Προς το περιεχόμενο

Εγγραφή σε ιεκ


Tranquil23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φέτος τελειώνω την 3η λυκείου αλλά δεν θα δώσω πανελλήνιες.

Αν γραφτώ σε κάποιο ΙΕΚ πόσα θα πληρώνω??  συγκεκριμένα θα πάω για αυτή την ειδικότητα.

 http://www.iek-akmi.gr/tomeis/texnika-epaggelmata/mixanikos-aytokiniton

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  ΙΕΚ ΑΚΜΗ ειναι ιδιωτικο απο  οσο ξερω,οποτε θα βαλεις το χερι στην τσεπη,λογικα θα θελουν ορισμενα χιλιαρικα(αμα δεν εχουν ριξει τις τιμες)

Σε δημοσιο ΙΕΚ πληρωνεις αρκετα λιγοτερα..Το καλυτερο που εχεις να κανεις,ειναι να περασεις απο εκει και να ρωτησεις,αλλα και απο αλλα ΙΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τυχαίνει να είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με σένα παρόλο που δεν το έχω πάρει απόφαση ακόμη 100%, σκέφτομαι και εγώ να πάω σε κάποιο ιεκ για μηχανικός αυτοκινήτων του χρόνου αλλά σε δημόσιο!

Η πικρή αλήθεια είναι ότι δεν παίζει να μάθεις την δουλειά με όλη την σημασία της λέξης στο ΙΕΚ είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο.. αλλά είναι ένας καλός τρόπος για να έχεις ένα χαρτί στα χέρια σου!

 

Πάντως πιστεύω ότι τα ιδιωτικά ΙΕΚ είναι πολλά λεφτά για το τίποτα..

Εγώ ακόμη δεν έχω καταλήξει πουθενά αλλά άμα θες όπως είπε και ο φίλος απο πάνω, πέρνα μια βόλτα απο το ιδιωτικό και ρίξε μια ματιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλεια μαθαινεται δουλευωντας..

Παντως κοιταξτε για ΕΠΑΣ μηχανικος αυτοκινητων(δεν πληρωνετε τιποτα),θα κανετε 2 χρονια,και μετα θα πατε στο ΙΕΚ,να κανετε αλλο 1..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλεια μαθαινεται δουλευωντας..

Παντως κοιταξτε για ΕΠΑΣ μηχανικος αυτοκινητων(δεν πληρωνετε τιποτα),θα κανετε 2 χρονια,και μετα θα πατε στο ΙΕΚ,να κανετε αλλο 1..

Ακριβώς!!

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο δημόσιο ΙΕΚ για Αθήνα? 

Δεν γνωρίζω απο Αθήνα, απλά να ξέρεις ότι στα δημόσια κάθε χρόνο δουλεύουν και διαφορετικές ειδικότητες ανάλογα με την ζήτηση.

Αν και ο Τεχνικός Αυτοκινήτων Οχημάτων είναι σχεδόν κάθε χρόνο στα περισσότερα δημόσια οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Άρα ψάξε να βρεις κάποιο που να είναι όσο πιο κοντά γίνεται στις ανάγκες σου όπως π.χ. απόσταση, εγγεγραμμένοι, καθηγητές κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...