Προς το περιεχόμενο

διαχειριστής - κλοπή


stavros15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη θα ήθελα τι συμβουλή σας όπως λέει και ο τίτλος υποψιαζόμαστε ότι ο διαχειριστής τις πολυκατοικίας κλέβει κανονικά πρέπει να έχει πειράξει τα καλοριφέρ από κάτω και πληρώνουμε εμείς για αυτόν λόγο του ότι δεν έχουμε αυτόνομη θέρμανση και δεν ξέρουμε τι άλλο έχει κάνει το θέμα είναι ότι η γονείς μου είναι πολύ καλή ώστε να αναφέρουν κάτι τέτοιο και όσο κιάν προσπαθώ να τους πίσω λένε άστο καλύτερα το θέμα είναι ότι δεν είμαστε και 100% σίγουρη θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να το αναφέρω κάπου και να έρθουν να το κοιτάξουν αν πάνε όλα καλά στην πολυκατοικία . Επίσης όταν πείραζε κάτω τα σώματα μετά από 2 μήνες περίπου έβγαλε ανακοίνωση να πληρώσουμε όλη για κάποιες ζημιές που είχαν ειπωθεί στα καλοριφέρ εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ ύποπτο αυτό και δεν ξέρω τι να κάνω.!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε φίλε..πολυκατοικία είστε..

Όλους τους απασχολεί..δεν μπορείτε να το λύσετε μεταξύ σας;

 

Φαντάσου το κάθε διαχειριστικό πρόβλημα της κάθε πολυκατοικίας να γινόταν θέμα εδώ στο insomnia..

 

Χαμός...

 

 

Εξάντλησε εσύ όλες τις επιλογές που μπορείς να έχεις πρώτα και αν δεν, εδώ είμαστε...

 

Δεν έχω ζήσει στην Ελλάδα σε κοινόχρηστο χώρο ακόμη να ξέρω..εξωτερικό ναι.. και μπορώ να εκφέρω γνώμη..

Εγώ αν είχα την παραμικρή υπόνοια ότι με δουλεύουν, θα το έκανα θέμα σε όλους τους συνενοικιαστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ να έχει πειράξει δηλαδή; Αφού έχετε κεντρική θέρμανση όταν ανοίγουν τα καλοριφέρ όλοι ζεσταίνεστε. Όταν αυτός ο "κλέφτης" που λες κάθεται και ασχολείται από την ψυχή της μάνας του γιατί κανείς άλλος δεν το κάνει με όλα όσα χρειάζεται μια πολυκατοικία εσύ τι ακριβώς κάνεις και ρωτάς αν σας κλέβει στο καλοριφέρ;

 

Πάντως να ζεσταίνει το σπίτι του και να μην πληρώνει δεν παίζει σε κεντρική θέρμανση. Αν έχετε πρόβλημα, κάνετε μια κεντρική συνέλευση των ιδιοκτητών και ζητάτε αλλαγή διαχείρισης.

 

Υ.Γ. Γ' Δημοτικού πήγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ να έχει πειράξει δηλαδή; Αφού έχετε κεντρική θέρμανση όταν ανοίγουν τα καλοριφέρ όλοι ζεσταίνεστε. Όταν αυτός ο "κλέφτης" που λες κάθεται και ασχολείται από την ψυχή της μάνας του γιατί κανείς άλλος δεν το κάνει με όλα όσα χρειάζεται μια πολυκατοικία εσύ τι ακριβώς κάνεις και ρωτάς αν σας κλέβει στο καλοριφέρ;

 

Πάντως να ζεσταίνει το σπίτι του και να μην πληρώνει δεν παίζει σε κεντρική θέρμανση. Αν έχετε πρόβλημα, κάνετε μια κεντρική συνέλευση των ιδιοκτητών και ζητάτε αλλαγή διαχείρισης.

 

Υ.Γ. Γ' Δημοτικού πήγες;

 

αν η κεντρικη θερμανση ειναι με ωρομετρηση μια χαρα μπορει να κλεβει.....και κανεις δεν ασχολειτε για την ψυχη της μανας του.ολοι πανε για οικονομικο ή καποιο αλλο  οφελος.

αν πηγε ή  οχι γ δημοτικου,εσενα τι σε ενοχλει?απο τα ωρθωγραφεικα λαθι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zeniath

νταξει, μην είσαι..

Μπορεί το παιδί να αγχώνεται περισσότερο από τους γονείς του(και μπράβο του)..και ότι ηλικία και να έχει, τουλάχιστον τον νοιάζει και δεν αδιαφορεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η κεντρικη θερμανση ειναι με ωρομετρηση μια χαρα μπορει να κλεβει.....και κανεις δεν ασχολειτε για την ψυχη της μανας του.ολοι πανε για οικονομικο ή καποιο αλλο  οφελος.

αν πηγε ή  οχι γ δημοτικου,εσενα τι σε ενοχλει?απο τα ωρθωγραφεικα λαθι?

 

Βάλε κανά τόνο εσύ και άσε τις εξυπνάδες.

 

grammar_nazi_logo.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ρε παιδιά λέτε να μην σκέφτηκα την γενική συνέλευση? αλλα δεν είναι και τόσο μεγάλη η πολυκατοικία 1 γιαγιά που τα ψιλοχάνει τώρα τελευταία ένας δάσκαλος και ένας άλλος που δεν τους πετυχαίνεις ποτε λείπουν συνεχεια μιλάμε για άτομα που δεν ενδιαφέρονται απλά εμείς είμαστε καιρώ σε αυτή τι πολυκατοικία και ενδιαφερόμαστε  και στον άλλο όροφο μένη η αδερφή του το θέμα δεν είναι αν με ενδιαφέρει αν δεν πληρώνει το θέμα είναι να μην πληρώνουμε εμείς τα δικά του! γιατί δεν μπορεί τι μια να ακούς τρυπάνια σφυριά φασαρία κλπ τέλος πάντων στα καλοριφέρ και την άλλη να ζητάει λεφτά γιατί χάλασαν!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κλπ τέλος πάντων στα καλοριφέρ και την άλλη να ζητάει λεφτά γιατί χάλασαν!!!

Αν δεν είστε ιδιοκτήτες του διαμερίσματος, τότε δεν πληρώνεται εσείς τέτοιους είδους ζημίες!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η κεντρικη θερμανση ειναι με ωρομετρηση μια χαρα μπορει να κλεβει

πως να κλέψει...? Να πείραξε τον ωρομετρητή του και να μη γράφει... τότε πολύ εύκολα θα το πιάνανε αν πηγαίνανε και βλέπαν τις ώρες στους μετρητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είμαστε ιδιοκτήτες...

Εεε πολυ απλα μπορεις να τον ρωτησεις αναλυτικα τι ζημεια ηταν αυτη, αν πηρε αποδειξη και απο ποσους υδραυλικους πηρε προσφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...