Προς το περιεχόμενο

Forthnet εκτος ιδιοκτητου


A_panM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αν δεν υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο forthnet μπορεί κάποιος να βάλει forthnet ίντερνετ και τηλεφωνία και νόβα μαζί χωρίς βέβαια κανένα μπέρδεμα με οτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και στο "ιδιόκτητο" οποιουδήποτε παρόχου, η γραμμή του φτάνει μέχρι το ΑΚ της περιοχής, και από εκεί στο χώρο σου μέσω του χάλκινου δικτύου του ΟΤΕ.

 

Επομένως, εάν ο πάροχος (4νετ στην προκειμένη περίπτωση) δεν φτάνει μέχρι το ΑΚ του ΟΤΕ, δεν μπορεί να δώσει τηλεφωνία και ιντερνετ. Η Νόβα δεν έχει σχέση με το τηλεφωνικό δίκτυο αλλά παίρνει σήμα από δορυφόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ..ειμαι επαρχια και εχει μονο φορθνετ...γινεται να τα μεταφερω όλα εκέι (ιντερνετ+τηλέφωνο+νόβα προσφορά) αυτό ρωτάω....και φυσικά αν θα πληρώνω το πάγιο του ΟΤΕ ή θα τα κανονίσει η forthnet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε είσαι σίγουρος γι τις απαντήσεις που μου δίνεις?

Κάπου διάβασα στη σελίδα της forthnet ότι υπάρχει και προσφορά για όλα μαζί εκτός ιδιόκτητου..

Θα σε παρακαλούσα αν δεν είσαι σίγουρος να μην απαντάς φιλικά πάντα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδία ρωτάω κάποιον που έχει βάλει το συγκεκριμένο πακέτο.Μην απαντάει ότι θέλει ο καθένας...Τι θα μου πουν στην forthnet?Αυτα που είπαν και για την χριστουγενιάτικη προσφορά?Διάβασε  στο αντίστοιχο θέμα να καταλάβεις τι λέω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε είσαι σίγουρος γι τις απαντήσεις που μου δίνεις?

Κάπου διάβασα στη σελίδα της forthnet ότι υπάρχει και προσφορά για όλα μαζί εκτός ιδιόκτητου..

Θα σε παρακαλούσα αν δεν είσαι σίγουρος να μην απαντάς φιλικά πάντα....

 

Είμαι σίγουρος γι' αυτά που διαβάζω στο site της 4νετ και τις πληροφορίες που δίνουν τηλεφωνικά και καλό είναι να τα διαβάζουν ΟΛΟΙ και να επικοινωνούν με την εταιρεία όσοι έχουν ερωτήματα και απορίες.

 

Το θέμα των προσφορών και των πακέτων που δίνει το site είναι τελείως διαφορετικό από τη δυνατότητα να δώσει τηλεφωνία και ιντενετ σε περιοχές που δεν έχει ιδιόκτητο. Γιαυτό και στις προσφορές αυτές δεν το ξεκαθαρίζει ενώ μπορεί κάποιος να το καταλάβει διαβάζοντας τις δυνατότητες παροχής απλής τηλεφωνίας.

 

1. Forthnet Telephony

.........

3. Ισχύει μόνο για υπηρεσίες εντός ιδιόκτητου δικτύου Forthnet.

 

2. Forthnet Telephony Economy

...................

Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη εκτός ιδιόκτητου δικτύου Forthnet μόνο στην περίπτωση που συνδυαστεί με υπηρεσία NovaΑπαιτείται τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ.

 

3. Forthnet Telephony Basic

......

Η υπηρεσία είναι διαθέσιμη εκτός ιδιόκτητου δικτύου Forthnet μόνο στην περίπτωση που συνδυαστεί με υπηρεσία NovaΑπαιτείται τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ.

 

 

Και τώρα στην ουσία του θέματος.

Η διαδικασία των πακέτων 2 και 3, και κατ' επέκταση των υπόλοιπων συνδυαστικών πακέτων (ιντερνετ, Νόβα), γίνεται ΜΟΝΟ στις περιπτώσεις που 1) υπάρχει τηλεφωνική γραμμή του ΟΤΕ και 2) εάν υπάρχει, μπορεί να τη νοικιάσει η 4νετ από τον ΟΤΕ και αυτό διαπιστώνεται ΜΟΝΟ με τον αριθμό τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μέχρι εδώ.Αυτά διάβασα και εγω στη σελίδα της forthnet.Όσον αφορά το 2, βεβαίως και υπάρχει τηλεφωνική γραμμή και ΞΑΝΑ ΡΩΤΑΩ πόσο θα έρχεται ο λογαριασμός στην συγκεκριμένη περίπτωση..??.Δεν είδα να το διευκρινίζει αυτό κάπου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις τηλεφωνική γραμμή, αν και το αναφέρεις για πρώτη φορά, κάνε τον κόπο να μιλήσεις με το 13831 για να σου πουν αν μπορούν να νοικιάσουν τη συγκεκριμένη σύνδεση, και νασου δώσουν όλα όσα ζητάς, χωρίς να πληρώσεις το πάγιο του ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις τηλεφωνική γραμμή, αν και το αναφέρεις για πρώτη φορά, κάνε τον κόπο να μιλήσεις με το 13831 για να σου πουν αν μπορούν να νοικιάσουν τη συγκεκριμένη σύνδεση, και νασου δώσουν όλα όσα ζητάς, χωρίς να πληρώσεις το πάγιο του ΟΤΕ.

 

Ναι έχω τηλεφωνική γραμμή στον ΟΤΕ το παρέλειψα έχεις δίκιο σε αυτο.Ρωτάω εδώ ώστε να μην πάρω στο 13831 και να περιμένω στην αναμονή μισή ώρα, όπως άλλοι, και επίσης δεν το βιάζομαι.Ρωτάω μήπως και συμφέρει το όλο πακέτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν μπορεί να σου βεβαιώσει ότι η γραμμή που έχεις (και τον αριθμό γνωρίζεις μόνον εσύ) μπορεί να νοικιαστεί από τη 4νετ, γιαυτό, το 13831 είναι μονόδρομος, αν και δεν νομίζω ότι βγαίνει εκπρόσωπος τόσο αργά, όσο λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με έχει καταλάβει μου φαίνεται αν και γράφω ελληνικά...

Το να ενοικιαστεί η γραμμή μου έρχεται σε δέυτερη φάση...έστω ότι ενοικιάζεται...Άλλο θέλω να μάθω και το έχω ήδη γράψει σε τρία ποστ....ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΝΟΒΑ ΕΚΤΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟΥ?????

Δεν θελω να παρω κανενα 13831..θέλω να μου κάποιος που έχει το προανεφερθέν πακέτο πόσο πληρώνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...