Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση...


drjimbou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα amd athlon 500mhz και motherboard asus k7m.

Αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση και έχω μια απορία.

Θα αλλάξω μητρική ,επεξεργαστή και προφανώς μνήμη.

Χρειάζεται να αλλάξω κάτι άλλο(τροφοδοτικό,κτλ) αν βάλω pentium αντι amd πάλι?

Η κάρτα γραφικών μου matrox G400 θα τερειάζει στα καινούρια motherboard?

 

 

P.S.Τί μου προτείνετε να πάρω μέχρι 250ευρώ(μητρική,επεξεργαστή)?

Να σημειώσω οτι δεν ενδιαφέρομαι για overclocking ,αλλά για σταθερότητα,συμβατότητα και αρκετές δυνατότητες και θύρες επέκτασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me 250 E an den 8es o/cing pare ena 2600+ i enan Barton 2500+

k apo M/B Abit V2(den 8a xreiasteis k sound card) i EPOX 8RDA3+)!

Twra apo mnimi mia 512 333 k eisai ok!

Oso gia ta alla pou 8es na allaxeis einai ena trofodotiko 350W gia na eisai anetos!An einai k eponimo einai kalutera gia sena!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση οτι όλα αυτά θα κάνουν πολύ παραπάνω απο 250 ευρώ,εκτός αν έχει κάποιος μετααχειρισμένα να μου δώσει.

Λές οτι με το καινούριο τροφοδοτικό θα είμαι άνετος.Είναι απαραίτητο όμως,ή μπορώ να μείνω με το παλιό μου μέχρι να μπορέσω να διαθέσω πάλι χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon file jimbou,

 

me ~120E pairneis soltek(exei parei ekpliktikes kritikes) m/b me nforce2 kai ta vasika(oxi sata klp). me alla ~100E pairneis xp 2100+ kai sou menoun kai 30E gia mnimes kai PSU(oxi oti ftanoun ;) ). allios pas gia 1800+ me ~70E kai pairneis kai 256m ddr kai 350W noname PSU... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250 ευρώ δεν φτάνουν..... θέλεις ψύκτρα.....(άμα πάρεις boxed σε καλύπτει αφού δεν θα κάνεις overclocking...) θέλεις και μνήμες.....

 

Προτίνω xp2400+ γύρω στα 80 ευρώ... Abit NF7-s rev2.0 140 ευρώ .....Και μνήμες Kignston DDR400 2x256 αυτά..... τροφοδοοτικό τι έχεις?

 

Ένα 350-400 minumum θέλεις.. εκτός και αν έχεις κάποιο επώνυμο 350watt και καλύπτεσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...