εδώ http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=112950

 

 

 

 

Replace or compensate for any damaged piece of hardware caused by a leaking unit!

 

 

Και όπως βλέπεις παρακάτω ο Ram Guy του λέει οτι ισχύει και παγκοσμίως αυτό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έκανα την παραγγελία . δεν λέω επικίνδυνο πράγμα η υδρόψυξη (έστω και έτσι ) Link.png Site: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yPKQK6m46Is#t=167s">αλλά τι να κάνω :-D

 

edit: τους ανεμιστήρες θα τους βάλω πάνω της γ αυτό και θα κάνω και το update και την πρώτη μέρα θα κάνω καμιά πατέντα με χαρτιά γύρω γύρω μην στάξει πουθενά και θα το ελέγχω πότε πότε μετά όποτε ανοίγω το κουτί .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μωρε απλα οταν σου ερθει δοκιμασε την για λιγες ωρες εκτος κουτιου,ετσι ειχα κανει και εγω στην Η100..

Δωσε ρευμα μονο στην ψυκτρα,οχι σε ολο το pc και αστη λιγες ωρες να δεις αν εχει κανενα θεμα!

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα tubes,πολυ καλυτερα fans,software control ρυθμισεις,εχει και το led που αλλαζει χρωματα.Αυτα θυμαμαι τωρα για την H100i.

A εχει και νεο mounting bracket.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γενικότερα είναι καλύτερη και στην αρχή που την είχε βάλει στο site του το visiostudio δεν είχε διαφορά τιμής από την Η100...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έρχεται η h100i αύριο-μεθάυριο.

μια ερώτηση την πάστα που έχω τώρα με τι να την καθαρίσω ?

άλλοι λένε για ισοπροπανόλη με καθαρότητα πάνω από 91% ή για ασετόν χωρίς λάδι ή οινόπνευμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...