Προς το περιεχόμενο

«Το μέλλον του PlayStation» παρουσιάζει η Sony στις 20 Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινά βαρέθηκα να μαζευομαστε σε φιλικά σπίτια και να βλέπω πσ3 με 2 χειριστήρια και προ.Εαν εκανα το λάθος δε να ρωτησω "τίποτα άλλο εχεις;" η απάντηση ηταν ίδια. Ο Χ Ι.

Σε λάθος σπίτια πηγαίνεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ενω θα σκασεις τωρα 500-600 ευρω για να παιζεις με την προηγουμενη γενια γραφικων για τα επομενα 10 χρονια..

Για τα επομενα 5.Δεν συγκρινω  την ποιοτητα γραφικων η' το online gaming που εχουν τα πισι με τις κονσολες καμια σχεση .Απλα βαρεθηκα να τα σκαω καθε 2 χρονια  με την κονσολα θα αραξω, αυτο ειναι το πλανο τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ, τώρα κατάλαβα.

 

Troll straight ahead....

 

συγνωμη, δεν ηξερα οτι να σχολιαζεις ειδησεις σε κανει αυτοματως troll επειδη η αποψη σου ενοχλει καποιους.

grow up kid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να τα κανεις τα κωλοspec, απο την στιγμη που ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ οπως spyro....crash....κτλ, δεν προκιτε να κυκλοφωρισουν ξανα...

 

ολοι καθονται και κοιτανε το δεντρο, και οχι το δασος

βαζουν βαζουν βαζουν, ακομα καλυτερα και καλυτερα γραφικα , αλλα η ψυχη του παιχνιδιου δεν ειναι αυτη.

 

Προσωπικα εχω να ΑΠΟΛΑΥΣΩ παιχνιδι απο την εποχη του πσ1

 

πλεον ο κοσμος ξερει 3 παιχνιδια

pro

cod

bf

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δουμε ,σιγουρα θα το αγορασω αφου σκεφτομαι πολυ σοβαρα να σταματησω το pc gaming,ειναι πολυ κοστοβορο να δινω 1000 καθε 2 χρονια για να παιζω φουλ το εκανα για πολλα χρονια ,αρκετα.

Γιατί ρε αρχηγέ να παίζεις max settings? Εγώ παίζω crysis 3 beta σε 1080p high settings και τρέχει μια χαρά με μια 560ti.

Σιγά ρε αρχηγέ θες να μου πείς ότι αν πάρεις http://www.amazon.co.uk/Asus-GeForce-Graphics-Express-Surround/dp/B007ZO7T9E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1359715634&sr=8-1

δεν σου φτάνει μετά απο 2 χρόνια; Και στην τελική πάρε την 690 και μετά από 3 χρόνια μπορεί σε 3 με 4 παιχνίδια να μην παίζεις σε ultra αλλά σε high

Μην είμαστε υπερβολικοί. 

Με μια κάρτα επιπέδου 660 ti και 7850 έχεις κάμποσα χρονάκια ποιοτικότατου gaming, τώρα αν ψάχνεις να είναι όλα μα όλα στο φουλ να σε πληροφορήσω ότι στις κονσόλες τα πιο πολλά παιχνίδια είναι σε medium με low settings σε σχέση με ένα pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να εχει,το hardware θα ειναι υποδεεστερο σε σχεση με τους τωρινους υπολογιστες.

Ε και; Πρεπει να ειναι καποιος κατεστραμμενος εγκεφαλικα για να σκαει λεφτα καθε χρονο για να μπορει να παιξει παιχνιδια με φουλ γραφικα. Γιατι αν δεν τα σκασει δεν μπορει να παιξει καν μερικα! (Crysis, Metro κλπ)

Προτιμω την κονσολα μου για να τα παιζω ολα σε hd στην 40+ιτσων τηλεοραση με dolby digital surround system και να μην με νοιαζουν καρτες γραφικων κλπ και να δωσω 50 ευρω να εχω 1 χρονο xbox live. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα επομενα 5.Δεν συγκρινω  την ποιοτητα γραφικων η, το online gaming που εχουν τα πισι με τις κονσολες καμια σχεση .Απλα βαρεθηκα να τα σκαω καθε 2 χρονια  με την κονσολα θα αραξω, αυτο ειναι το πλανο τουλαχιστον.

 

ποια επομενα 5; δεν ξερεις τι χρονο ζωης θα εχει το ps4. μπορει να φτασει και τα 10 χρονια.

 

αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι το εξης με την λογικη σου:

 

ποια ειναι η διαφορα να παιζεις pc games για 5 χρονια με την ιδια καρτα γραφικων σεταρισμενη στα χαμηλης ποιοτητας γραφικα, απο το να παιζεις console games για 5 χρονια με τα ιδια χαμηλης ποιοτητας γραφικα που δεν θα διαφερουν πολυ σε σχεση με τα χαμηλα γραφικα του υπολογιστη που θα παιζεις;

 

δηλαδη τα cross-platfom παιχνιδια θα εχουν τα ιδια μετρια γραφικα ειτε τα παιζεις σε pc,ειτε σε ps4. επομενως ποιο το νοημα να παρεις μια κονσολα, αν το κινητρο σου ειναι η αδυναμια σου να ακολουθεις τις εξελιγξεις στο pc hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και; Πρεπει να ειναι καποιος κατεστραμμενος εγκεφαλικα για να σκαει λεφτα καθε χρονο για να μπορει να παιξει παιχνιδια με φουλ γραφικα. Γιατι αν δεν τα σκασει δεν μπορει να παιξει καν μερικα! (Crysis, Metro κλπ)

Προτιμω την κονσολα μου για να τα παιζω ολα σε hd στην 40+ιτσων τηλεοραση με dolby digital surround system και να μην με νοιαζουν καρτες γραφικων κλπ και να δωσω 50 ευρω να εχω 1 χρονο xbox live. 

