Προς το περιεχόμενο

Apple: Προειδοποιεί τους χρήστες για τις επιπτώσεις του jailbreaking, έπειτα από την κυκλοφορία του evasi0n hack


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Antonis_V πες μας ότι πληρώνεις κ Windows (αν έχεις PC) 

κ αγοράζεις τα παιχνίδια που παίζεις (αν πάλι παίζεις). Η πειρατεία δεν επηρεάζει την ποιότητα των εφαρμογών (σίγουρα όχι όπως παρουσιάζεται, σε ένα μικρό βαθμό το συζητάμε). Η ποιότητα επηρεάζεται από την όρεξη κ διάθεση του developer κ το αν codarei για τα λεφτά κ μόνο ή επειδή το γουστάρει κιόλας. Quiz: Ποιος από τους 2 θα επιλέξει ποια εταιρεία/πλατφόρμα?

 

PS: Όσα είπα τα είπα κ σαν χρήστης κ σαν developer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με το νεο jb δε δουλευει το προγραμματακι που περνας σπασμενες εφαρμογες... αρα δε χανουν πλεον απο εφαρμογες(οχι οπως πριν δλδ).. και παλι το jb ειναι απο τις καλητερες διαφημισεις για το Iphone....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε θα δώσουμε 6 -7 κατοστάρικα για το τηλέφωνο και δε θα το κάνουμε οτι θέλουμε... αν δεν υπήρχε jailbreak εγω προσωπικά θα ημουν samsungάκιας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Antonis_V πες μας ότι πληρώνεις κ Windows (αν έχεις PC) 

κ αγοράζεις τα παιχνίδια που παίζεις (αν πάλι παίζεις). Η πειρατεία δεν επηρεάζει την ποιότητα των εφαρμογών (σίγουρα όχι όπως παρουσιάζεται, σε ένα μικρό βαθμό το συζητάμε). Η ποιότητα επηρεάζεται από την όρεξη κ διάθεση του developer κ το αν codarei για τα λεφτά κ μόνο ή επειδή το γουστάρει κιόλας. Quiz: Ποιος από τους 2 θα επιλέξει ποια εταιρεία/πλατφόρμα?

 

PS: Όσα είπα τα είπα κ σαν χρήστης κ σαν developer.

Ναι για τα Windows, Ναι και στα Games - Αλλά μόνο αυτά, που αξίζουν / μου αρέσουν. (Dragon Age, Mass Effect κλπ.) 

 

Και ναι, βλέπω ταινίες στο Σινεμά. Και ναι αγοράζω CD / MP3 από καλλιτέχνες που μου αρέσουν.

 

Και ναι, επηρεάζει η πειρατεία. Το βλέπω στα Games που βγαίνουνε τα τελευταία χρόνια. 

 

2. Και δεν νομίζω 90 % το developers να το κάνουν "just for fun". Και εμένα μου αρέσει η δουλεία μου - και την κάνω με όρεξη - θέλω όμως και να με πληρώνουν. Και πρέπει να γίνει κάτι με όρεξη για είναι καλό, έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λες να το ρισκάρει να χάσει λαό?

Θα διαγραφούν οι πρώτοι 100-1000 και μετά τα υπόλοιπα εκατομμύρια χρήστες, θα πανε γρήγορα γρήγορα πίσω στο μαντρί!

 

Θέλεις να μου πεις, ότι χωρίς root / customrom μια εφαρμογή που έχει 5 ευρό στο marketplace μπορείς να την βρεις και να την βάλεις χωρίς κόστος στο android smartphone σου;

 

Γιατί ήμουν με την εντύπωση,ότι γνώριζες από android!??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά μόνο αυτά, που αξίζουν 

Δεν αξίζουν όμως όλα, άρα δεν συμφωνώ με το μοντέλο που προτιμάς να είναι όλα επί πληρωμή ακριβώς επειδή

 

Και ναι, επηρεάζει η πειρατεία. Το βλέπω στα Games που βγαίνουνε τα τελευταία χρόνια. 

θέλουν να βγάλουν απλά περισσότερα χρήματα κ να ξεζουμίσουν τον καμένο gamer (ναι φταίει κ η πειρατεία αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό από αυτόν που παρουσιάζεις)

Δεν το έχουμε δει άπειρες φορές σε εκδόσεις-συνέχειες να παίρνουμε το μπ..λο επειδή δεν έχουν καμία σχέση με την ποιότητα της 1η έκδοσης?

