Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
Rabican

Media Server και LG SmartTV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολους,

όπως λέει και ο τίτλος, ειμαι σε αναζητηση media server για την TV. οι ταινιες ειναι στο PC μου (Win7). Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει τα παρακατω με απογοητευτικα αποτελεσματα:

1. PS3 media server: κακη αναπαραγωγη στην TV. μου εκανε buffering στην ταινια, ενω παραλληλα δεν επαιζαν και οι υποτιτλοι

2. Serviio: καλη αναπαραγωγη στην TV, ομως δεν εχω καταφερει να παιξουν υποτιτλοι παροτι ακολουθησα οδηγιες απο το FAQ του serviio.

3. Plex Server: ο καλυτερα συνεργαζομενος media server με την LG τηλεοραση. δυστυχως κανει πολυ κακη χρηση των resources στο PC με αποτελεσμα να εχει σχεδον συνεχεια 50% CPU usage, ενω και παλι οι υποτιτλοι δεν επαιζαν.

4. TV mobili. Εξαιρετικο, καλο streaming, υποστηριξη subs ομως ανακαλυψα οτι δεν ειναι 100% free αφου επιτρεπει 10GB stream το μηνα. οσο εβλεπα απλα DVD rip (700mb/ταινια) ολα καλα. οταν αρχισαν τα HD/FullHD ανακαλυψα το προβλημα.

Εχετε να προτεινετε καποια αλλη εναλλακτικη, η ενδεχομενως καποιο tip για να παιξουν υποτιτλοι σε Serviio;

ΥΓ: το desktop ειναι Core2Duo με 4GB RAM και το δικτυο 100mbit.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.