Προς το περιεχόμενο

LG 37LM611S 3D LED TV 37'' Ερωτηση για το 3D


Tziko18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..πριν απο  2 μερες πηρα την παραπανω τηλεοραση.Το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει το 3D..δηλαδη εχω αγορασει μια ταινια 3D στο pc μου.πως μπορω να την κανω να παιξει?με καποιο προγραμμα η κατι αλλο?

Καμια ιδεα?

 

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε μου να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Εγω έχω την ίδια σε 32. Όταν την κλεινεις κατα διαστήματα "σφυρίζει";;; Ένας ήχος σαν να ξεκινάνε να φορτώνουν κυκλώματα ξέρω γω - δε ξέρω πως να το περιγράψω- είναι ιδιαίτερα αισθητό αν είσαι στο ίδιο δωμάτιο ας πούμε

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..πριν απο  2 μερες πηρα την παραπανω τηλεοραση.Το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει το 3D..δηλαδη εχω αγορασει μια ταινια 3D στο pc μου.πως μπορω να την κανω να παιξει?με καποιο προγραμμα η κατι αλλο?

Καμια ιδεα?

 

 

ευχαριστω!

 

Φίλε μου εγώ έχω παραγγείλει την ίδια και περιμένω να έρθει. Λογικά μέσω dlna ή φαντάζομαι με το kmplayer βάζοντας τις επιλογές 3D Side By Side (SBS) και το φίλτρο που λέει κάτι σε row. Όταν ενεργοποιείς το τελευταίο λέει LG monitors.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου χθες την δουλεψα και είδα 3D περιεχόμενο μέσα από SBS αρχείο. Αν δεν έκανες την αναβάθμιση να την κάνεις.
Μετά πέρασε την ταινία σε usb, για να μη μπλέκεις με το Pc, και επέλεξε την ταινία να παίξει κατευθείαν στην TV.

Μέσα από το μενού επιλογών(πάτα setings) κατά την αναπαραγωγή της ταινίας επέλεξε για την ενεργοποίηση της 3D λειτουργίας.
Βγάζει 4 επιλογές αν δεν κάνω λάθος. Η τέταρτη, μου είναι και μένα ανενεργη οπότε δεν ξέρω τι κάνει. Τώρα ανάλογα με το πως είναι η εικόνα πατάς και την αντίστοιχη επιλογή.

 

Μιλμε για SBS αρχεία, οπότε αν είναι η ταινία χωρισμένη σε δυο εικόνες, πάνω κάτω, πατάς την αντίστοιχη επιλογή. Αν είναι αριστερά δεξιά χωρισμένη την επόμενη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...