Προς το περιεχόμενο

Amazon


A_panM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το com ειναι φθηνότερο και σε κάποια προϊόντα δεν στέλνει καν ελλάδα ενώ το co.uk είναι ακριβότερο και στέλνει ελλάδα δωρεάν τα περισσότερα προϊόντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο που ειναι καλυτερα να αγοραζω πραγματα απο amazon.co.uk ή amazon.com ?

 

Το αμερικάνικο έχει φθηνότερα ορισμένα αντικείμενα αλλά αυτά έρχονται από τρίτη χώρα και επιβαρύνονται με ΦΠΑ, τέλη, εκτελωνσιμό και άλλα έξοδα και με ένα επιπλέον ποσό για import fees που τελικά αποδεικνύεται ότι καλύπτει όλα αυτά τα έξοδα με μικρότερο ποσό από όσα θα πλήρωνες για να κάνει η εταιρεία courier τον εκτελωνισμό.

 

Αντίθετα, το αγγλικό, επειδή είναι στην ΕΕ, δεν έχει θέμα εκτελωνισμού, στέλνει στην Ελλάδα χωρίς μεταφορικά αντικείμενα αξίας πάνω από 25 λίρες ή και λιγότερο σε ορισμένες περιπτώσεις και έχει πολλές προσφορές για διάφορα είδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε να τικάρεις την επιλογή super saver delivery, γιατί διαφορετικά το amazon έχει default επιλογή την απλή αποστολή, την οποία και χρεώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το super saver delivery ειναι δωρεαν τα μεταφορικα να φανταστω...Που υπαρχει αυτη η επιλογη για να ξερω...Δεν εχω ξανα παραγγειλει απο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τα δωρεάν μεταφορικά είναι.

Όταν βάλεις τα προϊόντα στο καλάθι και πατήσεις proceed, νομίζω είναι στην επόμενη σελίδα, η 1η απ΄τις 3 επιλογές που σου έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το amazon.co.uk πως παραγγελνω?Βασικα πως πληρωνω?

Φτανω στο σημειο που μου ζηταει να πληρωσω και δεν εχει paypal(:S),και αναγκαστικα πρεπει  δωσω τα στοιχεια της καρτας μου.

Εκει τι ακριβως γραφω?Συγκεκριμενα εκει που ζηταει κατι για card name..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...