Προς το περιεχόμενο

samsung galaxy s3 mini , mediamarkt.gr 269€.


nteminio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτή την τιμή δεν είναι άσχημο αλλά ούτε και προσφορά. Είναι η τιμή που θα έπρεπε να έχει κανονικά. Για κάποιον που θέλει smartphone στις 4 ίντσες είναι πιστεύω μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου , πηγαινε σε galaxy s2, μολις ξανα πεσει σε τιμη κατω απο 300, (δηλαδη γυρω στα 270 που ειχε ξεστοκαρει προσφατα).

Το s3 mini ειναι μεγαλη απατη, οτι πουλησε το πουλησε καθαρα λογω ονοματος (αυτο θα πει marketing), και κατ εμε δεν αξιζει τα λεφτα του, μιας και το s2 ειναι ανωτερο (και ομορφοτερο :P )

Φυσικά και το γνωρίζω το SII. Απλά μου κάθεται λίγο μεγάλο (ξέρω είμαι περίεργος το ένα μου ξινίζει το άλλο μου βρωμάει...). Τα χαρακτηριστικά που έθεσα ως προϋποθέσεις και το επόμενο κινητό μου είναι τα εξής:

- 4.0" (το SII είναι 4.3)

- επεξεργαστής τουλάχιστον διπύρηνος 1GHz

- 1GB RAM

- Βάρος μέχρι 125γρ

- Ενσωματωμένος αποθηκευτικός χώρος 4-8GB. Αν έχει 4 οπωσδήποτε να παίρνει και SD

- Ανάλυση όχι μικρότερη των 800x480 με καλής ποιότητας οθόνη (το δυνατόν AMOLED)

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς, μόνο το SIII mini υπάρχει. Και είχα πει αν πέσει κάτω από 250 θα το πάρω. Αισθητικά μου αρέσει και περισσότερο από το SII. Τώρα με προβληματίζει αν θα το πάρω στα 270 ή να περιμένω να βγει πρώτα το S4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου μην υποτιμας τον επεξεργαστη ειδικα στο android,παρε οσο γρηγοροτερο μπορεις για να μην απαξιωθει το τηλεφωνο σου γρηγορα

 

χοντρικα η αισθηση μου ειναι οτι 2πυρηνος στο 1ghz= μονοπυρηνος στο 1,5ghz (ξαναλεω τελειως μπακαλικα αυτο)

 

οταν εχεις ενα μινι πισι ουσιαστικα που κανει τα παντα οπως το να βγαζεις φωτογραφιες,να εχεις τα mp3 σου, μεχρι να πλοηγεισαι η γρηγορη εσωτερικη μνημη δεν συγκρινεται με καμια sd

 

επισης 4,3" με 4" δεν ειναι αξιοπροσεκτη διαφορα απο αποψη μεγεθους τηλεφωνου αλλα στο τι κ πως φαινεται σε αυτες τις οθονιτσες μετραει ακομα κ το δεκατο της ιντσας

 

μην βιαζεστε ειδικα σε τετοιες αγορες αλλα κ γενικοτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το παρήγγειλα απο πλαίσιο για παραλαβή την Τρίτη απο κατάστημα. Μόλις είδα χθες την διαφήμιση του mm περίμενα σήμερα πότε το...ζηλιάρικο Πλάισιο θα παίξει την ίδια ακριβώς προσφορά και με δώρο τους χάρτες βεβαίως βεβαίως!

Είχα το s3 για κανά δεκαήμερο από το οποίο ήμουνα ευχαριστημένος αλλά το έδωσα λόγω της μεγάλης του οθόνης. Το μέγεθος που ήθελα ήταν αυτό του mini. Για να δούμε και τις υπόλοιπες λειτουργίες του, πάντα για τα λεφτά αυτά, έτσι?

Το ότι το s3 είναι καλύτερο απο specs νομίζω είναι αυτονόητο, αλλά έχει και τα διπλάσια χρήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου μην υποτιμας τον επεξεργαστη ειδικα στο android,παρε οσο γρηγοροτερο μπορεις για να μην απαξιωθει το τηλεφωνο σου γρηγορα

 

χοντρικα η αισθηση μου ειναι οτι 2πυρηνος στο 1ghz= μονοπυρηνος στο 1,5ghz (ξαναλεω τελειως μπακαλικα αυτο)

 

οταν εχεις ενα μινι πισι ουσιαστικα που κανει τα παντα οπως το να βγαζεις φωτογραφιες,να εχεις τα mp3 σου, μεχρι να πλοηγεισαι η γρηγορη εσωτερικη μνημη δεν συγκρινεται με καμια sd

 

επισης 4,3" με 4" δεν ειναι αξιοπροσεκτη διαφορα απο αποψη μεγεθους τηλεφωνου αλλα στο τι κ πως φαινεται σε αυτες τις οθονιτσες μετραει ακομα κ το δεκατο της ιντσας

 

μην βιαζεστε ειδικα σε τετοιες αγορες αλλα κ γενικοτερα 

Πίστεψέ με τα έχω σκεφτεί και τα έχω ματα-ξανασκεφτεί όλα. Ιδεατά κι εγώ 1.2-1.4 διπύρηνο θα ήθελα να είχε. Αλλά...

