Προς το περιεχόμενο

Θορυβος


Cpkdemian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ρε μαγγες εχω ενα θεμα εδω και καιρο με το ιντερνετ. Ενω στον υπολογιστη μου δειχνει οτι 

εχει κανονικα τα λαμπακια DSL-INTERNET δεν αναβουνε και δεν εχω, πεφτει συνεχεια. Πηρα στην τεχνικη υποστηρηξη τηλεφωνο και μου ειπανε οτι δεν εχω προβλημα στην γραμμη το μονο που μπορει να φταιει ειναι το splitter που εχω με το τηλεφωνο. Δεν ξερω τι αλλο να κανω θα αλλαξω φιλτρο. Κατι που θελω να ρωτησω ειναι αν αυτος ο αρι8μος ειναι ενταξει  Noise Margin ( up/down) 21./10.4 DB που βρηκα στο μενου του ρουτερ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον σου ειπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα απο τον provider παμε στα του router.

 

Για αρχή πες λίγο πιο μοντέλο εχεις (router) και πες μας αν έχεις για λίγο internet και πέφτει η δεν έχεις καθόλου, και πια λαμπάκια ανάβουν

 

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε ξαφνικά ενοο ειχες πριν internet ?

 

Επίσης δοκίμασες να συνδέσεις το router στην μπρίζα χωρίς splitter αλλα και με splitter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα της wind που δεινει οταν κανεις την συνδεση. Πολλες φορες ενω μου δειχνει οτι εχω ιντερνετ το skype με πεταει. Και μετα απο 10 δευτερολεπτα ξαναμπαινει. Αλλες φορες σβηνουν τα λαμπακια του dsl- internet και στο  pc  δειχνει οτι εχω κανονικα. Το προβλημα αυτο το εμφανισε τωρα πριν λιγες μερες.το εβαλα το ρουτερ χωρις σπλιτερ αλλα δεν δουλεψε επεσε παλι. με σπλιτερ το εχω παντα συνδεδεμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αλλες μπρίζες που έχεις συσκευή εχεις φιλτράκια (αν εχεις αλλες) ?

Επίσης θα ηταν καλο αν μπορούσες να βρεις ενα αλλο router να δοκιμάσεις αν εχεις και με αυτο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα τοτε να βρεις αν μπορείς ενα αλλο routerακι να δοκιμάσεις αν παίζει γιατι πολυ απλα μπορει να τα έχει παίξει το router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...