Προς το περιεχόμενο

Μηνυμα απο 7 οτι επεσαν οι επιδοσεις


panos_vas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, παιδες! Θελω να ρωτησω το εξης: μερικες φορες μετα απο παιχνιδι μου βγαζουν τα windows 7 αυτο το μηντα, οτι οι επιδοσεις του υπολογιστη εχουν πεσει, να απενεργοποιησουν το aero style και κατι τετοιο. Γιατι το βγαζει αυτο? τον τελευταιο καιρο μου το εχει βγαλει 2 3 φορες αυτο. τι φταιει? και πως διορθωνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το περιγράφεις σε πρώτη φάση μαλλον δεν υπάρχουν αλλοι πόροι μαλλον αλλη ram να χρησιμοποιήσει και για αυτο σου λέει να κλείσεις πράγματα και συγκεκριμένα το aero style των windows ωστε να ελαφρύνει το σύστημα.

Οταν στο ξανα κάνει βγάλε ενα screenshot και ανέβασε το να το δούμε να ξέρουμε ακριβώς τι βγάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο virual memory το εχω στα 400mb, επειδη εχω ssd, για εξοικονομηση.

 

 

Αυτο ειναι το μηνυμα που βγαζει.....



Αυτοτο βγαζει συνηθως μετα απο παιχνιδι! πχ Batman

post-219144-0-86345900-1359902280_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε παραπάνω virtual memory ( βαλε πχ min-max 4 gb . )   ,  

μην την βάλεις στον  SSD αλλά στον άλλον σκληρό που έχεις .

 

PS : Kαι 400mb που έχεις , και τα έχεις στον SSD και πάλι τον σκίζεις τον δίσκο ..

ΟΧΙ virtual memory στον SSD  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν λέω ότι είναι 100% θέμα virtual memory , μπορεί να είναι και video memory και να θελει να κλήσεις το aero  .

 

link link2 link3

 

 

βαλε παραπάνω virtual memory ( βαλε πχ min-max 4 gb . )

κάνε μια αυτό που σου είπα , αν συνεχίσει απενεργοποίησε το warning message pop up  (post #13).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαντάστηκα οτι θα ηταν αυτο το error  (αν ειναι error) που σου βγάζει , για το πετάει και σε εμένα στο σύστημα της υπογραφής μου ορισμέρες φορές μονο οταν τρέχω το το world of warcraf σε κανένα αλλο απο αυτα που παίζω, να σου πω την αλήθεια ομως δεν του εχω δώσει και πολύ σημασία γιατι δεν νομίζω οτι ειναι και τίποτα.

 

Edit : Δοκίμασε πάντως αυτο με την virtual memory και αν εχεις αλλο δίσκος πες του να την κανει reserved απο εκει οχι σε αυτον με το λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανεβασω λιγο τοτε στα 2 γιγα την εικονικη μνημη. Δυστυχως δεν εχω αλλο εσωτερικο σκληρο. Μονο τον ssd δουλευω με εξωτερικο σκληρο τον οποιον τον ενεργοποιω μονο για torrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...