Προς το περιεχόμενο

AMD Radeon 7900 series results database (stock & o/c)


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οριστε και PLA:

 

Stock

plastock.jpg

 

OC 1185/1575:

ocpla.jpg

 

Καπου τοσο θα βγαζεις και εσυ με OC οποτε... Ε αφου βγαλαμε 60Fps ολα ultra με το benchmark της Nvidia,δεν θελουμε τιποτα αλλο xD

 

Μην με διαολιζεις :P Tωρα τα παιδια θα πουν ενα game ή benchmark που να παιζει ρολο και το 4.8!Tωρα περιμενε :D Στo 3D Mark παιζει ρολο ο επεξεργαστης αλλα.. Ααα νομιζω πως το Witcher 2 επαιζαν ρολο τα GHZ αλλα δεν ειμαι σιγουρος και δεν εχει και officially Benchmark :(

 

 

 

Περίμενε τους 13.1 :)

Τετοια λεγε μου! Περιμενουμε κατι διαφορετικο σε σχεση με τους 12.11??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Benchmarks πολλά. Σύγχρονο game δεν βλέπω. Γράψε λίγο αν θες αναλυτικά το μηχάνημα..



Για τρέξε ένα new dawn...

 

 Ε αφου βγαλαμε 60Fps ολα ultra με το benchmark της Nvidia,δεν θελουμε τιποτα αλλο xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Far cry 3,Battlefield 3 και Witcher 2 πιστευω δικαιολογουν τα γραφικα τους και τα θεωρω τα καλυτερα γραφικα στο Pc μεχρι στιγμης.

 

Pc:

Cpu: Intel 3570k

Cpu Fan: Corsair A70

Mobo: Asrock Extreme 4

Ram: Ripjaw 1600Mhz 9-9-9-24 1.5V

Gpu: Ati 7950 Dual X Boost Edition ( αγορασμενη στα 264€,σορυ που το τονιζω αλλα ακομα δεν μπορω να το χωνεψω)

Psu: Corsair Cx 550W

Case: Coolermaster CM 690 II

Keyboard: Corsair K90

Mouse: Razer Deathadder

 

Δυστηχως δεν μπορω να ανεβασω αλλα σημερα θα ενημερωσω με Dawn αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Α70 είσαι στα 4.8?

 

Τα γραφικά τους τα δικαιολογούν τα παιχνίδια, τα 4.8 σου ειδικά με μέτρια ψύκτρα δεν δικαιολογούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ουτε εγω το πιστευα και στo prime ειχα max temp 76C οπου ειχα διαβασει εκει ειναι το οριο,και στο Battlefield 3 ειχα max temp 63C. Νταξει ειναι και χειμωνας αλλα ετσι και αλλιως δεν λεει να τον εχω 4.8Ghz για 24/7, στα 4.6 ειμαι μια χαρα πιστευω.

 

Απο οτι εψαξα λιγο το Shogun 2 και το Civilization 5 παιζει ρολο η cpu και η δυναμη της. Πρεπει να ψαξουμε να δουμε αν εχουν benchmarks. Αυριο θα ενημερωσω και με αυτα τα games. Ετοιμασου να αφανιστεις Δεινοσαυρε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ στη θέση μου θα είμαι 5-6 frames πίσω. Εσύ δεν θα έχεις επεξεργαστή σε λίγο... :-D

 

Για δώσε ένα intel burn test very high settings να σκάσουν μύτη τα 90αρια...  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ στη θέση μου θα είμαι 5-6 frames πίσω. Εσύ δεν θα έχεις επεξεργαστή σε λίγο... :-D

 

Για δώσε ένα intel burn test very high settings να σκάσουν μύτη τα 90αρια...  :P

 

Ετσι και εμφανιστείς με Κ κλοκαρισμένο θα σε κανω ρόμπα ... και ναι αυτο είναι απειλή!!  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To βλέπεις να κοντοζυγώνει, ε? :P

Προς το παρόν άρχισα με ένα ζευγάρι τέτοια: http://www.corsair.com/en/cpu-cooling-kits/air-series-fans/air-series-af120-performance-edition-high-airflow-120mm-fan.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

To βλέπεις να κοντοζυγώνει, ε? :P

Προς το παρόν άρχισα με ένα ζευγάρι τέτοια: http://www.corsair.com/en/cpu-cooling-kits/air-series-fans/air-series-af120-performance-edition-high-airflow-120mm-fan.html

 

 

 

 

 

 

Χωρις να πρέπει να σε νοιαζει, αλλα το ξερεις ότι οι παλιοι που ξερουν τις πρώην αποψεις σου για το oc ετσι και εμφανιστείς με Κ θα σε παρουν με τις ντοματες και θα έχουν και δικιο έτσι? 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα Goth λιιιιιγο ακομα θελει και ο Κ γινεται παραγγελια!!! :D κατσε να ερθουνε κιαλλοι στο τοπικ καιθα δεις μετα o 2500Κ τι θερμοκρασιες θα εχει στα 4.8 !! ΧD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το λοιποοον... New Dawn + Extra Bonus 3λεπτα run στην ζουγκλα του FarCry3 με ολα τα settings sto Maximum και MSAA x4(τα δυο πρωτα ειναι με OC Και το 3ο με Stock) 1185/1575 η καρτα παντα.

 

dawnu.jpg

 

Τι λενε τα αποτελεσματα του Dawn ??  :mellow:   Ωραια γραφικα παντως..ποτε θα δουμε επιτελους τετοια γραφικα στα games ?? :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν σημασία, για να δεις τα γραφικά στο πρότεινα. Μόνο για nvidia είναι έτσι κι αλλιώς, με τρικ παίζει σε amd οπότε δεν μπορούμε να μιλάμε για framerate.

 

GΤΧ 690 έχει recommended το new dawn για smooth playback οπότε καλύτερα να μην δούμε σύντομα τέτοια γραφικά στα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...