Προς το περιεχόμενο

Αναλυτική παρουσίαση icoo d70 pro 2


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Το αν τρεχει το insomnia app ή οχι, εχει να κανει με το πως ειναι δηλωμενο το tablet στην ρομ του, πχ στο ainol aurora II με 2 ρομς που εχω δοκιμασει, τρεχει μια χαρα. Με την τρεχουσα ρομ φαινεται το μηχανημα σαν nexus 7.</p>

<p>(και το google play και το αμαζον το "βλεπουν" σαν nexus 7 και ετσι αναφερουν συμβατοτητα συσκευης).</p>

<p> </p>

<p>Το ιδιο ισχυει κ για πολλες αλλες εφαρμογες.</p>

<p> </p>

<p>---</p>

<p> </p>

<p>Μπραβο sintalkas που ξεκινησες αυτο το θεμα, θα εχετε να μοιραστειτε πολλα!</p>

<p>(εγω παρηγγειλα το pipo, μακαρι να ξεκινησει καποιος κατι αντιστοιχο).</p>

 

Μονο που στο play το insomnia app,δεν ειναι συμβατο με το nexus7 και δε σου επιτρεπει να το κανεις εγκατάστασή!: P

 

Sent from my Nexus 7 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το αντροιντ 4.1.1 που φοραει υποστηριζει ελληνικα δεν θα εχεις προβλημα μην κοιτας οτι δεν το γραφει στην περιγραφη ειναι τοσες πολλες οι γλωσσες που θα ηταν αδυνατο να τις γραφει ολες.

Τελεια. Σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Το παρήγγειλα και εγώ παιδιά, μου έχει έρθει σε 20 ημέρες από Dx όλα καλά μέχρι τώρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής για τα χρήματα του και θα έλεγα αρκετά γρήγορο χωρίς κολλήματα. Μειονέκτηματα η οθόνη του,

μπορείς να δεις καθαρά μόνο εάν το έχεις ελαφρώς σηκωμένο προς τα επάνω, διαφορετικά δεν βλέπεις τίποτα,σαν να έχεις κατεβάσεις το contrast,επίσης το άλλο που έχω να πω είναι για την μπαταρία ότι δεν κρατάει πολύ με νορμάλ χρήση καμιά 2ωρες.Αυτο που θέλω να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος φίλος πως μπορώ να αλλάξω την, το έχω κάνει root αλλά με αλλαγή rom δεν έβγαλα άκρη.

 

Το παρήγγειλα και εγώ παιδιά, μου έχει έρθει σε 20 ημέρες από Dx όλα καλά μέχρι τώρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής για τα χρήματα του και θα έλεγα αρκετά γρήγορο χωρίς κολλήματα. Μειονέκτηματα η οθόνη του,

μπορείς να δεις καθαρά μόνο εάν το έχεις ελαφρώς σηκωμένο προς τα επάνω, διαφορετικά δεν βλέπεις τίποτα,σαν να έχεις κατεβάσεις το contrast,επίσης το άλλο που έχω να πω είναι για την μπαταρία ότι δεν κρατάει πολύ με νορμάλ χρήση καμιά 2ωρες.Αυτο που θέλω να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος φίλος πως μπορώ να αλλάξω την, το έχω κάνει root αλλά με αλλαγή rom δεν έβγαλα άκρη.

να αλλάξω την rom εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναφέρω το θέμα γιατί δυστυχώς έχουμε άσχημες εξελίξεις με το τάμπλετ μόλις παρέδωσε πνεύμα ,για την ακριβεία μόλις το βάζω να φορτιστεί μου βγάζει μια εικόνα με μια μπαταρία και ενά τρίγωνο με μέσα του ένα θαυμαστικό... και δεν ξεκινά καθόλου

 

τελικά μετά από 15 λεπτά ξεκίνησε να φορτίζει

Επεξ/σία από sintalkas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

και εμένα τρώει κάτι κολλήματα ,προφανώς λόγω του προχειροφτιαγμένου λειτουργικού,ίσως αν καταφέρεις και του κάνεις αναβάθμιση να στρώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νεα μπαταρια σε ταμπλετ ειναι mission impossible για τους περισσοτερους ανθρωπους ,βαλε τον ορο στο youtube και δες αναλογα βιντεο πριν αρχισεις να ψαχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δυστυχώς παιδιά την πάτησα, έβγαλε χτες κατά λάθος η μητέρα μου το φορτιστή χωρίς να το προσέξει και πια το τάμπλετ δεν παίρνει μπρος και κυρίως δεν φορτίζει καθόλου ξέρετε ποια είναι η διαδικασία να το πάω πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που το πηρες και ποτε?

Γενικα στελνεις πρωτα μήνυμα στο καταστημα εξηγωντας του το προβλημα (γραψτο εξυπνα) και αυτος θα σου δωσει μια διευθηνση επιστροφης αν ειναι "καλιτεχνης" θα σου πει για RMA και ιστοριες αλλα η ουσια ειναι οτι πρεπει να εχεις μια διευθηνση αποστολης μετα βαζεις ΜΟΝΟ το ταμπλετ στο κουτι του και το τυλιγεις με πολλες στρωσεις απο "κυψελωτο" πλαστικο περιτυλιγμα.

Αν το κουτι του ταμπλετ ειναι απο μαλακο χαρτι τοτε πρεπει να φτιαξεις ενα χειροποιητο κουτι απο σκληρο χαρτι συσκευασιας.

Το στελνεις στην διευθηνση που θα σου πει με Β προτεραιοτητα συστημενο ,υπολογισε 8-11€ θα στοιχισει και μην ξεχασεις να παρεις το χαρτι απο τα ΕΛΤΑ.

Αν χρειαστεις βοηθεια στειλε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το dealextreme με την προσφορά του 50$ ,την Δευτέρα θα επικοινωνήσω μαζί τους και θα κάνω ότι μου είπες...

 

Παιδιά μην διανοηθεί κανένας σας να αγοράσει προιόν icoo είναι τελείως μάπα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...