Προς το περιεχόμενο

Ainol Novo 10 Hero II (Βοήθειες !!! )


xouzel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Πριν 3 μερες μου ηρθε απο Κινα το παραπανω ταμπλετ. Δυστυχως ειναι εντελως ασχετος με το Android και ζητω τη βοηθεια σας να το λειτουργησω γιατι ο μικρος "πειναει" για παιχνιδια !!!

Κατ αρχην θα ηθελα να μαθω ΠΩΣ στην ευχη θα το συνδεσω στον υπολογιστη, αφου απο τη usb δεν το αναγνωριζει το p/c. Να φανταστω ασυμβατοτητα Android με windows ;;;

Εχω βρει παιχνιδια απο το "θειο" και τα εχω στο p/c. Μπορω καπως να τα περασω στο ταμπλετ ;;

Επισης, πως ενεργοποιω το Google play ??

Aυτα για αρχη και οσο το δουλευω και εχω δυσκολιες, πιστευω μπορω να βασιζομαι σε σας και στην υπομονη σας !!!!

 

Αν χρειαζεστε περισσοτερες πληροφοριες για να βοηθησετε, παρακαλω ρωτηστε με.

 

Ευχαριστω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην πρεπει να συντεεαι κανονικα με το pc, αυτο που προφανως σου λειπει ειναι ο usb driver που ειτε πρεπει να τον κατεβασεις στο pc ειτε να τον φορτωσεις απο καποιο cd που λογικα σου εδωσαν. Οσων αφορα το google play δεν ειναι προ εγκατεστημενο ; Γενικα σε πρωτη φαση πρεπει να μπεις σε wifi ωστε να συνδεσεις/δημιουργησεις λογαριασμους και να αρχισεις το φορτωμα. Τελος ελπιζω τα παιχνιδις που εχεις να ειναι για android! Αλλα αυτα καλυτερα να τα κατεβασεις για αρχη απο το.google play γιατι ειναι νωρις ακομα να μπλεξεις με .apk αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...