Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Bluetooth Share για Νokia Lumia κινητά


blackkiller

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

post-246301-0-43474600-1359252870_thumb.jpg

 

Από σήμερα διαθέσιμο το Bluetooth Share για κινητά Nokia Lumia.

 

 

Με την "Κοινή χρήση Bluetooth" μπορείτε να στέλνετε και να λαμβάνετε αρχεία εικόνας και ήχου μεταξύ των συσκευών.

Ενεργοποιήστε το Bluetooth τη στιγμή που θέλετε να στείλετε ή να λάβετε αρχεία, συζεύξτε τις συσκευές σας και χρησιμοποιήστε την εφαρμογή "Κοινή χρήση Bluetooth".

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CE%AE-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-bluetooth/51f49c63-5966-4752-bb12-430455f911a8

 

Σε όσους δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στο Windows Phone Market δοκιμάστε τον παρακάτω τρόπο να το εγκαταστήσετε:

 

Με την χρήση της εφαρμογής  "QR Code Reader" να "διαβάσετε" το παρακάτω QR Code και να σας την εμφανίσει στο Market.

 

post-246301-0-36367200-1359253080_thumb.png

 

Δοκιμασμένο σε Lumia 800 WP 7.8. 

Στέλνει και δέχεται από όλες τις συσκευές που έχουν Bluetooth, οποιοδήποτε αρχείο ήχου και εικόνας.

Επεξ/σία από blackkiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ εμένα δεν λειτουργεί , μου λέει οτι πρέπει να κάνω update O.o

Η περιμένεις να εμφανιστεί το update απο μονο του, η κάνεις forced update:

 

1. Put phone in airplane mode

2. Connect phone to PC and wait till Zune starts and device is connected.

3. Go to settings -> update

3.5 Tricky part: After about 2-3 seconds (you gotta get a feeling for the timeframe) , disconnect you internetconnection during the update search process.

4. Update should be found, if not, try again

5. If update found, reconnect Internet

6. Start update process

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα και από μένα, σε lumia 610 με cosmote δεν ειναι διαθεσιμη η εφαρμογη στο marketplace , ενω σε lumia 610 wind την δινει κανονικα, ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από μένα, σε lumia 610 με cosmote δεν ειναι διαθεσιμη η εφαρμογη στο marketplace , ενω σε lumia 610 wind την δινει κανονικα, ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο;

 

σε Lumia 610 (7.8) cosmote εμφανίζετε κανονικά η εφαρμογήAν για οποιοδήποτε λόγο δεν την βρίσκεις  ακολούθησε τις παραπάνω οδηγίες. Επίσης  ενα κολπάκι ακόμα αν δεν την βρίσκεις δοκίμασε να πας στο store -> Nokia Collection -> ανοίγεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή της "Nokia Corporation" και κάπου εκεί στην κεντρική σελίδα της περιγραφής της εφαρμογής γράφει "Περισσότερα απο τον εκδότη Nokia Corporation" και εκει μέσα θα την εμφανίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε blackkiller το δοκίμασα και δεν έγινε τίποτα...να σημειώσω ότι έχω την τελευταία έκδοση (7.8) και ο φίλος μου με το 610 wind "βλέπει" την εφαρμογή ενώ εγώ με 610 cosmote δεν την "βλέπω" πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πραγματικά δεν ξέρω τι παιζει με την περίπτωση που μου αναφέρεις. Την εχω εγκαταστήσει κανονικότατα σε 610, 710 και 800 7.8 όλα φυσικά, με cosmote whats up. Μήπως είναι τπτ άλλο....??? Άλλαξες δλδ sim στο κινητό σου και εμφανίζετε...?? Τσεκάρισε να κατεβάσεις τις ρυθμίσεις δικτύου της ΝΟΚΙΑ μήπως παίζει ρόλο ( Link.png Site: http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%BF%CF%85/b95840dc-a542-42a6-bee4-7d1a12f62d2c">Ρυθμιση δικτυου ) Δες μήπως ευθύνετε ο λογαριασμός σου, του Windows Live, δοκίμασε και κάποιον αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...   εχω προβλημα με ''Κοινή χρήση Bluetooth''..  την εχω περασει κανονικα στο τηλ. lumia800 κ ενω στελνει κ λαμβανει απο αλλα τηλ οταν την συνδεω με laptop δεν μπορει να κανει ληψη. ενω sto laptop στελνει κανονικα.  πηγα σε καταστημα nokia κ σε δικο τους laptop εκανε το ιδιο..  καποια λυση υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια ρυθμιση στο Laptop. Δεν ξερω τι λειτουργικο εχεις αλλα το ειχα κανει σε λαπτοπ με windows 7, δεν εχω προχειρο λαπτοπ εδω που ειμαι, θα σου απαντησω συντομα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μια ρυθμιση στο Laptop. Δεν ξερω τι λειτουργικο εχεις αλλα το ειχα κανει σε λαπτοπ με windows 7, δεν εχω προχειρο λαπτοπ εδω που ειμαι, θα σου απαντησω συντομα ομως.

καλημερα..   με windows 7 ειναι το laptop. εχω μιλησει κ με την εταιρια αλλα δεν εγινε κατι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εκανα κανωνικοτατα αποστολη και ληψη σε λαπτοπ με με την εφαρμογη σε λαπτοπ. Πρωτα να σηγουρευτεις πως εχεις τσεκαρει ολα τα παρακατω:

post-246301-0-26268600-1365534706_thumb.jpg 

 

Κάνεις σύνδεση μετα το κινητό με το λαπτοπ μεσω bluetooth. Βάζεις οκ και στο κινητό αλλά και στον υπολογιστή οτι το pin ειναι οκ.

 

Αρχιζει μια συντομη διαδικασια εγκαταστασης του κινητου στο λαπτοπ και αφου εγκατασταθει ανοιγεις την Κοινή χρήση Bluetooth στο κινητο.

 

Αν θελεις να κανεις ληψη απο το λαπτοπ, εχεις την Κοινή χρήση Bluetooth στο σημειο "ληψη" και στο λαπτοπ πας στο εικονιδιο του bluetooth , δεξι κλικ και επιλεγεις αποστολη αρχειου, διαλεγεις το lumia διαλεγεις μετα το αρχειο που θελεις και το στελνει.

 

c02542566.gif

 

post-246301-0-10112600-1365535206_thumb.png

 

Η ιδια διαδικασια γινετε αν θελεις να στειλες στο λαπτοπ. Επιλεγεις στο εικονηδιο του bluetooth δεξι κλικ, και ληψη αρχειου. Σου ανοιγει μια οθονη αναμονης για την ληψη του αρχειου, μετα πας κοινη χρηση  στην εφαρμογη του κινητου, διαλεγεις τι θελεις να στειλεις επιλεγεις σαν συσκευη το λαπτοπ και το στελνει κανωνικα.

 

Αυτη ειναι η διαδικασια, την εκανα σε 2 λαπτοπ και δουλεψε ρολοι.

 

Εδω ενας αναλυτικος οδηγος:

http://www.7tutorials.com/transfer-files-between-devices-your-windows-7-pc-bluetooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...