Προς το περιεχόμενο

Google: Πατέντα κάνει εφικτό το φλας πολλαπλών εστιών LED για smartphones


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η ειδηση δεν ειναι οτι προσπαθουν με τα λαμπιονια να κανουν φλας αλλα οτι κοντευει να γινει και η κλανια πατεντα!

 

 

:mrgreen:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... Αφού δε φτάνει ένα, βάζω περισσότερα...

Και γαμώ τις ιδέες... Να μου κατοχυρωθούν τα δικαιώματα παρακαλώ. :D

 

Όχι ρε γμτ, με πρόλαβε η Google. :(

Και χάρηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να γεμίσει το κινητό LED τότε δένω με ζελοτέιπ έναν φακό πάνω στο κινητό και κάνω δουλειά μου :-P αλλά έτσι κινδυνεύω να με μηνύσουν για παραβίαση πατέντας....!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το καταπληκτικό κόλπο να έχω 512mb ram στην συσκευή μου και 1 λεπτό μετά το bootαρισμα χωρίς να την αγγίξω καν να μου μένουν 40 διαθέσιμα επειδή το λειτουργικό θέλει ακόμα και το youtube να τρέχει στο παρασκήνιο με το έτσι θέλω, πατέντα της google είναι! Όπως επίσης και ότι κάθε 6μηνο που βγάζει νέο OS upgrade θέλουμε και έναν πυρήνα ακόμα για να τρέχει σωστά, όπως και τον φορτιστή πάντα στην τσέπη μας! Το κυνήγι της εμπορικότητας και του skimming the cream αλλοιώσε τελείως το πραγματικό νόημα ενός smartphone, μια συσκευή δηλαδή που στέκεται άνετα δίπλα σου σαν ένα αξιόπιστο εργαλείο-ατζέντα αλλά δεν ξεχνάει ότι είναι και ένα τηλέφωνο που σημαίνει, ευχρηστία, ταχύτητα, πρακτικότητα, αυτονομία! ;-)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σοβαρά, πασάρουν την ιδέα σαν δική τους;

Οτι δηλαδή είναι κάτι νέο επειδή είναι LED?

Μία αναζήτηση στο google (χαρ χαρ :D) θα βγάλει 100 flash για SLR και άλλες φωτογραφικές μηχανές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζετε ότι η πατέντα έχει να κάνει με την καινοτομία;

Οι μεγάλες εταιρίες έχουν ανθρώπους για να σκέφτονται μόνο τι μαλακία μπορούν να ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ να κατοχυρώσουν σαν πατέντα ώστε να εισπράξουν δικαιώματα αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγούρια ... "έτρωγε την μπαταρία" .... σιγά της φωτό που βγάζουμε .... θα αδειάσει την μπαταρία αν ανάψει το φλας 10 φορές την ημέρα ;

Να μην βάλετε 750mAh μπαταρία .... να βάλετε 2000mAh.

Άλλος είναι ο λόγος .... και κόψτε το δούλεμα.

 

Που είσαι ρε Κ800i  ;

 

k800ceb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζετε ότι η πατέντα έχει να κάνει με την καινοτομία;

Οι μεγάλες εταιρίες έχουν ανθρώπους για να σκέφτονται μόνο τι μαλακία μπορούν να ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ να κατοχυρώσουν σαν πατέντα ώστε να εισπράξουν δικαιώματα αργότερα.

έτσι είναι αλλά αυτό πρέπει να αλλάξει. Η κοινωνία δεν πρέπει να υπερασπίζεται τον παραλογισμό. Πρέπει να τελειώνουμε με αυτό το θέμα. Η ιστορία ας θυμάται το 2013 ως το έτος που ο παραλογισμός έλαβε τέλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειχα το Νοκια Ν82 με φλας xenon και πραγματικα ποιοτητα φωτογραφιας και με εκεινους τους carl zeis που φοραγε δεν εχω ξαναβγαλει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...