Προς το περιεχόμενο

ΧΑΜΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ-ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ,ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια.μολις μετακομισα στην περιοχη της αλσουπολης.ολα τελεια εκτος απο το ιντερνετ.η ταχυτητα που πιανω ειναι 2,4 mbps download kαι εχω ξενερωσει.ειμαι γυρω στα 3,5 χιλιομετρα μακρια απο το κεντρο.εχω cyta τεσσαρα γραμμη.θα εβαζα παραπανω αλλα μου ειπαν οτι τσαμπα θα το πληρωνω γιατι δεν πιανω παραπανω απο 2,5 λογω του οτε.θελω να ρωτησω αν μενει καποιος αλλος στην περιοχη και πιανει μεγαλυτερη ταχυτητα σε αλλη εταιρια.εχω μεγαλο προβλημα στο streaming,air play etc..hd videos sto youtube.για online gaming ενταξει δεν εχω καποιο θεμα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είσαι στο τμήμα της Αλσούπολης με τηλέφωνα από 68..., δηλαδή παίρνεις από το ΑΚ Χαλανδρίου, υπάρχει μια μακρυνή ελπίδα να διορθωθεί η κατάσταση με το νέο έργο του ΟΤΕ που ολοκληρώνεται στη Φιλοθέη.

 

Εάν είσαι στο ΑΚ του Ηρακλείου, θα πρέπει να περιμένεις να ξεκινήσει αντίστοιχο έργο στην περιοχή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το attenuation (47) λέει ότι είσαι πολύύύύ μακρυά από το ΑΚ και γιαυτό πιάνεις 3Mbps.

Σωστά σου είπαν αυτά που έγραψες στο πρώτο post και προσθέτω ότι σε όποιο πάροχο και να πας, τα ίδια στατιστικά θα έχεις περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Upstream 510kbps

Downstream 3066 kbps

 

29.0 db upstream

46,9 db downstream

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Snr de vriskw

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Μην περιμενεις πολλα.το max θα ηταν κανα 5αρι Mbit Με 6 margin.εισαι way too far οπως ειπαν εκτος αν μια στο εκατομμυριο παιζει καμια πατατια στην καλωδιωση και βγαινουν ολα λαθος αλλα δεν το νομιζω αφου λες και εσυ οτι εισαι ατ least 3,5 km.

και Please στα ελληνικα.δεν μπορω να τα διορθωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks file mou..opote tha katsw me cyta mexri na teleiwsei to symvolaio k vlepoume meta.tha rwtisw k kana geitona sto endiameso k tha exw mia eikona.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

γραφουμε με ελληνικα οχι με greeklish..

 

απλα και σε αλλη εταιρεια να πας μην περιμενεις μεγαλη διαφορα.αντε να δεις κανα megabit παραπανω και χωρις να ξερεις αν σιγουρα θα εισαι σταθερος λογω μεγαλης αποστασης.αν θες να δεις το μεγιστο που μπορεις να πιασεις για να ειναι σιγουρος οτι δεν φταιει κατι στον χωρο σου τοτε πρεπει να κανεις δοκιμη το ρουτερ στον κατανεμητη η στην χωνευτη εκει που φερνει ο οτε τα καλωδια.αλλιως κανεις υπομονη για vdsl απο τα νεα kv οταν με το καλο ερθουν παντου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Και εγώ από Αλσούπολη. Τώρα είδα το θέμα σου.

Έχω αλλάξει πάρα πολλές εταιρίες παροχής ίντερνετ και με όλους είχα την ίδια ταχύτητα.

Βρες ένα φτηνό πακέτο, βάλε fast path, κλείδωσε την ταχύτητα κάπου χαμηλά να μην έχεις dcs και στη συνέχεια κάνουμε όλοι οι Αλσουπολιώτες προσευχές για κάποια αναβάθμιση του δικτύου από τον οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...