 

Αν υπήρχε το SII σε 4.0 ίντσες, δεν θα υπήρχε δεύτερη σκέψη. Το έχουν 3 φίλοι/φίλες και το έχω δανειστεί κιόλας για ένα ΣΚ για να πειραματιστώ με την συνύπαρξη μαζί του. Άντε τώρα τον Χειμώνα έχουμε και τα πανωφόρια. Το καλοκαίρι με τις βερμουδίτσες και τα ελαφριά πανταλόνια, δεν κάθεται καλά στις τσέπες λόγω μεγέθους. Είναι πανάλαφρο βέβαια.

 

Είπα είμαι γερο-παράξενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπανανιτσα χειμωνα καλοκαιρι κ καθαρισες ομορφα κ ωραια,τεσπα βιτσια ειναι αυτα

Ε όχι και μπανανα το 2013. Ασε που εχεις το κινητο ολη την ωρα ακριβως πάνω στα γεννητικά όργανα.

Χαχαχαχ σωστός,αλλά το καλοκαίρι πάει η μπανανίτσα....

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάτη ηταν στα 399 euro, τώρα με αυτη την τιμή ειναι σούπερ και πολυ ανώτερο απο s advance. 256Mb περισσότερα μνήμη, jb out of the box, καλύτερη κάμερα... του s advance δεν εχει καν ζουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάτη ηταν στα 399 euro, τώρα με αυτη την τιμή ειναι σούπερ και πολυ ανώτερο απο s advance. 256Mb περισσότερα μνήμη, jb out of the box, καλύτερη κάμερα... του s advance δεν εχει καν ζουμ.

Αλλο ομως να δινεις 200, και αλλο να δινεις 270. μιλαμε για διαφορα 35% πανω  στην τιμη του advance. Για τοσα χρηματα, οι διαφορες τους αυτες σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται ακόμα το έβγαλαν οι Κώτσος/Electroworld σε αυτήν την τιμή (στους άλλους άλλαξε):

https://www.skroutz.gr/s/2504932/Samsung-Galaxy-S-III-mini-8GB.html?keyphrase=Samsung+Galaxy+S+III+Mini+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ομως να δινεις 200, και αλλο να δινεις 270. μιλαμε για διαφορα 35% πανω  στην τιμη του advance. Για τοσα χρηματα, οι διαφορες τους αυτες σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν.

 

Το δίνουν όντως στα 199 ευρώ στο Public? Τότε ναι δεν αξίζει η διαφορά αλλά εγώ στο skroutz το βλέπω 244 ευρώ το φθηνότερο και στα Public το έδιναν 250 ευρώ. Βασικά βλέπω οτι μάλλον έχει εξαντληθεί στα Public, υπάρχει κάπου αλλού που το δίνουν 199; Γιατί θέλει η αδερφή μου κινητό και σκεφτόμασταν να πάρει το S Advance αλλά για διαφορά 20 ευρώ αξίζει το S 3 mini. Στα 199 ειναι value for money το S Advance προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίνουν όντως στα 199 ευρώ στο Public? Τότε ναι δεν αξίζει η διαφορά αλλά εγώ στο skroutz το βλέπω 244 ευρώ το φθηνότερο και στα Public το έδιναν 250 ευρώ. Βασικά βλέπω οτι μάλλον έχει εξαντληθεί στα Public, υπάρχει κάπου αλλού που το δίνουν 199; Γιατί θέλει η αδερφή μου κινητό και σκεφτόμασταν να πάρει το S Advance αλλά για διαφορά 20 ευρώ αξίζει το S 3 mini. Στα 199 ειναι value for money το S Advance προφανώς.

αισθητικα το S3 mini ειναι πολυ ανωτερο του s advance. Δε νομιζω οτι βρισκεις αυτη τη στιγμη το sadvance 199 ετσι κι αλλιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο πριν τις γιορτες ειχα πετυχει το S advanced για μια ωρα στα 139€ στο U νομιζω αλλα δεν το ειχα παρει λογω specs

 

ειχε ανοιχτει κ τοπικ εδω στις προσφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται ακόμα το έβγαλαν οι Κώτσος/Electroworld σε αυτήν την τιμή (στους άλλους άλλαξε):

https://www.skroutz.gr/s/2504932/Samsung-Galaxy-S-III-mini-8GB.html?keyphrase=Samsung+Galaxy+S+III+Mini+

Οτι νά' ναι ο Κώτσος. Στο skroutz το δείχνει στα 269 και στο site λέει 299 προσφορά φυλλαδίου!!! :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...