 

2. Και δεν νομίζω 90 % το developers να το κάνουν "just for fun".

Δεν είπα just for fun, αλλά αναφέρθηκα στο κίνητρο κ στην ευχαρίστηση του developer.

 

Εν κατακλείδι, όχι ένα περιβάλλον με μόνο paid εφαρμογές δεν οδηγεί σε αύξηση του επιπέδου των εφαρμογών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το νεο jb δε δουλευει το προγραμματακι που περνας σπασμενες εφαρμογες... αρα δε χανουν πλεον απο εφαρμογες(οχι οπως πριν δλδ).. και παλι το jb ειναι απο τις καλητερες διαφημισεις για το Iphone....

 

λολ ρε φιλε...

Δεν δουλευει για 2-3 μερες που λεει ο λογος...μια αναβαθμιση θελει το AppSync και θα δουλευει μια χαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαγραφούν οι πρώτοι 100-1000 και μετά τα υπόλοιπα εκατομμύρια χρήστες, θα πανε γρήγορα γρήγορα πίσω στο μαντρί!

 

Γιατί ήμουν με την εντύπωση,ότι γνώριζες από android!??

 

Γνωρίζω αυτή για την ρύθμιση για της εφαρμογές αλλά όχι ότι παίζουν και σπασμένα (δεν το έψαξα, δεν ασχολήθηκα ποτέ με αυτό το κομμάτι). Τώρα να με ρωτήσεις πως κάνω root κλπ - δεν έχω ιδέα θα πρέπει να το ψάξω. Ασχολήθηκα με Android, επειδή έχει ο πατέρας μου και η αδερφή μου, και ρυθμίσεις, update κλπ κάνω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσοι περνούν Android κινητά, κατηγορίας Nexus, Galaxy S Κλπ - έχω διαπιστώσει ότι είναι οι πιο ψαγμένοι - και ναι βάζουν custom rom. Αυτοί την άποψη έχω εγώ τουλάχιστον...

Έχω sgs2,sgs3 και nexus7!Δε τα έκανα root και δεν έχω σκοπό να τα κανω(εκτός από το nexus,γιατί είναι ταπλετ και με τρώνε τα δακτυλακια μου:devil: ),γιατί πολυ απλα δε μου χρειάστηκε-χρειάζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω sgs2,sgs3 και nexus7!Δε τα έκανα root και δεν έχω σκοπό να τα κανω(εκτός από το nexus,γιατί είναι ταπλετ και με τρώνε τα δακτυλακια μου :devil: ),γιατί πολυ απλα δε μου χρειάστηκε-χρειάζεται!

 

Μισό  :) να σε βάλω στην λίστα  Nonrooted / No Custom Rom.

 

:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό :) να σε βάλω στην λίστα Nonrooted / No Custom Rom.

 

:D :D :D

 

Είμαι επίσης και ιδιοκτήτης ενός HTC hd2,αυτό συνεπάγεται ότι αυτόματα ειμαι εκτος "by default",της λίστας που αναφέρεις!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μισό :) να σε βάλω στην λίστα Nonrooted / No Custom Rom.

 

:D :D :D

Είμαι ιδιοκτήτης του HTC hd2,αυτό συνεπάγεται ότι αυτόματα ειμαι εκτος "by default",της λίστας πουν αναφέρεις!:P
And out.... :PSent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε γιατί να κάτσω να γράψω εφαρμογή για το Android - να ζω από αυτό - και η τζαμπτζιδες να με κλέβουν; Και γιατί να την βάλω στο market? Άλλο ένα μειονέκτημα στο Android το οποίο δεν ήξερα μέχρι σήμερα.

 

Τέλος πάντων - άποψη μου είναι: καλά είναι να είναι προστατευμένοι οι developer. Στο τέλος, θα χαθούν μεγάλες εταιρίες (όπως αυτές που βγάζαν παιχνίδια για PC) γιατί η πειρατεία πάει κάγκελο.

Και τα WP8,πλέων δε χρειάζεται unlock για να περνάς apps,εκτός marketplace!

Για να δόσεις η ms,μια τέτοια δυνατότητα,σημαίνει ότι δεν απειλούνται και τοσο οι developers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα WP8,πλέων δε χρειάζεται unlock για να περνάς apps,εκτός marketplace!

Για να δόσεις η ms,μια τέτοια δυνατότητα,σημαίνει ότι δεν απειλούνται και τοσο οι developers!

Δωσε μου τα φωτα σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...