Προς το περιεχόμενο

Υπότιτλοι σε ολοκαίνουρια lg smart tv


VaggosVfilox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά SoS! Ένας φίλος πήρε μια τηλεόραση smart tv της lg 47" .. Το τραγικό είναι ότι δεν μπορεί να επιλέξει υπότιτλους με κανένα τρόπο.. Έτσι άλλες φορές εμφανίζονται σε άλλη γλώσσα κ καθόλου και δεν υπάρχει επιλογή να τους ανοίξει αν και υπάρχουν στο φάκελο κάθε ταινίας. Ακόμα πιο τραγικό ότι η 32 SAMSUNG που έχω εγώ και είναι και 3 χρονών έχει τόσο απλό τρόπο.. αρκεί ένα κουμπάκι  subtl στο τηλεκροντρόλ.το ίδιο και σε μια 37 " toshiba που ούτε 380 ευρό δεν κόστιζε πριν ενα χρόνο έχει κουμπάκι στο τηλεκοντρόλ και απλά με ενα πάτημα σε βάζει στα el. Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτονται οι εταιρίες; ολοκαίνουρια 3d  smart tv 400 hz 900 ευρώ και ούτε υπότιτλους δεν μπορείς να δεις;;; 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας είπες το μοντέλο. :-)

Όταν λες να επιλέξεις, εννοείς όπως κάνεις στον υπολογιστή ή σ' ένα εξωτερικό media player;

Νομίζω οι τηλεόρασεις με το δικό τους player δέχονται default μόνο έναν υπότιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιγεις τους υποτιτλους σε notepad , κανεις save as και αλλαζεις το κωδικοποιηση απο ANSI σε UNICODE , με ιδια ονομασια και κανεις save. μετα ξεκινας και πατας το subt. κουμπι στο τηλεκοντρολ και το γαμ%%%νο θα δουλεψει , ετσι απλα/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vaggos, αν έχω καταλάβει καλά, ρωτάς αν μπορείς να κάνεις εναλλαγή στους υπότιτλους (αν έχεις τους αγγλικούς και τους ελληνικούς ή και άλλους) μιας ταινίας ή ενός τηλεοπτικού επεισοδίου, όπως κάνεις στον υπολογιστή σου πχ με το vlc;

Αυτό δεν γίνεται. Το κάνουν οι εξωτερικοί media player. Ο ενσωματωμένος player της τηλεόρασης μπορεί να αναγνωρίσει μόνο αυτόν που έχει σκέτη κατάληξη srt και δεν μπορεί να επιλέξει μεταξύ eng.srt, gr.srt ή άλλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...