Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση : Ακούω προτάσεις


grigas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αναβαθμίσω το παλιό μου μηχάνημα...Το οποίο βασικά είναι πλέον το μηχάνημα της αδερφής μου οπότε δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις.Σκεφτόμουν κάτι στον οικονομικότερο Athlon 2000XP πχ.

Εκεί που θέλω τις προτάσεις σας είναι στο θέμα του motherboard.Δυνατότητες overclocking μου είναι αδιάφορες. Κάρτα ήχου δεν θέλω (αν και όλα έχουν πλέον).Θα ήθελα μια κάρτα δικτύου και μια κάρτα γραφικών (με την προυπόθεση ότι δεν θα επιβαρύνει πάνω από 30 Euro την τιμή του - αν είναι έτσι παίρνω μια ΜΧ).Μην αρχίσετε να μου λέτε για RAID και άλλα τέτοια, δεν είναι για μένα το μηχάνημα.

Το μηχάνημα θα δουλεύει Office,Internet και Αutocad στο τσακίρ κέφι (σημειωτέων ότι αυτά γίνονται και τώρα με PIII 500Mhz)

Αυτά....

Περιμένω τις προτάσεις σας.

 

Υ.Γ. Μήπως να βάλω Celeron? :D Βασικά δεν θέλω να έχει προβλήματα το μηχάνημα για να γλιτώσω το πρήξιμο.

 

Το m/b θα ηθελα να κοστίζει μέχρι 120 Euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι συμφέρει να πάρεις κάποια μητρική με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών. Οι επιδόσεις θα είναι απαράδεκτες ακόμα και για απλή χρήση. Καλύτερα πάρε μια απλή φτηνή μητρική, πχ. την elite με το kt333 και δώσε 30-40€ για μια φτηνή κάρτα γραφικών, ας πούμε μια geforce2mx400 ή gf4mx440.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...