Προς το περιεχόμενο

«Το μέλλον του PlayStation» παρουσιάζει η Sony στις 20 Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μη τσακώνεστε!! Ο σκοπός στα παιχνίδια είναι η διασκέδαση ,αν σε διασκεδάζει κάτι δεν έχουν σημασία ούτε τα γραφικά ούτε τα σπεκς ,εγώ μια χαρά τη βγάζω με P4 και 6800gt παίζοντας league of legends και ότι άλλο ,τώρα παίζω και the cave και μου τρέχει μια χαρά , από κει και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

Αμαν με αυτη την ατακα με την κολοκυθοπιτα!

 

Παω να φαω και συνεχιζω μετα το ποστ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Παίξτε και αφηστε την πολυ λεπτομέρεια χαλαει την μαγεία που ειχε κάποτε ειναι κουραστικό καθε φορά να λέγονται τ ίδια και τ ίδια χωρίς ουσία ο καθενας έχει την γνώμη του και την τσεπη του . Η γκρινια δε οφελει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και; Πρεπει να ειναι καποιος κατεστραμμενος εγκεφαλικα για να σκαει λεφτα καθε χρονο για να μπορει να παιξει παιχνιδια με φουλ γραφικα. Γιατι αν δεν τα σκασει δεν μπορει να παιξει καν μερικα! (Crysis, Metro κλπ)

Προτιμω την κονσολα μου για να τα παιζω ολα σε hd στην 40+ιτσων τηλεοραση με dolby digital surround system και να μην με νοιαζουν καρτες γραφικων κλπ και να δωσω 50 ευρω να εχω 1 χρονο xbox live.

 

Έχω 3χρονια το toshiba qosmio και τα 2 τελευταία χρόνια τα 2ps3,είναι στην αποθήκης και μαζεύουν σκόνες!

Αν θέλω gaming στην tv,μόνο gaming laptop κάθε 4-5 χρονάκια!

Τουλάχιστον θα έχω μια συσκευή για όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μιλησα για να παιξει καποιος ικανοποιητικα, αλλα στο φουλ ακα  ουλτρα.Εσυ με την 6850 παιζεις bf3 ΟΛΑ (ΑΑ κτλπ) στο ultra? Δεν νομιζω.

Παίζω με όλα στο Ultra εκτός από το AntiAliasing.

Το antialiasing δεν χρειάζεται να το βάλω σε οτιδήποτε πάνω από 2x στην ανάλυση που παίζω (1080p).

Το πόσο aliasing θα υπάρχει στην εικόνα είναι αντιστρόφος ανάλογο της ανάλυσης οθόνης. Στα 1080p οτιδήποτε πάνω από 2x  είναι overkill που δεν προσφέρει καμία οπτική διαφορά και απλά σου τρώει frames χωρίς λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τα λεει ο Alithinos. 2x ΑΑ ειναι υπεραρκετο για τις σημερινες αναλυσεις. Διαφορα θα δεις με μεγαλυτερο ΑΑ,αν εχεις κανα μονιτορ απο 40 και πανω ιντσες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω σιχαθεί το Playstasion 3 γιατί από τότε που το αγόρασα (έτρεξα σαν βλάκας απο τους πρώτους) το έχω πληρώσει τρείς τέσσερις φορές.

Πέντε φορές μου χάλασε το BlueRay του και μου ζητούσε ότι ήθελε η Sony για να το φτιάξει.

Αν και αυτή την φορά έχει βάλει η Sony να λιώνουν τα παιγνίδια το drive της κονσόλας τότε από εμένα δεν έχει να μασήσει ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω σιχαθεί το Playstasion 3 γιατί από τότε που το αγόρασα (έτρεξα σαν βλάκας απο τους πρώτους) το έχω πληρώσει τρείς τέσσερις φορές.

Πέντε φορές μου χάλασε το BlueRay του και μου ζητούσε ότι ήθελε η Sony για να το φτιάξει.

Αν και αυτή την φορά έχει βάλει η Sony να λιώνουν τα παιγνίδια το drive της κονσόλας τότε από εμένα δεν έχει να μασήσει ευρώ.

