Προς το περιεχόμενο

Πόσο τραγική μπορεί να είναι μια Ελληνική Τράπεζα;


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά το Διας γιατί το αναφέρετε;Δε νομίζω ότι έχει σχέση με το περιστατικό.

Η συναλλαγή δεν έγινε δεκτή όταν πάτησα 'Αγορά' στο airtickets.gr αφού είχα επιλέξει τα εισιτήρια.

Παρόλα αυτά η alpha bank με την οποία συνεργάζεται το site μου έχει ακόμα δεσμευμένα τα λεφτά από ότι είδα πριν από λίγο.

Επίσης αν προσέξετε το original post θα δείτε ότι τα λεφτά με το που τα βάλεις με επιλογή online-κατάθεση στο atm της Πειραιώς είναι άμεσα διαθέσιμα στην κάρτα και κάνεις συναλλαγές αμέσως (πρέπει να μετριούνται σε χιλιάδες πλέον οι συναλλαγές που έχω κάνει εδώ και πολλά χρόνια).

Όποιος δέχεται VISA δέχεται και την κάρτα αυτή.



Η προπληρωμένη της marfin που χρησιμοποιώ, δέχεται φορτίσεις same day όσες γίνουν μέχρι τις 18:00.
Αν τη φορτίσω μετά τις 18:00 (με e-banking πάντα) τις εκτελεί την άλλη μέρα. Οπότε για έκτακτες παραγγελίες πιστωτική ή χρεωστική visa electron κτλ.
 
Επίσης: μήπως έβαλες λιγότερα χρήματα μέσα; Μήπως δεν υπολόγισες την προμήθεια;
Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να τους πάρεις τηλ, κάποιο μπέρδεμα θα έγινε το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα λυνόταν τηλεφωνικά.
Μια φορά στο amazon είχα ένα τέτοιο θέμα, αλλά το τακτοποίησαν ΑΜΕΣΑ μετά από επικοινωνία με mail.


Όχι είχα 15 ευρώ περισσότερα λεφτά μέσα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβουμε λίγο γιατί μας τα είπες μπερδεμένα...

 

Έβαλες χρήματα στην Πειραιώς. Αυτά μπαίνουν στον λογαριασμό σου άμεσα online στο αντίστοιχο atm, εδώ έχεις δίκιο.

 

Έπειτα πως έκανες πληρωμή; Με κατάθεση σε λογαριασμό της airtickets στην alphabank; Αν ναι, είναι διατραπεζικό έμβασμα (Πειραιώς->Alphabank) και πράγματι αργεί.

 

Γιατί δεν έκανες έμβασμα σε λογαριασμό της εταιρείας στην Πειραιώς ή απευθείας με την χρεωστική της Πειραιώς; Αν έκανες κάτι από αυτά τα 2 θα έμπαιναν άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The_Judas : Η πληρωμή έγινε όπως γίνεται σε όλες τις online αγορές.

Αφού επιλέξεις το προϊόν συμπληρώνεις τα στοιχεία της κάρτας και πατάς κάποιο κουμπί 'buy' για παράδειγμα.

Πριν από λίγο μου βάλανε πίσω τα λεφτά πάντως.

Λέτε να έπαιξε ρόλο η επιστολή προς την alpha bank με ταυτόχρονη κοινοποίηση προς την Τράπεζα της Ελλάδος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ κατάλαβα.

Είχα διαβάσει και από άλλον πρόσφατα στο φορουμ που είχε πρόβλημα με την visa της Πειραιώς στο airtickets. Εφόσον όμως δεν την δέχτηκε κακώς κράτησαν τα χρήματα. Αυτό είναι πράγματι παράξενο.

Δεν αποκλείεται όμως να φέρει ευθύνη και η Πειραιώς για το ζήτημα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The_Judas : Πάντως για να μη δέχεται paypal όταν πηγαίνεις να πληρώσεις το airtickets.gr κάτι δεν πηγαίνει καλά (ακόμα και σε τεχνικό επίπεδο αν θες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...