Προς το περιεχόμενο

Συμβατό ρουτερ VIVODI


alfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι συνδρομητής της VIVODI(έχει εξαγοραστεί απο την ON) αρκετά χρόνια, αν θυμάμαι καλά 7 χρόνια...

 

Τα τελευταία 3 χρόνια εχω πολλά προβλήματα με τα ρούτερ τους.Επειδή πλέον δεν υπάρχουν καινούρια ρούτερ στην εταιρεία, μου δίνουν ρούτερ τα οποία προέρχονται απο συνδέσεις που έχουν διακοπεί και επιστροφές των συσκευών.Tο ρούτε του πρώτο καιρού ήταν ενα Tilgin κάπως έτσι που ήταν τελείως αποτυχία.Μετά μου φέρανε ενα speedtouch ST780WL αξιοπρεπέστατο.Μετά απο μια 2 ετία νομίζω με αυτό ίσως και παραπάνω κάηκε,... Και μου στείλανε αντικατάσταση ενα pirelli, το οποίο ναι μεν είχε wifi αλλά έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο,, την ωρα που εξυπηρετούνε για να μου το ανοίξουν ή να το κλέισουν... και αυτό με ξενέρωνε και επειδή γενικά τα περισσότερα απο τα μενού του ήταν κλειδωμένα - σε σχεση με το tomshon.

 

Και μετά απο παράπονα μου δώσανε πάλι speedtouch.Aπο τότε εχω αλλάξει 2-3 πάντα SPtouch  giat;i παρουσίαζαν προβλήματα σε ελάχιστο καιρό όπως να σβήνει και να ανάβει μόνο του, να πέφτει το wifi χωρίς λόγο, να εχω τηλ να μην εχω ιντερνετ , να εχω ιντερνετ να μην εχω τηλ. να φαίνονται όλα καλά και να μη λειτουργεί τίποτα...

 

Τέλος πάντων αυτό που μου έχουν δώσει τώρα άρχισε το τελευταίο 2μηνο περίπου να κάνει επανεκκινήσεις χωρίς λόγο ακόμα και μετά απο αλλαγή ταχύτητας στο προφιλ μου ή wifi αποσυνδέσεις δλδ ενω οι συσκευες δείχνουν σύνδεση δεν έχει η συσκευή ίντερεντ.

 

 

Τεσπα.... σας κούρασα και επειδή και εγω εχω κουραστεί με την ολη φάση θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος φίλος έχει βρει κάποιο ρουτερ που να είναι συμβατό με τις υπηρεσίες της vivodi (τηλ+ιντερνετ). Σε ερωτήσεις στην εταιρεία μου λεει πως δεν υπάρχει τίποτα συμβατό εκτός απο αυτά που δίνει η ίδια.. αλλά λεω μήπως κάποιος έχει βρει κάτι...

 

 

Σας ετχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιγαντα αλεξ εφοσον η τηλεφωνια σου ειναι voip δεν μπορεις να βαλεις κατι αλλο εκτος αν βρεις τροπο να παρεις τα στοιχεια μεσα απο το ρουτερ που σου δινουν αυτοι ωστε να το σεταρεις σε αλλο.αλλιως αλλαζεις εταιρεια και παιρνεις με tdm telephony αντι για voip να ηρεμησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οσο ξερω η ON εκτος απο VoIP, παιζει με και pre-configured TR-069 client, (π.χ δεν γραφεις καπου username και password για να συνδεθεις). Οποτε πρεπει να εχει το router... VoIP, TR-069 και να ξερεις τα στοιχεια. Και ΑAAΝ παιξει και ετσι.

 

Αν εχει αλλαξει κατι στο TR-069 κομματι, παρακαλω ενημερωστε με. :-)

 

Κοινως... αλλαξε εταιρια οπως λεει και ο poulinos και φροντισε να δινει tdm για να βαζεις πανω οποιο modem router θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πληρώνω 20ευρώ για αστικα υπεραστικα και ιντερνετ?

 

Για αυτο σου λεω με κρατάει η τιμή...αλλά δεν ξέρω του χρόνου το σκέφτομαι αν αντιμετοπισω πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 25 πάς εδώ +30 λεπτά σε κινητά ... http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=841

με 24 πάς εδώ http://www.hol.gr/GR/home/doubleplay/Pages/default.aspx

με 24 πάς και εδώ http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/wind-double-play-m/?planID=1288

 

βασικά τον χρόνο θα σου ρχεται 50 ευρώ παραπάνω αλλα κατα την γνώμη μου θα χεις καλύτερες υπηρεσίες.

εν το μεταξύ εγώ την έχω κόψει εδώ και 1 χρόνo την vivodi αλλα το email μου λειτουργεί κανονικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα πως κάτι θα είχε αλλάξει απο τότε που το είχα ξαναψάξει....

 

Αυτό που με κρατάει ειναι η τιμή... και τίποτα άλλο!

οποια εταιρεια εχει vOip σε δεσμευει με τον ρουτερ και δεν θα αλλαξει αυτο γενικοτερα.

 

θα πληρώνω 20ευρώ για αστικα υπεραστικα και ιντερνετ?

 

Για αυτο σου λεω με κρατάει η τιμή...αλλά δεν ξέρω του χρόνου το σκέφτομαι αν αντιμετοπισω πρόβλημα...

θυμησε μου το διμηνο δεν εισαι εσυ 20 η το μηνα.γιατι οταν ειχαμε μιλησει νομιζω μου ειχες πει το διμηνο γιατι σου ειχα πει τοτε οτι η forthnet εδινε με κανα 25+ το ιδιο.αν και τωρα τα crhstimas ειχε προσφορα με 25 ευρω Nova,Τηλεφωνο,ιντερνετ,αστικα,υπεραστικα.

 

εν το μεταξύ εγώ την έχω κόψει εδώ και 1 χρόνo την vivodi αλλα το email μου λειτουργεί κανονικά

γαματη για το email.free email.χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...