Προς το περιεχόμενο

share internet to android


TASOS60

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενας φίλος δεν έχει ασύρματο router και προσπαθώ να κανώ share το ιντενρνετ μεσω τις ασυρματης καρτας που εχει στο λαπτοπ. Εχω δοκιμασει διαφορα προγραμμα αλλα τιποτα! Wifi hotspot creator, virtual access point. 

 

Απο οτι κατάλαβα ολα δημιουργούν ad hoc συνδεση με την οποία δεν μπορεί να συνδεθη το κινητό!!

Εχει windows xp, απο οτι ειδα στα 7 γίνετε...! Υπαρχει τρόπος και στα xp..??

 

Ευχαριστω!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Connectify που εχω δοκιμασει, μπορει να φτιαξει Access Point σε Windows 7/8 μόνο.

 

Οποτε χρειαζεσαι μια ασυρματη καρτα δικτυου, οι drivers της οποιας θα δινουν τη δυνατοτητα να γινει Access Point στα XP που σε ενδιαφερει.

 

H Realtek ειναι μια απο τις εταιριες, οι drivers της οποιας μπορουν να κανουν τα adapters της, και Access Points...

Και φυσικα οι drivers διατιθενται και για Windows XP.

(H εικονα ειναι απο το θεμα "Μπορώ να μοιράσω internet από το Macbook Air μου με USB WiFi στικάκι;")

 

realtek_ap.png

 

Αλλα φυσικα αν ειναι να μπειτε στη διαδικασια να αγορασετε hardware, αγοραζετε κατευθειαν ενα Wifi router / modem router... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το ιδιο παλευω να κανω κι εγω απο εχθες. Εχω δημιουργησει "ad hoc" συνδεση,  η οποια εντοπιζεται απο το λαπτοπ, αλλα απο το κινητο μου οχι. Τι γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...