Προς το περιεχόμενο

Χρόνος να μεγαλώσουν οι τρίχες των ποδιών


alexis123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ιατρικούς λόγους είχα για 1,5 μήνα χαμηλά στα πόδια μου,λίγο πάνω από τους αστραγάλους αυτοκόλλητες γάζες. Ανά 2 εβδομάδες γινόταν αλλαγή, το θέμα είναι πως με αυτόν τον τρόπο έγινε μια ανεπιθύμητη "αποτρίχωση", μάλιστα ούτε καν ομοιόμορφη, δηλαδή το κενό διάστημα δεν είναι περιμετρικό, αλλά έχει κάποια ξεκάρφωτα παραλληλόγραμμα κενά και έξω από αυτό το μήκος από τις τρίχες είναι κανονικό. Τώρα δεν με απασχολεί, μιας και λόγω χειμώνα φοράω μακρυά παντελόνια, αλλά αν μπει η Άνοιξη και θελήσω να φορέσω κάποια βερμούδα θα φαίνεται πολύ άσχημα. Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο περίπου χρειάζεται για να αποκτήσουν οι τρίχες το κανονικό τους μήκος; Ή μήπως δεν έκανα καλά που τα άφησα έτσι και έπρεπε τουλάχιστο όταν βγήκαν οι γάζες να τις έκοβα (αν όχι ξύριζα) έστω περιμετρικά για να μεγαλώσουν ομοιόμορφα και να μην ξεχωρίζουν μετά αυτές οι περιοχές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά, δεν τρολάρω ,πολύ καχυποψία ρε σεις. Αληθές είναι το μήνυμα. Απλά δεν είχα προηγούμενη εμπειρία από "αποτριχώσεις" στα πόδια, δεν είμαι από αυτούς τους άντρες. Περισσότερο με απασχολούσε το να δείχνει μετά ομοιόμορφο το πόδι ως προς την τριχοφυΐα. Γιατί μετά δεν υπήρχε περίπτωση να τα ξυρίσω εντελώς για να βγουν ομοιόμορφα, ειδικά καλοκαίρι που θα ήμουν συνέχεια με βερμούδες κλπ. Αν ήταν να κάνω κάτι, να το κάνω τώρα.

 

Προφανώς κάποιοι που το κάνουν για κάποιο σκοπό, κολυμβητές για παράδειγμα θα ξέρουν πολύ καλύτερα από μένα με τι ρυθμό επανέρχονται.

 

Ευχαριστώ Sadamiraq, αν είναι έτσι όπως το λες νομίζω είμαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παιδιά, δεν τρολάρω ,πολύ καχυποψία ρε σεις. Αληθές είναι το μήνυμα. Απλά δεν είχα προηγούμενη εμπειρία από "αποτριχώσεις" στα πόδια, δεν είμαι από αυτούς τους άντρες. Περισσότερο με απασχολούσε το να δείχνει μετά ομοιόμορφο το πόδι ως προς την τριχοφυΐα. Γιατί μετά δεν υπήρχε περίπτωση να τα ξυρίσω εντελώς για να βγουν ομοιόμορφα, ειδικά καλοκαίρι που θα ήμουν συνέχεια με βερμούδες κλπ. Αν ήταν να κάνω κάτι, να το κάνω τώρα.

 

Προφανώς κάποιοι που το κάνουν για κάποιο σκοπό, κολυμβητές για παράδειγμα θα ξέρουν πολύ καλύτερα από μένα με τι ρυθμό επανέρχονται.

 

Ευχαριστώ Sadamiraq, αν είναι έτσι όπως το λες νομίζω είμαι καλά

 

Ναι ρε δεν θα εχεις προβλημα,ειδικα το καλοκαιρι στην παραλια θα ειναι η τριχα του Ελληναρα μην μασας,για την καχυποψια που λες,αμα κανεις μια βολτα στα αλλα θρεντ θα καταλαβεις τι παιζει απο το τρολλαρισμα,και οπως λεει και η παροιμια με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ιατρικούς λόγους είχα για 1,5 μήνα χαμηλά στα πόδια μου,λίγο πάνω από τους αστραγάλους αυτοκόλλητες γάζες. Ανά 2 εβδομάδες γινόταν αλλαγή, το θέμα είναι πως με αυτόν τον τρόπο έγινε μια ανεπιθύμητη "αποτρίχωση", μάλιστα ούτε καν ομοιόμορφη, δηλαδή το κενό διάστημα δεν είναι περιμετρικό, αλλά έχει κάποια ξεκάρφωτα παραλληλόγραμμα κενά και έξω από αυτό το μήκος από τις τρίχες είναι κανονικό. Τώρα δεν με απασχολεί, μιας και λόγω χειμώνα φοράω μακρυά παντελόνια, αλλά αν μπει η Άνοιξη και θελήσω να φορέσω κάποια βερμούδα θα φαίνεται πολύ άσχημα. Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο περίπου χρειάζεται για να αποκτήσουν οι τρίχες το κανονικό τους μήκος; Ή μήπως δεν έκανα καλά που τα άφησα έτσι και έπρεπε τουλάχιστο όταν βγήκαν οι γάζες να τις έκοβα (αν όχι ξύριζα) έστω περιμετρικά για να μεγαλώσουν ομοιόμορφα και να μην ξεχωρίζουν μετά αυτές οι περιοχές;

Τι θα γίνει δλδ αν φαίνεται εκεί λίγο ξυρισμένο από τη στιγμή που είχες πρόβλημα ιατρικό;  Μην αγχώνεσαι για λακαμίες...

Όπως και να χει σε 2-3 μήνες θα έχουν βγει τρίχες λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Tha apanthsw se osoys anazhtoyn mia normal apanthsh sthn parapanw erwthsh giati eiste trelamenoi edw pera. Epeidh prosfata logw tattoo eprepe na ksyrisw to podi mou me ksyrafi, den yparxei logos anhsyxias, se 2-3 vdomades de tha fainetai kamia allagh sth trixa, tha exei fytrwsei sto kanoniko ths epipedo. Trixa einai, ksanavgainei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...