Προς το περιεχόμενο

Αφαιρεση τατουαζ (?)


JoannaKloykloy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, wolf2999 είπε

Κοψτε λιγο αυτο που λετε ολοι σας μοδα...να σκεφτοσουν οταν το εκανες το τατουαζ και βλακεις...ωραια νεος ειναι ο ανθρωπος και μπορει να κανει και ενα λαθος...αντι να απαντησει καποιος στην αρχικη ερωτηση καθεστε και προσπαθειτε να το παιξετε εξυπνοιι....απο το να δωσετε λυση καποιοι καθεστε και απλα λετε τα δικα σας

Όχι δα, όλοι δε τσακώνονται με τους γονείς για χίλια 2 πράματα, για τα τατουάζ ότι είναι μόνιμα δεν θα τους είχαν πει?

Το τατουάζ δεν είναι απόφαση στιγμής, θέλει και λίγο σχεδιασμό, βρες λεφτά, επαγγελματία, να το κρύψεις απ' τους γονείς. Λίγο πολύ ότι ισχύει για το κάπνισμα, και δεν θεωρώ κανένα εκ των δύο είναι δικαιολογησιμο, είχαν προειδοποιηθεί και το κάναν πάραυτα για να ενταχθούν στη κουλ ομάδα, απλά δεν ξέρανε ότι όταν μεγαλώσουν αυτά τα παιδιαρισματα δεν εντυπωσιάζουν και θα μείνουν μόνο τα αρνητικά

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν φαν των tattoo ένα έχω να πω.Εάν δεν είναι συνειδητή επιλογή καλύτερα αφήστε το.Το να κάνεις ταττού και μετά να ψάχνεις τρόπο να το σβήσεις είναι απλά χαμένος χρόνος.👍

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, g..kar είπε

Σαν φαν των tattoo ένα έχω να πω.Εάν δεν είναι συνειδητή επιλογή καλύτερα αφήστε το.Το να κάνεις ταττού και μετά να ψάχνεις τρόπο να το σβήσεις είναι απλά χαμένος χρόνος.👍

Και μήπως αυτός είναι ο λόγος που το σβήνουν οι περισσότεροι; Λόγω υπερβολικής σκέψεις να βρούν το "σωστό"; Γιατί όσους έχω γνωρίσει με τατουάζ, διαπιστώνω ότι αυτοί που είναι πιο ευχαριστημένοι είναι αυτοί που δεν το σκέφτηκαν πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2018 στις 12:50 ΜΜ, Adanos είπε

Και μήπως αυτός είναι ο λόγος που το σβήνουν οι περισσότεροι; Λόγω υπερβολικής σκέψεις να βρούν το "σωστό"; Γιατί όσους έχω γνωρίσει με τατουάζ, διαπιστώνω ότι αυτοί που είναι πιο ευχαριστημένοι είναι αυτοί που δεν το σκέφτηκαν πολύ.

Καλά δεν είπαμε να το κάψεις.Απλά να είναι κάτι που σε εκφράζει και όχι κάτι στιγμιαίο 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα . Έχω κάνει αφαίρεση τατουαζ με λέιζερ και είμαι στην 4η ημέρα αποθεραπείας . Θα ήθελα λίγο να ρωτήσω αν γνωρίζετε τα στάδια μετά το λέιζερ . Έχω 4 στα χέρια μου και έχει φύγει σχεδόν μόνο το ένα , το οποίο είχα κάνει προσπάθεια ξανά αφαίρεσης στο παρελθόν και δεν την ολοκλήρωσα . Για τα άλλα 3 , απλά ένα πρήξιμο υπάρχει και τίποτα παραπάνω , σαν να μην έχει γίνει τίποτα στο μελάνι . 

