Προς το περιεχόμενο

Μια βοήθεια δεν ξεκινάει το σύστημα!??


ata1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα φιλαράκι μου κ ενώ όλα δούλευαν οκ πήγε να αλλάξει την ψύκτρα του athlon xp 1800+ palomino.Όλα τα έβαλε σωστά με θερμοαγώγιμη και έχει αλλάξει αρκετές φορές πριν με τον ίδιο τρόπο.Το pc δεν λέει να ξεκινήσει.Η οθόνη παίρνει σήμα για 1 sec και μετά καθόλου, αυτό έγινε από την πρώτη εκκίνηση.Τα fans λειτουργούν κανονικά.Μετά από αλλαγή κάρτας γραφικών και μνήμης διαπιστώσαμε ότι δεν φταίνε αυτά καθώς ούτε η οθόνη.Έχετε καμιά ιδέα?Παίζει τίποτα με το Vcore δηλ. μπορεί να έπαθε κάτι κατά την τοποθέτηση της ψύκτρας?Η μητρική αν παίζει ρόλο είναι Elite με το SYS 735.Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν είχαμε καμία cpu εύκαιρη και τον πήγαμε σε ένα μαγαζί να αλλάξει μόνο cpu ή μητρική αν δεν φταίει ο επεξ.Τώρα για να βραχυκυκλώνει το mobo μετά από αλλαγή ψύκτρας είναι πιθανό?Θέλω να πω με την παλιά λειτουργούσε κανονικά και μετά την αλλαγή την επανέφερε την παλιά και δεν λειτουργούσε πάλι.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αλλαγη ψυκτρας και μονο , αποκλειεται να σου δημιουργησε τετοιο προβλημα ! ... μαλλον κατι εγινε στη CPU ...

 

Βεβαια με την προϋποθεση πως ολα τα αλλα ειναι απειραχτα ... θελω να πω οτι δεν πειραξατε καρτες , μνημες κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάηκε τελικά η cpu.Σκέφτεται τώρα να βάλει τον xp 2000+ ή 2200+ αλλά έχω ψάξει παντού να δω αν η elite k7s5a τους παίρνει.Ξέρετε κάποιο μέρος να ψάξω?Έχω δοκιμάσει google,yahoo,...Το εγχειρίδιο γράφει μόνο max fsb 266Mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος καταφέρνει να μη ραγίσει μάλλον τον πυρήνα...

Ο Palomino είναι αρκετά ευάλωτος πηρύνας και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή κατά την εγκατάσταση του,δυστυχώς..

Ευτυχώς πάντως που το κόστος του δεν είναι απαγορευτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An exei kaei 8a murizei!Murise ton purina k 8a deis! Allies opws koitas ton cpu gurna ton apo tin alli k koita ton apo katw!An gurw apo ta chipakia exei allagmeno xrwma diladi kati san na exei ugran8ei k oxi kafe opws einai o olos o cpu!P.x kafe san na exei pesei ligi kolla!

Check k pes mas!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...