Προς το περιεχόμενο

40'' για HD (χωρίς 3D/Smart)


seibei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας στο εξής:

Θέλω μια 40αρα για να βλέπω τα HD κανάλια του OTE-tv βασικά.

Απόσταση: 2 έως 2,5-3 μέτρα.

Στο σαλόνι έχω Η/Υ οπότε το smart-tv είναι μαλλον περιττό.

Για 3D δεν τρελαίνομαι, μου φαίνεται κουραστικό. 

40'' είναι το max λόγω χώρου (τώρα έχω μια 37'' αλλα βλέπω ατι οι 37'' είναι το ίδιο ή κ πιο ακριβές!)

Θα ήθελα να είναι όμορφη κ σχετικά λεπτή.

Μπάτζετ: 500 περίπου, μπορώ να ανέβω για κάποια ευκαιρία.

 

1. Πιστεύετε μια full-hd 40'' θα έχει αρκετη διαφορά απο μια 1366x768 (νομίζω) 37'' επταετίας LG (για hd);

2. Έχω δει καλα λόγια για την samsung 6030. Τί λέτε;

3. Υπάρχει πιθανότητα μιας που δεν με ενδιαφέρει το smart/3D να βρώ καινούργιο κάπου κάποιο περσινό ή προπέρσινο μοντέλο που να αξίζει, όπως πχ την D6000 που γράφουν κάποια παιδιά ότι είναι πολύ καλή.

4. Οποιαδήποτε άλλη πρόταση ή παρατήρηση καλοδεχούμενη.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καινούργια full HD, θα έχει αρκετή διαφορά απο μια HD Ready επταετίας. Ειδικά στην θέαση ταινιών υψηλής ευκρίνειας.

Η 6030 είναι εξαιρετική πρόταση και σε υπερ-καλύπτει για αυτά που θες. Την έχεις δει να παίζει;

Δύσκολο να βρεις πλέον παλιά μοντέλα, όχι ακατόρθωτο βέβαια, αλλά πχ η D6000 δεν είναι διαθέσιμη στο skroutz απ' ότι είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν μπορεις να βρεις λιγο πιο παλια πολυ καλα μοντελα, παντως ακομα και αν δε σε ενδιαφερει το 3D μια τετοια τηλεοραση ειναι πιθανο να αποδιδει καλυτερα απο μια απλη. Αρα αν ψαχνεις για μοντελα που κυκλοφορουν ευρεως μην αποκλειεις το 3D αν ειναι στο Budget σου ακομα και αν δεν το χρησιμοποιησεις ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως τα παλιά καλά (και όχι μόνο) μοντέλα είναι δυσεύρετα γιατί οι εταιρείες τα αποσύρουν απ' την αγορά για να προωθήσουν τα καινούργια (και ακριβότερα εννοείται). Απο την μεριά τους, λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Μου φαίνεται πολύ καλή λύση η 6030 στα 470 ευρώ αν και δεν την έχω δει να παίζει Κώστα.

Φοβαμαι ότι αν πάω σε μαγαζί θα φρικάρω από τις επιλογές, (μια φορά περασα 2 ώρες για να 

διαλέξω τηλεόραση για τον πατέρα μου, οι υπάλληλοι γελάγανε με την αναποφασιστηκότητά  μου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...