Προς το περιεχόμενο

Κλωνοποίηση απο HDD σε samsung 840 pro


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γεια σας. Αυριο θα παραλαβω τον νεο μου ssd 840 pro και θελω να κλωνοποιησω πανω του τα windows 8. Εχει παρει κανεις τον συγκεκριμενο δισκο? τι περιεχει η συσκευασια? και εαν ξερετε με ποιο προγραμμα να κανω την κλωνοποιηση και πως? ειχα μια συζητηση σε αλλο θεμα για τον ιδιο λογο πριν λιγες μερες και με κατατοπισαν τα παιδια ,αλλα μιλαγαμε για αλλο δισκο (intel) ο οποιος ειχε δικο του προγραμμα. Ευχαριστω και περιμενω καποιες οδηγιες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. η συσκευασία έχει τον σκληρό μόνο λογικά εκτός αν πήρες desktop έκδοση που έχει καλώδιο και βάση στήριξης.

2. Το πρόγραμμα της samsung είναι το magician κατέβασέ να το έχεις έτοιμο. Έχει επιλογή για image αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.
Με το acronis true image έκανα και είναι πολύ απλή διαδικασία, το καις σε cd bootαρεις και κάνεις το image. 
Δες και στο θέμα τον μέσων αποθήκευσης για χρήσιμες συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εχω κατεβασει το acronis true image εκανα μια προβα με εναν αλλο εξωτερικο δισκο χωρις βεβαια να ολοκληρωσω την διαδικασια και ειδα πως δεν ειναι απλα τα πραγματα, και εξηγουμαι. αυτα που θελω να αντιγραψω στον καινουργιο ειναι  το partition του συστηματος που ειναι 100mb και το partition του C. το τελευταιο ομως ολο μαζι ειναι 78gb ενω ο δισκος που θα παει ειναι 128gb, κλπ κλπ. ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΝΑΛΗΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. (ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΔΥΟ PATRITION ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟΝ HDD 78GB ΣΤΟΝ SSD ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 128 GB ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ PARTITION) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image δεν μπορείς να κάνεις σε partition δίσκου! Γίνεται κλώνος ολόκληρου του δίσκου.- 

ΑΝ κάποιος γνωρίζει αν υπάρχει εναλλακτική να μας δώσει τα φώτα του.

 

edit: βρήκα αυτό:

http://www.partitionguru.com/manual/part2file.php

 

Λέει ότι παίρνει Image από partition να μας πει κάποιος αν το έχει δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...