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 4/7/2018 στις 12:50 ΜΜ, Adanos είπε

Και μήπως αυτός είναι ο λόγος που το σβήνουν οι περισσότεροι; Λόγω υπερβολικής σκέψεις να βρούν το "σωστό"; Γιατί όσους έχω γνωρίσει με τατουάζ, διαπιστώνω ότι αυτοί που είναι πιο ευχαριστημένοι είναι αυτοί που δεν το σκέφτηκαν πολύ.

Εχεις πεσει απολύτως μεσα...... Εγω σκέφτομαι 10 χρονια το tattoo.... Κανανε ολες οι πρώην μου και εγω δεν τόλμησα ποτε.... Ηθελα να το κανω γιατι μου αρεσει με το στιλ ντυσίματος που κανω σαν στολίδι και οχι μαγκια (38 πλεον).... Απλα ειναι υπερβολικά έντονο και φαινεται καθετο και χωρις γεωμετρία στο σωμα μου και με χαλαει... Η τωρινή λοιπόν κοπελα μου εχει κανει ηδη 4 θέλει αμεσα και 5ο....χεστηκε για γεωμετριες κλπ, τα γουστάρει και δεν το σκέφτεται και καθόλου.... Μακαρι να ημουν και γω έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξυπνάω το θέμα… καλημέρες 😂

λοιπον ξεκίνησα αφαίρεση ταττοο στο γνωστό πλέον στην αθηνα (δεν θα αναφέρω όνομα για τυχών παρεξηγήσεις) η τιμή όπως αναφέρετε πιο πάνω στα δικά μου τουλάχιστον είναι 100-120 η συνεδρία χ2 , έχω πολλά ταττοο αλλά ευτυχώς σε εμφανή σημεία μόνο αυτά τα δυο και τα βγάζω μετά από μια 10ετια χαλαρά , γιατί ΤΩΡΑ μου έκαναν πρόβλημα σε δουλειά.

ΠΟΝΟΣ την ώρα που στο κάνουν αντικειμενικά είναι ΑΡΚΕΤΟΣ..ούτε σαν τσίμπημα που λένε κάποιοι ούτε όταν χτυπάς ταττοο , είναι Χ10(και είναι και μικρά αυτά που κάνω την αφαίρεση)

, trust me έχω όλη την πλάτη ξέρω τι θα πει πόνος..

πριν 10-12 μέρες έκαναν την 1η προς το παρών δεν έχω δει καμία διαφορά , θα τις ολοκληρώσω όλες (6 μου είπε) θέλετε να σας λέω τα νέα μου για να ενημερώνεστε ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Giorgoss94 είπε

Ξυπνάω το θέμα… καλημέρες 😂

λοιπον ξεκίνησα αφαίρεση ταττοο στο γνωστό πλέον στην αθηνα (δεν θα αναφέρω όνομα για τυχών παρεξηγήσεις) η τιμή όπως αναφέρετε πιο πάνω στα δικά μου τουλάχιστον είναι 100-120 η συνεδρία χ2 , έχω πολλά ταττοο αλλά ευτυχώς σε εμφανή σημεία μόνο αυτά τα δυο και τα βγάζω μετά από μια 10ετια χαλαρά , γιατί ΤΩΡΑ μου έκαναν πρόβλημα σε δουλειά.

ΠΟΝΟΣ την ώρα που στο κάνουν αντικειμενικά είναι ΑΡΚΕΤΟΣ..ούτε σαν τσίμπημα που λένε κάποιοι ούτε όταν χτυπάς ταττοο , είναι Χ10(και είναι και μικρά αυτά που κάνω την αφαίρεση)

, trust me έχω όλη την πλάτη ξέρω τι θα πει πόνος..

πριν 10-12 μέρες έκαναν την 1η προς το παρών δεν έχω δει καμία διαφορά , θα τις ολοκληρώσω όλες (6 μου είπε) θέλετε να σας λέω τα νέα μου για να ενημερώνεστε ;

Ναι αμέ καλο είναι να υπάρχει η πληροφορία....ωστόσο εγώ το συνήθισα και δεν ασχολούμαι προς το παρόν μαζί του....επίσης οι δουλειές στην Αθηνα είναι όλες με φλώρους και κατινες μέσα οπότε δεν θα δεχομουν για αυτό το λόγο να το σβήσω...

