Προς το περιεχόμενο

Επιλογή antivirus


troupdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν στο βγαζει γιατι εγκατεστησες το malwarebytes pro και οταν το κανεις απεγκατασταση μενουν καποια αρχεια μεσα στην registry...πρεπει να τα σβησεις απτο μητρωο τελειως...αλλιως κανε το πιο ευκολο...κατεβασε αυτο http://helpdesk.malwarebytes.org/entries/20818461-Use-mbam-clean-exe-to-completely-remove-Malwarebytes-Anti-Malware τρεξτο κανε μια επανεκιννηση και ξαναδοκιμασε να κανεις setup παλι...θα σου βγαλει την επιλογη να μην επιλεξεις την PRO εκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά προτιμάτε το avast από το avg?

Έκανα ένα γρήγορο google και το avg φαίνεται να σκοράρει καλλίτερα στα τεστ. Εγώ για κάποιο λόγο δεν το πολυσυμπαθώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Γενικά προτιμάτε το avast από το avg?</p>

<p>Έκανα ένα γρήγορο google και το avg φαίνεται να σκοράρει καλλίτερα στα τεστ. Εγώ για κάποιο λόγο δεν το πολυσυμπαθώ..</p>

 

Ναι, εννοείται - η πλειοψηφία τουλάχιστον. Το AVG 2013 δεν εχει πολλα features, σε αντίθεση με το avast, το free version, that's it.

 

Για εμένα υπάρχουν τρία καλα, αξιόλογα και αξιόπιστα security software. Kaspersky, Eset Nod 32 και Avast.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά προτιμάτε το avast από το avg?

Έκανα ένα γρήγορο google και το avg φαίνεται να σκοράρει καλλίτερα στα τεστ. Εγώ για κάποιο λόγο δεν το πολυσυμπαθώ..

 

Το ειχα πιο πριν.Το avast μου φαινεται πιο ελαφρυ.Εδω που τα λεμε ετσι για να υπαρχει ειναι πιο πολυ το θεμα antivirus για μενα.Προσοχη+συχνο backup+antispyware και τελος .Αντε πριν απο αυτο και αν φαινεται να εχει αποτυχει το avast , να κατεβασω ενα trial ,πιο τουμπανατου , kaspersky η δεν ξερω πιο ειναι τοπ αυτη τη στιγμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να σε βαρυνω κι'αλλο γιατι ηδη τα παιδια προτειναν διαφορα και καλα πραγματα.

Σε οσους κανω format κτλ παντα βαζω 3 πραγματα για να μειωθουν οι πιθανοτητες να κατεβασει καποιος κατι κουλο.

1) Αdblock Plus (αφαιρει τις διαφημiσεις)

2) WOT (διπλα σε καθε link, σου εχει εναν κυκλο οπου αναλογα το χρωμα του, σε ενημερωνει για το αν ειναι εμπιστο το site η οχι)

3) Microsoft Security Essentials antivirus.


Το τελευταιο ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος.
Ο καθενας θα σου πει τα δικα του.

Οσο αναφορα το malwarebytes, αμα κανεις scan με αυτο μια φορα το μηνα,
και σε συνδιασμο με τα παραπανω, θα εισαι καλυμμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...