Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Internet - Wind


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, από εχθές το βράδυ και ενώ ήμουν στο ίντερνετ από το κινητό, ξαφνικά με πέταξε και υπέθεσα ότι θα είναι καμία αποσύνδεση από αυτές που έχουμε (σχεδόν) όλοι.

Ξύπνησα, λοιπόν, σήμερα το πρωί και βλέπω στο router ότι τα δύο λαμπάκια ("DSL", "Internet") δεν άναβαν και όπως καταλαβαίνετε δεν είχα και ίντερνετ...

 

Ως τώρα έχω κάνει ένα σωρό επανεκκινήσεις και reset το router, έχω τσεκάρει το splitter αλλά δεν είναι ούτε εκεί το θέμα.

Από την άλλη το τηλέφωνο λειτουργεί μια χαρά, κάλεσα και τη WIND και μου είπαν ότι θα το περάσουν σαν βλάβη αλλά επειδή δεν τους έχω εμπιστοσύνη θα τους ξαναπάρω σε λίγο.

 

Αν κάποιος γνωρίζει από που μπορεί να προέρχεται η βλάβη θα μου ήταν πολύ χρήσιμο έτσι ώστε να τους πάρω και να τους πιέσω...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να συνδέσεις το ρουτερ αυτουσιο χωρις φιλτρακια κλπ πανω στην τηλεφωνικη γραμμη.Επίσης αν εχεις καποιο "δευτερο" ρουτερ να βαλεις αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να συνδέσεις το ρουτερ αυτουσιο χωρις φιλτρακια κλπ πανω στην τηλεφωνικη γραμμη.Επίσης αν εχεις καποιο "δευτερο" ρουτερ να βαλεις αυτο.

 

Μα έτσι το έκανα και διαπίστωσα ότι δεν οφειλόταν στο splitter το θέμα...

Δεύτερο modem δυστυχώς δεν έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγια για να έσβησαν τα λαμπάκια τελείως φίλε θα πρέπει να ειναι θέμα rooter, πάρε απο κάποιο φίλο σου κλπ να το δοκιμάσεις και αν όντως ειναι έτσι, το πας σε ενα κατάστημα με την απόδειξη και στο αλλάζουν. Δεν ειναι τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...