Προς το περιεχόμενο

LG 47LM640S 3D LED TV 47'' Πρόβλημα αναπαραγωγής ταινιών.


Nonos1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

Έχω την παρακάτω τηλεόραση.( LG 47LM640S 3D LED TV 47'' ).

Υπάρχει ένα πρόβλημα όσο αφορά την αναπαραγωγή ταινιών από τον media player της TV.

Όταν οι ταινίες είναι μεγάλης χωρητικότητας π.χ ( 4 - 5 - 6 Gb ) υψηλής ανάλυσης 1080p την ώρα της αναπαραγωγής κρασάρει. Τρώει στιγμιαία κολλήματα.

Το έχω δοκιμάσει και με flash disk όπως και με 2 εξωτερικούς δίσκους.

Υπάρχει περίπτωση ο player της TV να μην μπορεί να επεξεργαστεί τόσο μεγάλα δεδομένα ?

Μήπως πρέπει να πάω στην λύση ενός εξωτερικού media player ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτην την αναλυση τα 4-6GB ειναι σχετικα μικρος όγκος. Παντως δε θα επρεπε να εχει προβλημα. Απλα εχει κολληματα ή σταματαει και την αναπαραγωγη. Αυτα θα μπορουσαν να ειναι και σφαλματα ανγνωσης απο το στικακι ή τους δισκους το οτι συμβαινει σε ολες τις περιπτωσεις ισως ειναι καποια αδυναμια του Player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτην την αναλυση τα 4-6GB ειναι σχετικα μικρος όγκος. Παντως δε θα επρεπε να εχει προβλημα. Απλα εχει κολληματα ή σταματαει και την αναπαραγωγη. Αυτα θα μπορουσαν να ειναι και σφαλματα ανγνωσης απο το στικακι ή τους δισκους το οτι συμβαινει σε ολες τις περιπτωσεις ισως ειναι καποια αδυναμια του Player.

Απλά έχει κολλήματα.

Αν δω την ταινία από τον Η/Υ την παίζει κανονικά.

Συνήθως για να καταφέρω να δω την ταινία στην TV το σταματάω , το βάζω σε άλλη USB και κάνω μια εκκαθάριση του ιστορικού της TV.

Άλλες φορές μετά κολλάει άλλες πάλι όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στην 42lm615s και τελικά έφταιγε ο σκληρός επειδή ήταν πολύ κατακερματισμένος, κάνε μια ανασυγκρότηση και ξαναπροσπάθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι ο media player της συγκεκριμένης LG θεωρείται καλός, οπότε μήπως αλλού είναι το πρόβλημα όπως σου είπε και ο xlomo. Και ο όγκος των GB που λες για ταινία στα 1080p, θεωρείται όντως μικρός ή μεσαίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κοιτάξω ξανά σχετικά με τους δίσκους μου αν και ο ένας είναι καινούργιος και δεν έχω πολλά data.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχώ το 42'' μοντελο. Πέζει τα πάντα όλα λέμε, mkv 20GB+ LOTR ext, mkv με πολλες γλωσσες και subs και δεν καταλαβένει τίποτα.

Software update εχείς κάνει? Σε 3 μήνες έχει βγάλει 5 versions.

 

Τέλεια TV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...