Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Φορματ.


garyyy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,πριν απο 3 μέρες κατέβασα ένα αρχείο και με το που το ανοίγω κάνει ρεσταρτ ο υπολογιστής,μόλις ανοίγει ξανά δεν είμαι πλέον διαχειριστής.Ούτε καν το google δεν μπορώ να ανοίξω γιατί υπάρχουν περιορισμοί και πρέπει να επικοινωνήσω και τον διαχειριστή ενώ εγώ είμαι ο διαχειριστής.Έτσι κατεβάζω και γράφω τα 7 αρια σε cd.Τα κάνω boost και ξεκινάει κανονικά το σεταπ,Μου βγάζει να επιλέξω upgrade i custom και επιλέγω custom εφόσον ήθελα να μην έχω τίποτα παλιό μέσα,Μέτα δεν άντεξα και την έκανα την βλακεία μου...όταν μου έβγαλε να διαλέξω σε πιο partition να γίνει το φορματ τα έκανα ένα ένα format partition και δεν μου έφτανε αυτο τα έκανα και delete.Έτσι μου έμεινε 1 που είναι και ο σκληρός μου δίσκος 485 gb και πάτησα να γίνει εκεί.Αρχίζει η εγκατάσταση και κολλάει στην δευτέρη διαδικασία expanding windows files.Αφου ειναι στο 0% για κανα 10λεπτο μου βγάζει 1 μήνυμα που λέει τα εξής: Windows cannot install required files.The file may be corrupt or missing.Make sure all files required for installation are aailable,and restart the installation.

Error code:0x80070017.

Πείτε μου σας παρακαλώ αν γίνεται να κάνω κάτι η αν είναι πάρα πολύ περίπλοκο θα το πάω να μου το κάνουν φορματ.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με ενα άλλο δισκακι . Κατα πάσα πιθανότητα δεν γράφτηκε σωστά το πρώτο . Όσο για τα partition δεν έκανες και τίποτα κακό απλώς αν είχες κάτι που ήθελες να κρατήσεις απο το δεύτερο partition το εχασες

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠο ότι φαινεται δεν γραφτηκε σωστα το δισκάκι..Βρες απο αλλου καποιο αλλο ή κατεβασε το και γραψτο σε χαμηλη ταχυτητα..

Οσο για τα partition Προσωπικά φτιαχνω ένα για τα windows(+ τα προγραμματα) το οποιο ανάλογα με το μεγεθος του δισκου το βάζω στα 70-100 Gb και ενα δευτερο partition για τα υπόλοιπα..Βολευει πολύ έτσι γιατι μπορεις να κανεις πιο ανετα φορματ χωρις να αγχωνεσαι μη χασεις δεδομενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠο ότι φαινεται δεν γραφτηκε σωστα το δισκάκι..Βρες απο αλλου καποιο αλλο ή κατεβασε το και γραψτο σε χαμηλη ταχυτητα..

Οσο για τα partition Προσωπικά φτιαχνω ένα για τα windows(+ τα προγραμματα) το οποιο ανάλογα με το μεγεθος του δισκου το βάζω στα 70-100 Gb και ενα δευτερο partition για τα υπόλοιπα..Βολευει πολύ έτσι γιατι μπορεις να κανεις πιο ανετα φορματ χωρις να αγχωνεσαι μη χασεις δεδομενα..

Το έγραψα με το Deamon tools lite και νομίζω οτι ήταν ι πιο χαμηλή ταχύτητα,Το κατέβασα απο εδώ Link.png Site: http://thepiratebay.se/torrent/6719806/Windows_7_Ultimate_Fully_Activated_Genuine_x86_x64_-_Team___M-J-">Win7

Έιναι αυτό που κατεβάζουν οι περρισότεροι.Είναι σίγουρο οτι φταίει το δισκάκι ?

 

Το έγραψα με το Deamon tools lite και νομίζω οτι ήταν ι πιο χαμηλή ταχύτητα,Το κατέβασα απο εδώ Link.png Site: http://thepiratebay.se/torrent/6719806/Windows_7_Ultimate_Fully_Activated_Genuine_x86_x64_-_Team___M-J-">Win7

Έιναι αυτό που κατεβάζουν οι περρισότεροι.Είναι σίγουρο οτι φταίει το δισκάκι ?

Λάθος μου συγνώμη to write speed ιταν στο χ8 τώρα το ξαναγράφω με το πιο χαμηλό που είναι χ3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε δουλεψει και πάλι βρες το απο αλλου..

 

 

Πάλι τα ίδια,πέρναει κατευθιαν το copying files και κολλάει στο expanding flies,μπορείς να μου στείλεις κανα άλλο λινκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο expanding files μπορεί να αργήσει αρκετά αν δεν σου βγάλει error μην τρομαζεις και το σταματήσεις μόνος σου. Τώρα αν συνεχίσει δοκίμασε και άλλη μάρκα δισκακι ενα άλλο iso στην εσχάτη περίπτωση άλλο drive

Πάντως για την έγγραφη του Iso εγώ χρησιμοποιώ το imgburn που είναι δωρεάν και στο τέλος το αφήνω να κάνει verify το δισκακι για να είμαι σίγουρος ότι γράφτηκε καλα. Το imgburn μπορείς να το κατεβασεις απο το www.ninite.com

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eεεεε, τα πράγματα που συζητάτε είναι παράνομα σύμφωνα με τους κανονισμούς του Insomnia... Links από torrents για παράνομο λογισμικό...

 

Στην καλύτερη θα διαγραφούν, την χειρότερη κινδυνεύετε για ban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είπε οτι προσωπικά εννοούσα παρανομα windows; Φυσικά και ξέρω τους κανονισμους και εδω λινκ δεν μπαινουν(κακως μπηκαν απο το φιλο") όπως μπορεί να εννοουσα και να προμηθευτει γνησια ..Για αυτο ειπα μόνο : βρες τα απο αλλου.

Anyway μαλλον το δισκακι σου είναι προβληματικό. ΤΟ να ζητας Link ειναι εκτος κανονισμων.

 

Φυσικά μπορεί να είναι και άλλοι λόγοι..Αν η μητρική σου εχει 2 controller για τους δισκους (sata 3+ sata 2) και έχεις συνδεδεμένο σε sata 3 πχ δοκιμασε να βαλεις τον δισκο σε sata 2..

Εχει τυχει να προκαλει προβλημα. http://www.tomshardware.com/forum/26134-63-installing-windows-stuck-expanding-windows-files

 

Επίσης μου εχει τυχει σε καινουριο συστημα να χρειαστει να απενεργοποιησω τα πάντα από το Bios εκτός από τα απολυτως βασικά για να κανει την εγκατασταση (αν και κολλαγε παρακατω και οχι στο expanding files)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν πήγαινε σε σένα. Στο topic υπάρχουν links από TPB

 

Συγνώμη για τα λινκ,άλλα δεν το ήξερα,αν το ήξερα ούτε θα ζητούσα ούτε θα έδινα.Τελικά πήρα άλλη μάρκα  cd και είναι μια χαρά,σας ευχαριστώ για την βοήθεια και πάλι συγνώμη για τα λινκς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ο φίλος το έλυσε το πρόβλημα του απλά ενημερωτικά για όποιον στο μέλλον αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα καλή λύση είναι να έχουμε ενα usb με Windows bootable και δεν θα υπάρξει ποτέ πρόβλημα.Ένα 4gb είναι αρκετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...