Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft προσλαμβάνει τον Andrew Kim, σχεδιαστή λογοτύπων προιόντων της εταιρείας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον Φεβρουάριο του 2012, ο Andrew Kim κέντρισε το ενδιαφέρον έπειτα από την αποκάλυψη ορισμένων λογοτύπων που σχεδιάσε ο ίδιος για τα προιόντα της Microsoft.Ως βάση του έλαβε το λογότυπο των Windows 8, το οποίο είχε παρουσιάσει η εταιρεία πριν την διάθεση του λειτουργικού. Πλέον όμως ο Andrew κατάφερε να αποκτήσει μια θέση εργασίας στην Microsoft. Ο ίδιος επιβεβαίωσε κάτι τέτοιο μέσα από το blog του ενώ δήλωσε ότι θα ξεκινήσει επισήμως το ερχόμενο καλοκαίρι ειδικότερα για ένα project πάνω στην γνωστή παιχνιδοκονσόλα της εταιρείας, το Xbox.

 

Ο Kim ανέφερε μάλιστα ότι στο παρελθόν τον είχαν προσεγγίσει πολλές εταιρείες προκειμένου να εργαστεί για αυτές, αλλά σύμφωνα με τον ίδιο, επέλεξε αυτήν που τον εκφράζει καλύτερα, χωρίς ωστόσο να δίνει περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θέμα εργασίας του.

 

1000wi.jpg

 

Link.png Site: http://www.minimallyminimal.com/2012/7/3/the-next-microsoft.html[/url'>']The Next Microsoft

Link.png Site: http://www.theverge.com/2013/1/19/3895444/andrew-kim-the-next-microsoft-designer-hired-by-xbox?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+WinRumors+%28WinRumors%29']theverge.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μήπως πρέπει να προσλάβουν και κάποιον για να σχεδιάσει τα επόμενα Windows γιατί τα 8άρια ...δέν

 

π.χ αυτόν εδώ : http://www.digitaltrends.com/web/the-re-imagined-windows-8-metro-concept-that-you-wish-was-real/

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρέπει να προσλάβουν και κάποιον για να σχεδιάσει τα επόμενα Windows γιατί τα 8άρια ...δέν

 

π.χ αυτόν εδώ : http://www.digitaltrends.com/web/the-re-imagined-windows-8-metro-concept-that-you-wish-was-real/

Έχω βαρεθεί το τρολαρισμα... Μια χαρά λειτουργικότατα και ωραία ειναι τα 8 και είναι το μόνο λειτουργικό που με αφήνει να χρησιμοποιώ τα καλύτερα και από τους δυο κοσμους.

Δεν ξαναγυρνάω στα 7.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι, χάλια είναι τα 8. Τόσες τεκμηριωμένες απόψεις δεν σου αρκούν για να το καταλάβεις; Αφού το είπε και ο Gabe...

 

Πραγματικά έλεος όμως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ ότι τα windows 8 είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει ποτέ η Microsoft, νιώθω ότι το laptop μου τρεχει με πολυ πιο δυνατο

hardware... Απορω γιατι υπαρχει τοσο πολυ θαψιμο...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βαρεθεί το τρολαρισμα... Μια χαρά λειτουργικότατα και ωραία ειναι τα 8 και είναι το μόνο λειτουργικό που με αφήνει να χρησιμοποιώ τα καλύτερα και από τους δυο κοσμους.

Δεν ξαναγυρνάω στα 7.

 

Έχω ένα Dell 23" ΑΙΟ Αφής με Win8 , εδώ και 2 μήνες.

Ούτε που χρησιμοποιώ το Metro , εφαρμογές @@ρια έχει. Απλά το ανοίγω και πατάω κατευθείαν το εικονίδιο Desktop.

 

Ούτε "γέρος" είμαι , ούτε κολλημένος με τα απλά Windows. Και από Mac έχω περάσει και από Windows. Απλά το Metro για PC είναι άχρηστο , δεν υπάρχουν εφαρμογές για αξιοποίηση. Τζάπα οι 23" ίντσες αφής.

 

Σαν Windows μια χαρά είναι , όπως και τα 7άρια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Dell 23" ΑΙΟ Αφής με Win8 , εδώ και 2 μήνες.

Ούτε που χρησιμοποιώ το Metro , εφαρμογές @@ρια έχει. Απλά το ανοίγω και πατάω κατευθείαν το εικονίδιο Desktop.

 

Ούτε "γέρος" είμαι , ούτε κολλημένος με τα απλά Windows. Και από Mac έχω περάσει και από Windows. Απλά το Metro για PC είναι άχρηστο , δεν υπάρχουν εφαρμογές για αξιοποίηση. Τζάπα οι 23" ίντσες αφής.

Και εγώ γιατί το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω το tunein radio ; 

Και μη μου πεις να το χρησιμοποιώ από browser γιατί απλά δεν με βολεύει.

 

Επίσης το skype δουλεύει πολύ πιο ωραία με το metro, το βάζεις στην άκρη την ώρα που μιλάς χωρίς να σου πιάνει χώρο από το desktop .

 

 

hwr.png
 
Uploaded with http://imageshack.us'>ImageShack.us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πασο , και εγω βαζω το Skype σε αυτη την διαταξη ακριβως και βολευει , αλλα μεχρι εκει φτανει η χρηστικοτητα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Dell 23" ΑΙΟ Αφής με Win8 , εδώ και 2 μήνες.

Ούτε που χρησιμοποιώ το Metro , εφαρμογές @@ρια έχει. Απλά το ανοίγω και πατάω κατευθείαν το εικονίδιο Desktop.

 

Ούτε "γέρος" είμαι , ούτε κολλημένος με τα απλά Windows. Και από Mac έχω περάσει και από Windows. Απλά το Metro για PC είναι άχρηστο , δεν υπάρχουν εφαρμογές για αξιοποίηση. Τζάπα οι 23" ίντσες αφής.

 

Σαν Windows μια χαρά είναι , όπως και τα 7άρια.

Γιατί τζάμπα?

Εγώ 3.5 χρόνια με αφή και οταν πέρασα στα 8,το 90% πάλι το desktop UI,χρησιμοποιώ!

Αν και θα βελτιωθούν και οι μέτρο εφαρμογές,σε λίγο καιρό!Αλλά και πάλι το desktop δε θέλω να το χάσω,ούτε για touch χρήση!;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βαρεθεί το τρολαρισμα... Μια χαρά λειτουργικότατα και ωραία ειναι τα 8 και είναι το μόνο λειτουργικό που με αφήνει να χρησιμοποιώ τα καλύτερα και από τους δυο κοσμους.

Δεν ξαναγυρνάω στα 7.

 

Ειναι μια χαρα, Αλλα και αυτο που δειχνει το παλικαρι ειναι πολυ ομορφο τουλαχιστον εμφανισιακα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μινιμαλισμός έχει πέσει στην MS.

 

Τα 8 σε pc χωρίς touchscreen είναι απλά ενοχλητικά. Σε tablet και στα WP8 μια χαρά είναι.

 

Έχεις δίκιο κάθε φορά που πατάω το windows key στο Keyboard για να γυρίσω σε desktop mode ιδρώνω και αλλάζω μπλούζα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δυο ροθογωνια που εκανε ο τυπος  και θα μπορουσε να τα κανει οποιοσδηποτε να πιασει δουλειά στην Ms. Αυτά είναι ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...