Προς το περιεχόμενο

«Το μέλλον του PlayStation» παρουσιάζει η Sony στις 20 Φεβρουαρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαινεις στην πριζα με το πισι ρε κιλλικ τι δεν καταλαβαινεις? οσο το εχω θελω να ειναι στην αιχμη της τεχνολογιας.Με την κονσολα δεν θα με νοιαζει, δεν αναβαθμιζεται αυτο θα εχω με αυτο θα παιζω .Με το πισι εχεις επιλογη και επειδη εγω εχω κολημα με αυτα δεν γουσταρω να εχω πισι  που να ειναι πισω(τουλαχιστον αυτο συνεβαινε μεχρι πριν 3 χρονια πλεον δεν με νοιαζει).

Παντα ημουν της αποψης η' καντο στο max η΄ μην το κανεις καθολου.Ε πλεον αποφασισα να μην το κανω καθολου με το πισι.

το κολλημα μπορει να το εχεις , αλλα 1000αρικο καθε 2ετια δε παιζει 

 

αντε να δουμε παντως τι θα εχει να μας πει το ps4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

τι εννοείς δεν είναι max? έπρεπε να πιάνει 60+ fps για να σε ικανοποιήσει? από τη στιγμή που τα min fps δεν πέφτουν κάτω από τα 30 είναι μια χαρά...

Οταν είναι συνηθησμενος να τρέχει σε fullhd,average πάνω από 60fps στο ps3/xbox!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά θέλω για πρώτη φορά στην ζωή μου να πάρω κονσόλα στο "launch" της και ελπίζω να μην επαληθευθεί η ίδια αποτυχία με την αρχική έκδοση του PS3. δηλαδή τιμή στον ουρανό και παιχνίδια που δεν είχαν κανένα ενδιαφέρον  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

προσωπικά θέλω για πρώτη φορά στην ζωή μου να πάρω κονσόλα στο "launch" της και ελπίζω να μην επαληθευθεί η ίδια αποτυχία με την αρχική έκδοση του PS3. δηλαδή τιμή στον ουρανό και παιχνίδια που δεν είχαν κανένα ενδιαφέρον  

 

 

αυτο ειχε γινει και στο ps2 (η τελευταια κονσολα που ειχα παρει στο launch) και νομιζω οτι ισχυει για καθε κονσολα 

 

το να την αγορασεις αμεσως σημαινει και οτι θα δωσεις ενα σκασμο λεφτα και οτι μπορει να φας στη μαπα παιδικες ασθενειες και για καιρο να εισαι χωρις αρκετους  αξιολογους τιτλους 

 

η λογικη λεει υπομονη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΚΟΝΣΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΣΟΛΑ, κατι που σημαινει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΙ.. 

 

Όχι δεν είναι τόσο ξεκάθαρα τα όρια από την στιγμή που αυτή την γενιά όλοι μεγάλοι devs έστρεψαν την προσοχή τους και την προτεραιότητα στις κονσόλες. Προβλέπω δε, την επόμενη γενιά να έχουμε μάχη ανάμεσα σε xbox & steambox και άλλη ανάμεσα σε Sony & nintendo.

 

 

αυτο ειχε γινει και στο ps2 (η τελευταια κονσολα που ειχα παρει στο launch) και νομιζω οτι ισχυει για καθε κονσολα 

 

το να την αγορασεις αμεσως σημαινει και οτι θα δωσεις ενα σκασμο λεφτα και οτι μπορει να φας στη μαπα παιδικες ασθενειες και για καιρο να εισαι χωρις αρκετους  αξιολογους τιτλους 

 

η λογικη λεει υπομονη 

 

 

 

 

Το PS2 είναι καλούτσικα παιχνίδια στο launch αν θυμάμαι καλά. αυτό που εννοώ είναι πως η Sony είχε γεμίσει το PS3 στην αρχή με shooters και δευτεροκλασάτα knock offs, ότι κάνει τώρα με το Vita. αν έχει κανένα Star Ocean, Siren, Dark Souls 2 στo launch του PS4 τότε μάλιστα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειστε τραγικοι! Πλακα πλακα ολος ο φανμπουσμος εδω μεσα κυκλοφορει!! Δεν εχω ξαναγραψει ποστ ομως με αναγκασατε να το κανω για πρωτη φορα!! Φτανει με τις κοντρες με το πισι κ τις κονσολες, σταματηστε να λετε τα δικα σας κ να μετατρεπετε το καθε θεμα αναλογα με τις κ@υλες του καθενα!!

 

ΤΟ ΠΙΣΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΙ κ θα παρεμεινει ψηλα στην εκτιμηση ολου του κοσμου.. Ειναι για multiplayer games, για εργασιες, για τσοντες, το αγαπαμε ολοι τελος.. Επισης ειναι ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΧΟΜΠΙ, απο μια κονσολα κ δεν χωραει κουβεντα..

 

Η ΚΟΝΣΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΣΟΛΑ, κατι που σημαινει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΙ.. Κ για αυτους που δεν καταλαβαν, η κονσολα ειναι  παιχνιδομηχανη, προοριζεται μονο γι αυτο κ οσοι την προτιμουν ειναι λογοι αλλοι απο αυτους που κραζετε.. Την προτιμουν επειδη παιζει σε τηλεοραση, εχει ομορφα παιχνιδια αποκλειστικοτητες, την απολαμβανεις απο τον καναπε σου κ ναι ειναι πιο multipayer για σπιτι παιζοντας 2 τουλαχιστον ατομα στον ιδιο χωρο. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ ΧΟΜΠΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.. 

