Προς το περιεχόμενο

Upload Speed ( ADSL )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Υπάρχει τρόπος να ανεβάσω το Upload Speed; Στην περιοχή μου δεν υπάρχει VDSL. Είναι δυνατόν με κάποιο τρόπο να πιάνω πχ 2mb/sec upload?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από όσο ξέρω μόνο η On Telecoms και η Forthnet δίνουν Annex-m αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα πιάνεις 2mbps upload...

 

προφανώς δεν είναι τσάμπα, πληρώνεις επιπλέον και ο συγχρονισμός του download μειώνεται...

 

προσωπικά θα πρότεινα να περίμενες vdsl...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

περιοχή? διότι σιγά σιγά σκάβουν την Αθήνα για οπτικές ίνες και νέες καμπίνες (καφαου) στους δρόμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για Κέρκυρα δεν γνωρίζω πότε θα αρχίσουν τα έργα...

 

Το έχει πραγματικά ανάγκη το επιπλέον upload? διότι είναι σχεδόν 10 επιπλέον euro το μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ανάγκη γιατί θέλω να κάνω livestreaming σε ένα παιχνίδι ( Call of Duty Black Ops 2 ) και χρειάζομαι παραπάνω upload. Θα κερδίσω λεφτά απο αυτό, πράγμα που δεν μπορώ να κάνω με το συγγεκριμένο upload speed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πχ στη Forthnet διαλέγεις κάποιο από τα πακέτα τους, ύστερα με επιπλέον 8.88 euro το μήνα βάζεις Static IP και σου δίνουν Anne-x M (έως 2mbps upload) με αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα οπως ειπε ο thresh.

α.ο οτε δεν δινει annex m

β.δεν μπορεις να παιξεις τουλαχιστον σε forthnet annex m και fast path.

γ.καλυτερα σε forthnet διοτι λογω του 6 margin εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να πιασεις 2 mbit.

δ.ειναι μεχρι 2 mbit.δεν σημαινει οτι θα τα πιασεις σιγουρα.

ε.θα πεσει κανα mbit to download.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

από όσο ξέρω μόνο η On Telecoms και η Forthnet δίνουν Annex-m αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα πιάνεις 2mbps upload...

 

προφανώς δεν είναι τσάμπα, πληρώνεις επιπλέον και ο συγχρονισμός του download μειώνεται...

 

προσωπικά θα πρότεινα να περίμενες vdsl...

 

σήμερα μίλαγα με ένα φιλο, είναι σε Wind, τον έχουν Annex M χωρίς να το ζητήσει, το upload του ειναι 2.4mbit και δίνει 15 ευρώ για το ίντερνετ... υπάρχουν και μερικοί τυχεροί τελικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα μίλαγα με ένα φιλο, είναι σε Wind, τον έχουν Annex M χωρίς να το ζητήσει, το upload του ειναι 2.4mbit και δίνει 15 ευρώ για το ίντερνετ... υπάρχουν και μερικοί τυχεροί τελικά

απλα

α.καποιοι πρεπει να τον ξεχασαν εκει γιατι φαντασου οτι κανονικα δινουν μεχρι 2 ενω το annex m φτανει 3.

β.πρεπει να εχεις πολυ καλη γραμμη για να ξεπερασεις τα 2 η και να φτασεις τα 2 και πρεπει να παιζεις και με 6 margin για ακομα καλυτερα.

γ.συνηθως σε annex m δεν δινουν fast path για λογους σταθεροτητας.

δ.πχ σε μια εταιρεια που δινει annex m ακομα και αν σε βαλουν τυπικα αλλαζοντας σου την γραμμη αν δεν αλλαξει το Policy του account σου δεν θα παιξεις 2 Mbit.δηλαδη μπορει να συγχρονιζεις 2 mbit η 2,4 Mbit αλλα αμα σου εχουν αυτοι για τον χ υ λογο policy στο 1 Mbit upload θα σε κοβει παλι στα 120+ περιπου.και βεβαια παλι δεν αξιζει πλεον το annex m οταν μπορεις να βαλεις vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...