Και αφου συνεβει σε σενα σημαινει πως συνεβει και σε ολους τους αλλους .Για  αυτο αλλωστε η sony το απεσυρε απο την αγορα μετα και απο  τις τραγικες πωλησεις που ειχε.Oh wait...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και; Πρεπει να ειναι καποιος κατεστραμμενος εγκεφαλικα για να σκαει λεφτα καθε χρονο για να μπορει να παιξει παιχνιδια με φουλ γραφικα. Γιατι αν δεν τα σκασει δεν μπορει να παιξει καν μερικα! (Crysis, Metro κλπ)

Προτιμω την κονσολα μου για να τα παιζω ολα σε hd στην 40+ιτσων τηλεοραση με dolby digital surround system και να μην με νοιαζουν καρτες γραφικων κλπ και να δωσω 50 ευρω να εχω 1 χρονο xbox live. 

 

ποπο υπερβολές.

Δεν χρειάζεται να αλλάζεις κάθε χρόνο για να μπορείς να παίζεις τα νέα παιχνίδια. 

Το dx11 έχει βγει εδώ και 4 χρόνια και μόνο 2 παιχνίδια (bf3,cr3) το απαιτούν για να τρέξουν ώστε να αναγκάσουν κάποιον να πάρει νέα κάρτα γραφικών για να μπορεί να τα τρέξει. Βρε μπας και δεν είσαι pc gamer και μας τρολλάρεις ? Ξέρω άτομα που ακόμα έχουν 4870 και παίζουν μοντέρνα παιχνίδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τα λεει ο Alithinos. 2x ΑΑ ειναι υπεραρκετο για τις σημερινες αναλυσεις. Διαφορα θα δεις με μεγαλυτερο ΑΑ,αν εχεις κανα μονιτορ απο 40 και πανω ιντσες.

Ακόμα και τσι,άμα τραβήξεις 2 screenshots στα 1080p από ένα παιχνίδι με το ένα να έχει ΑΑ 2χ και το άλλο 8χ, θα πρέπει να κάτσεις να το κοιτάς εξονυχιστικά κάνοντας ζουμ ιν για να βρεις διαφορές. Σε κίνηση και ενώ ο νους σου είναι απασχολημένος με το gameplay,ούτε καν θα υποψιαστείς κάποια οπτική διαφορά αν αυτή υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω με όλα στο Ultra εκτός από το AntiAliasing.

Το antialiasing δεν χρειάζεται να το βάλω σε οτιδήποτε πάνω από 2x στην ανάλυση που παίζω (1080p).

Το πόσο aliasing θα υπάρχει στην εικόνα είναι αντιστρόφος ανάλογο της ανάλυσης οθόνης. Στα 1080p οτιδήποτε πάνω από 2x  είναι overkill που δεν προσφέρει καμία οπτική διαφορά και απλά σου τρώει frames χωρίς λόγο.

Δεν υπαρχει ουτε 1 στο εκατομμυριο να παιζεις με την 6850 που κανει 100 ευρο στο σκρουτζ ολα στο ultra sto bf3(v sync ktlp) dx11 .Που να χτυπιεσαι αναποδα εκτος αν εννοεις οτι εσυ τα βαζεις ουλτρα και παιζεις απλα σε slow motion η' για κανα counter strike, ναι εκει θα τα παιξεις ολα στο φουλ .Μην τρελαθουμε κιολας.

 

 

Υ.Γ επαλαμβανω μιλαω για  να  εχεις μηχανημα που να παιζει το game full,ουτε ικανοποιητικα ουτε τιποτα λιγοτερο ειμουν σαφης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι το BF3 τρεχει κανονικα και σε DX10. Για το Crysis 3 δεν ξερω.

 

αμ μπράβο μπερδεύτηκα. τελικά την 4850 την αντικατέστησα με την 6850 όχι για το directX αλλά για τη μνήμη της,μιας και ταυτόχρονα άλλαξα την crt των 1024x768 με lcd 1920x1080p και χρειαζόμουν περισσότερη μνήμη για την μεγαλύτερη ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τσι,άμα τραβήξεις 2 screenshots στα 1080p από ένα παιχνίδι με το ένα να έχει ΑΑ 2χ και το άλλο 8χ, θα πρέπει να κάτσεις να το κοιτάς εξονυχιστικά κάνοντας ζουμ ιν για να βρεις διαφορές. Σε κίνηση και ενώ ο νους σου είναι απασχολημένος με το gameplay,ούτε καν θα υποψιαστείς κάποια οπτική διαφορά αν αυτή υπάρχει.

 

oντως ετσι ειναι. εδω δεν καταλαβαινω  την διαφορα οταν παιζω fps στο pc με το AA τελειως οff.

απο την αλλη, στις κονσολες μες τις μεγαλες οθονες και την 720p αναλυση,  παρατηρω τα jaggies σε σημειο ενοχλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...