 

Δεν γίνεται να έχουν trans ,gay και ότι άλλο θες μέσα στις δουλειές  και εσύ να νιώθεις άσχημα για το tattoo από δαυτους.....πολύ παλιομοδίτικη λογική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2022 στις 6:38 ΜΜ, michalis_mclaren είπε

Ναι αμέ καλο είναι να υπάρχει η πληροφορία....ωστόσο εγώ το συνήθισα και δεν ασχολούμαι προς το παρόν μαζί του....επίσης οι δουλειές στην Αθηνα είναι όλες με φλώρους και κατινες μέσα οπότε δεν θα δεχομουν για αυτό το λόγο να το σβήσω...

 

Δεν γίνεται να έχουν trans ,gay και ότι άλλο θες μέσα στις δουλειές  και εσύ να νιώθεις άσχημα για το tattoo από δαυτους.....πολύ παλιομοδίτικη λογική.

Συμφωνώ απολύτως στα λεγόμενα σου για τις δουλειές…

βλεπεις μόνο οι φυλακόβιοι κάνουν ταττοο😝

Ωραία θα ενημερώνω παιδιά , για να δείτε κ εσείς ΑΝ αποφασίσετε ποτέ να ξέρετε τι να περιμένετε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2022 στις 12:38 ΠΜ, Giorgoss94 είπε

γιατί ΤΩΡΑ μου έκαναν πρόβλημα σε δουλειά.

 

αν επιτρεπεται, τι δουλεια κανεις και σου δημιουργησαν προβλημα και σε ποια σημεια ειναι τα τατου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2022 στις 6:38 ΜΜ, michalis_mclaren είπε

 

Δεν γίνεται να έχουν trans ,gay και ότι άλλο θες μέσα στις δουλειές  και εσύ να νιώθεις άσχημα για το tattoo από δαυτους.....πολύ παλιομοδίτικη λογική.

Δεν κατάλαβα, είσαι κατά του να έχουν πρόσβαση στον αγορά εργασίας οι ομοφυλόφιλοι και οι διεμφυλικοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lyda94 είπε

αν επιτρεπεται, τι δουλεια κανεις και σου δημιουργησαν προβλημα και σε ποια σημεια ειναι τα τατου?

Δεν θα ήθελα να δώσω παραπάνω πληροφορίες προσωπικές , αλλά μου έκαναν ναι.. και πρόσεξε η δουλειά είναι με κουστούμι..και απλά στην ερώτηση αν έχω γενικά ταττοο (που στο σώμα είμαι γεμάτος) είπα μόνο για τα δυο μικρά που έχω , ένα στο αριστερό χέρι(πάνω από τον αγκώνα σκέψου δυο λουλουδάκια) και ένα στο δεξί χέρι μέσα από το μπράτσο(μια φράση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Giorgoss94 είπε

Δεν θα ήθελα να δώσω παραπάνω πληροφορίες προσωπικές , αλλά μου έκαναν ναι.. και πρόσεξε η δουλειά είναι με κουστούμι..και απλά στην ερώτηση αν έχω γενικά ταττοο (που στο σώμα είμαι γεμάτος) είπα μόνο για τα δυο μικρά που έχω , ένα στο αριστερό χέρι(πάνω από τον αγκώνα σκέψου δυο λουλουδάκια) και ένα στο δεξί χέρι μέσα από το μπράτσο(μια φράση)

και σου δημιουργησαν θεμα για τατουαζ που δεν θα φαινονται καν, αφου θα φορας το κουστουμι? εν ετει 2022! με κατι τετοια μ ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι! και ειναι και μικρη η αποσταση 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...