 

Αυτα τα δυο δεν συγκρινονται, ειναι σαν να συγκρινεις τον ΜΕΣΣΙ με τον ΒΑΝ ΝΤΕ ΣΑΑΡ παιζουν και οι δυο ποδοσφαιρο αλλα δεν μπορεις να πεις ποιος ειναι καλυτερος..

 

ΥΓ. Αγαπαω τα πισι αλλα εχω να αγορασω 8 χρονια καινουργιο, (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ GAMING  Κ ΠΛΗΡΩΣΑ 1000Ε) κ αγορασα κονσολα (200Ε ΧΒΟΧ360 Κ ΤΗΝ ΕΧΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΙΣΗΣ Κ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ) κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος κ απο τον υπολογιστη μου για αυτα που μου προσφερει κ απο την κοσνολα μου κ γλυτωσα αλλα 2.000 ΕΥΡΩ ΣΥΝΟΛΟ για καθε 3 χρονια αναβαθμισης..

 

ΥΓ. Ξεκοληστε με τα σπεκς γιατι στο τελος θα κηνυγατε τις καρτες γραφικων κ τα παιχνιδια θα ειναι αφαντα.. Πολλοι θα πειτε οτι οι καρτες γραφικων του ΠΙΣΙ μου ειναι 10 φορες καλυτερες απο αυτη που εχει μεσα ενα XBOX360 η 5 φορες απο του PS3, αλλα στα αληθεια, ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΝΣΟΛΑΣ?! Ακομη τριβω τα ματια μου με αυτα που εχουν (οσο εχουν) να προσφερουν οι κονσολες της σημερινης γενιας..

 

Δεν υπήρξε πουθενά κόντρα κονσόλας εναντίον υπολογιστή σε αυτό το thread. Η μόνη 'κόντρα' που υπήρξε ήταν μεταξύ εμού και του Fotis13,αλλά δεν είχε ως θέμα τη σύγκριση κονσόλας και pc,αλλά την άρνηση του Fotis13 να πιστέψει μαρτυρίες μελών του φόρουμ και τεστ που έκαναν hardware reviewers για τις επιδόσεις μιας κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS2 είναι καλούτσικα παιχνίδια στο launch αν θυμάμαι καλά...

δεν ειχε , θυμισου καλυτερα.. 

 

τι ειχε περα απο το tekken tag και το doa ? το kessen (που πες ηταν και τοσο κακο ) ή το dynasty warriors ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps4 bundle με god of war 4,uncharted 4 και killzone 4....!!!
τα βλεπω ολα τεσσερα!!ομπομπομπο...ονειρο ζωωωω!!!
παιδια ειλικρινα χανετε την ουσια...η ουσια ειναι η διασκεδαση!!
διασκεδαση=gameplay και οχι αμα ειναι ολα ultra!!!
υπαρχουνε πολλες παιχνιδαρες στις κονσολες που δεν τα εχουνε τα pc...ειπαμε gaming pc ακριβο hobby!!

spoiler alert



δειτε λιγο το νεο gow ascension ποσο καλα τρεχει σε μηχανημα 7ετιας..πεζει και ποσο μαγκες ειναι οι devs!!
φανταστειτε που ο cell ηταν πακετο για τους devs...
με amd parts θα ειναι πιο ευκολα στο προγραμματισμο γι αυτους και θα δουμε ωραια πραγματα...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

παιδια ειλικρινα χανετε την ουσια...η ουσια ειναι η διασκεδαση!!

διασκεδαση=gameplay και οχι αμα ειναι ολα ultra!!!

τελείως υποκειμενικό, γιατί θα σου έρθει πχ ο ikaruga24 και θα σου πει ότι GoW δεν πιάνει μία μπροστά στο DMC (όχι αυτό που βγήκε τις προάλες) στο θέμα της δυσκολίας των combos και γενικότερα στο πόσο hardcore είναι και ότι δεν διασκεδάζει καθόλου...

 

δειτε λιγο το νεο gow ascension ποσο καλα τρεχει σε μηχανημα 7ετιας..πεζει και ποσο μαγκες ειναι οι devs!!

αυτό έλειπε να μην τρέχει σε 1280Χ720 με λιγάκι ΑΑ, 30fps βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείως υποκειμενικό, γιατί θα σου έρθει πχ ο ikaruga24 και θα σου πει ότι GoW δεν πιάνει μία μπροστά στο DMC (όχι αυτό που βγήκε τις προάλες) στο θέμα της δυσκολίας των combos και γενικότερα στο πόσο hardcore είναι και ότι δεν διασκεδάζει καθόλου...

 

αυτό έλειπε να μην τρέχει σε 1280Χ720 με λιγάκι ΑΑ, 30fps βέβαια...

προφανως καταλαβενεις κ απο το αβαταρ μου οτι ειμαι kratosfan,οσο για το dmc τελειως αδιαφορο αν και εχω ολα τα προηγουμενα ξενερωσα με το νεο design του dante...κ για κανενα λογο κανενα dmc δεν εχει την επικουρα του gow.προσωπικη αποψη παντα

ας τρεχει κ με 20 fps αδερφε η γευση που μου αφηνει στο τελος με νοιαζει ενα παιχνιδι.

ακομα παιζω final fantasy 7 που ειναι παμπαλαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μου αρέσει που έγραψα "όχι αυτό που βγήκε τις προάλες" :P

 

όλα αυτά που λες είναι υποκειμενικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...