Προς το περιεχόμενο

samsung UE46ES8000 3D -υπερθέρμανση πλαισίου


ekyriak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να πάρω την samsung UE46ES8000 3D και επισκέφτηκα Κωτσόβολο και Πλαίσιο. Στη συζήτηση με υπάλληλο του Κωτσόβολου δεν αναφέρθηκε απ΄αυτόν τίποτε αρνητικό για την παραπάνω τηλεόραση. Πηγαίνοντας όμως και για μια δεύτερη ματιά στο Πλαίσιο ο πωλητής μου είπε: Θα πρέπει να σας ανημερώσω για τα θετικά και τα αρνητικά. Μετά τα θετικά, μου λέει να ακουμπίσω στο πλαίσιο της τηλεόρασης (δηλ. στο γύρω-γύρω της οθόνης). Έκαιγε. Και να σκεφτείς μου λέει ότι την έχω 3 ώρες αναμμένη. Όταν τον ρώτησα αν μπορεί να δημιουργηθούν προβλήματα στο μέλλον απ΄αυτό, μου λέει τι να σου πω, θεωρητικά ναι πρακτικά όμως δεν ξέρω.

Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως ξέρουμε. Οτι οι πωλητές του πλαισίου δεν έχουν ιερό και όσιο.....Απο την άλλη ισως λόγω οτι τα έχουν ψιλό σπάσει με την Samsung να προωθούν κατα βάση LG.

 

H 8000 εχει dynamic edge led. Επειδή λοιπόν είναι στις άκρες και το υλικό γύρω είναι αλουμίνιο, λογικό να υπάρχει λίγη ζεστή εκει. Το αλουμίνιο διοχετεύει την θερμότητα πιο εύκολα απο το πλαστικό. Απο την άλλη η Samsung εχει δηλώσει οτι το αλουμινένιο πλαίσιο δρα και ως ψήκτρα για τα led. Ειναι λογικό λοιπόν να ζεσταίνεται και προς Θεού δεν πρόκειται να σου δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Εαν πιάσεις κάποια άλλη μάρκα τηλεόρασης και στο πλάι ειναι κρύα, δοκίμασε να την πιάσεις απο πίσω στην πλάτη της. Θα εκπλαγείς....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την 40ES7000 που εχω που ειναι πρακτικα παρομοια ετσι ζεστενεται και δεν παθαινει τίποτα ! 

θα πεσουν πολυ οι τιμες τους παντως μην βιαστεις μιας και βγαινουν οι καινουργιες προσεχώς F8000 

 

τα παιδια του πλαισιου ειναι πολύ ενημερωμενα  :-D αμα τους ρωτησεις κατι περα απο οτι γραφει το κουτι δεν ξερουν να σου πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δίκιο ο graphist όταν λέει ότι το Πλαίσιο έχει "τσακωθεί" τον τελευταίο καιρό με την Samsung και ότι προωθεί τώρα τις LG. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τη τηλεόραση s800 λιγότερο από ένα μήνα δεν παρατήρησα καμιά υπερθέμανση στο μεταλλικό πλαίσιο της αν και "παίζει"πολλες φορές  κανά 5ώρο την ημέρα συνεχώς.  

Η τηλεόραση μέχρι και αυτή τη στιγμη είναι κορυφαία  σε εικονα, σε 3d και σε multimidia δυνατότηες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρέ μην δίνετε σημασία. Προκείμενου να ''σπρωξεις'' μια τηλεόραση που θες εσυ θα πεις οτι μ@@@@ια σου κατεβεί. Συνήθης η τακτική των λιανεμπορων. Απλα το Πλαίσιο καποτε ειχε την αίγλη του σοβαρου καταστήματος. Τωρα με αυτα που ακουω καθημερινά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τη τηλεόραση s800 λιγότερο από ένα μήνα δεν παρατήρησα καμιά υπερθέμανση στο μεταλλικό πλαίσιο της αν και "παίζει"πολλες φορές  κανά 5ώρο την ημέρα συνεχώς.  

Η τηλεόραση μέχρι και αυτή τη στιγμη είναι κορυφαία  σε εικονα, σε 3d και σε multimidia δυνατότηες. 

Ίσως κάνεις λάθος το μοντέλο. Εγώ είπα για την ES 8000 και όχι για την s800. Και κάτι ακόμα: μόνος μου το διαπίστωσα ότι ζεμάταγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπα ότι είναι φυσιολογικό, για τους λόγους που ανέλυσα πιο πάνω. Εάν δοκιμασεις να πιάσεις μια LG στο πίσω μέρος θα ζεματαει εκει.

 

Έχει να κάνει με την τοπολογια των ψηκτρων και όχι σε κάποιο πρόβλημα.

 

Κάμια 8000 δεν παρουσίασε ποτέ πρόβλημα απο υπερθέρμανση. Σε διαβεβαίωσε για αυτο.

Ας βρουν κάτι πιο ουσιώδες αν θέλουν να δυσφημησουν το προϊόν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως κάνεις λάθος το μοντέλο. Εγώ είπα για την ES 8000 και όχι για την s800. Και κάτι ακόμα: μόνος μου το διαπίστωσα ότι ζεμάταγε.

 

sorry εαν δεν έγινα κατανοητός για το λάθος μου, έχω την Samsung UE46ES8000, όχι μονο δεν "ζεματάει" το γύρω μεταλλικό πλαίσιο, αλλα μια φορά την επιασα και πισω τα πλαστικά μερη της, απο περιέργεια,  η θερμοκρασία μου φανηκε φυσιολογική.

 

η τηλεόραση αυτή θα το ξαναπω : είναι καταπληκτική, το "θάψιμο" της είναι αδικαιολόγητο.  Την είδα στο ¨κωτσόβολο" και  ερωτευτηκα με την πρώτη, την οθόνη της και το ντιζαιν της.   

Επεξ/σία από dogkon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το μονο που μετανιωσα που δεν "κτυπησα" μια 55αρα ES8000, και ευτυχώς που δεν πηρα τη 42' (πολυ μικρή μου φανηκε)

 

 

 

Την έχω δει να παίζει και η ES8000 έχει πραγματικά εξαιρετική εικόνα.

Αν έπαιρνα τώρα τηλεόραση, αυτήν θα προτιμούσα.

 στη θέση σου ίσως να περίμενα τη νέα F8000 (έλευση Μάρτιο ? με τιμή πιθανόν κάτω απο 2500 !!!) αν και η βάση της ES8000 νομίζω  είναι ποιο όμορφη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 75" τηλεόραση !! θα πρεπει εκτος απο το να βαλω το χερι βαθια στη τσέπη, ειτε να πετάξω τα επιπλα από το σαλόνι, ειτε να γκρεμισω κανα τοίχο για να χωρεσει η τηλεόραση :-D  

 

ενας λογος που δεν πήρα την 55' ήταν και οι παραπάνω λόγοι, αν και στη θεαση των 3d ταινιών, πραγματι το μεγεθος μετράει  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...