 

 

 

ε οχι και καθε χρονο. αρκετα με αυτον τον μυθο. εδω και πολυ καιρο, το hardware εχει ξεπερασει κατα πολυ τις απαιτησεις του software. το οποιο software δεν προλαβαινει να αξιοποιησει πληρως τις δυνατοτητες του καθε νεου hardware που βγαινει.

 

δεν ειναι τα τελη 90s/αρχες 00s οπου ηθελες νεα καρτα γραφικων για καθε καινουργιο παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να τα κανεις τα κωλοspec, απο την στιγμη που ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ οπως spyro....crash....κτλ, δεν προκιτε να κυκλοφωρισουν ξανα...

 

ολοι καθονται και κοιτανε το δεντρο, και οχι το δασος

βαζουν βαζουν βαζουν, ακομα καλυτερα και καλυτερα γραφικα , αλλα η ψυχη του παιχνιδιου δεν ειναι αυτη.

 

Προσωπικα εχω να ΑΠΟΛΑΥΣΩ παιχνιδι απο την εποχη του πσ1

 

πλεον ο κοσμος ξερει 3 παιχνιδια

pro

cod

bf

1. Pro Sucks. Μονο Fifa στο xbox live

2. To COD μπορει να το ξερουν ολοι αλλα ειναι καλο παιχνιδι.

3. Το BF και αυτο καλουτσικο.

Αλλα δεν τελειωνουν εκει.

Βγαινουν παιχνιδαρες οπως το halo, φοβερα simulators σε καθε ειδος, Απλα εγινε πιο σοβαρο το gaming.

Αν λατρευεις παιχνιδια σαν το Spiro κλπ (Arcade style) το xbox live ειναι η καλυτερη λυση, και ενας απο τους λογους που εβαλα.

Λιωνω πολυ με τα arcades και υπαρχουν εξισου καλα παιχνιδια, παλια που βγηκαν ξανα, η νεα που θυμιζουν παλια καλα χρονια. Τσεκαρε το ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινεις στην πριζα με το πισι ρε κιλλικ τι δεν καταλαβαινεις? οσο το εχω θελω να ειναι στην αιχμη της τεχνολογιας.Με την κονσολα δεν θα με νοιαζει, δεν αναβαθμιζεται αυτο θα εχω με αυτο θα παιζω .Με το πισι εχεις επιλογη και επειδη εγω εχω κολημα με αυτα δεν γουσταρω να εχω πισι  που να ειναι πισω(τουλαχιστον αυτο συνεβαινε μεχρι πριν 3 χρονια πλεον δεν με νοιαζει).

Παντα ημουν της αποψης η' καντο στο max η΄ μην το κανεις καθολου.Ε πλεον αποφασισα να μην το κανω καθολου με το πισι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οσο αφορα το θεμα με τα full graphics στις κονσολες, εγω ενα πραμα εχω να ρωτησω:

 

ειλικρινα πιστευει κανεις πως στις νεες κονσολες, ολα τα παιχνιδια ανεξαιρετητως που θα βγουν,ποσο μαλλον τα βαρια σε απαιτησεις παιχνιδια, θα τρεχουν σε 1080p με σταθερο 60fps και ενεργοποιημενα τα AA και AF? 

 

το πιστευει κανεις αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μη τσακώνεστε!! Ο σκοπός στα παιχνίδια είναι η διασκέδαση ,αν σε διασκεδάζει κάτι δεν έχουν σημασία ούτε τα γραφικά ούτε τα σπεκς ,εγώ μια χαρά τη βγάζω με P4 και 6800gt παίζοντας league of legends και ότι άλλο ,τώρα παίζω και the cave και μου τρέχει μια χαρά , από κει και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε οχι και καθε χρονο. αρκετα με αυτον τον μυθο. εδω και πολυ καιρο, το hardware εχει ξεπερασει κατα πολυ τις απαιτησεις του software. το οποιο software δεν προλαβαινει να αξιοποιησει πληρως τις δυνατοτητες του καθε νεου hardware που βγαινει.

 

δεν ειναι τα τελη 90s/αρχες 00s οπου ηθελες νεα καρτα γραφικων για καθε καινουργιο παιχνιδι.

To ξερω homie, chill απλα ετσι ελεγε ο παραπανω. ;)

Παντως γυρω στα 2-3 χρονια πρεπει να αλλαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινεις στην πριζα με το πισι ρε κιλλικ τι δεν καταλαβαινεις? οσο το εχω θελω να ειναι στην αιχμη της τεχνολογιας.Με την κονσολα δεν θα με νοιαζει, δεν αναβαθμιζεται αυτο θα εχω με αυτο θα παιζω .Με το πισι εχεις επιλογη και επειδη εγω εχω κολημα με αυτα δεν γουσταρω να εχω πισι  που να ειναι πισω(τουλαχιστον αυτο συνεβαινε μεχρι πριν 3 χρονια πλεον δεν με νοιαζει).

Παντα ημουν της αποψης η' καντο στο max η΄ μην το κανεις καθολου.Ε πλεον αποφασισα να μην το κανω καθολου με το πισι.

 

 

οποτε συμβαδιζεσαι με κατι υποδεεστερο για να μην μπεις στο τριπακι των αναβαθμισεων με τα πισι. ενταξει το καταλαβαινω αυτο, ειναι κατι που ακολουθω συχνα στην ζωη μου, η καντο καλα η μην το κανεις καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...