Προς το περιεχόμενο

iPad 3 δεν λειτουργεί το safari κ mail


kathetos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έκανα κάποια απ εγκατάσταση κ δεν μου λειτουργεί το safari ανοίγει και τιποτα δεν δέχεται τιποτα απλα η εικόνα κενή ομότιμος κ το Μάλι..to iOS ειναι 6.1ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έκανα κάποια απ εγκατάσταση κ δεν μου λειτουργεί το safari ανοίγει και τιποτα δεν δέχεται τιποτα απλα η εικόνα κενή ομότιμος κ το Μάλι..to iOS ειναι 6.1ευχαριστω..

Καλημερα. 

 

Είσαι με jailbreak? Τί απεγκατέστησες? Δοκίμασε ένα hard reset (κρατάς ταυτόχρονα τα home/power button μέχρι να σβήσει το ιπαντ και να δεις το μήλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει...να σημειώσω οτι απ εγκατέστησα το cydia και μετα μου παρουσιάστηκε το έβγαλα χειροκινητα με ενα προγραμμα ίσως γι αυτο..προσπαθώ να γυρίσω σε εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλα μου βγάζει error 3194..κάθε βοήθεια δεκτή ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει...να σημειώσω οτι απ εγκατέστησα το cydia και μετα μου παρουσιάστηκε το έβγαλα χειροκινητα με ενα προγραμμα ίσως γι αυτο..προσπαθώ να γυρίσω σε εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλα μου βγάζει error 3194..κάθε βοήθεια δεκτή ευχαριστω!

Το 3194 ειναι πολύ κοινό ερρορ και έχει να κάνει με το hosts file των windows. Βρες το hosts file και διέγραψε τη γραμμή που λέει gs.apple.com και κάνε μια επανεκκίνηση του υπολογιστή και ξαναδοκίμασε.

 

ΜΗΝ πας να κανεις ΜΕΣΑ απο το ipad επαναφορά ρυθμίσεων γιατί θα το σκαλώσεις άσκημα, ποτέ δεν κάνουμε οταν ειμαστε jailbroken

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα καλα ο υπολογιστής να κανει επανεκκινηση...συγνώμη αν κατι δεν καταλαβαίνω..τα host files πως τα βλεπω και τον windows που μου λες..το πρόβλημα ειναι στο ipad το συνδεω με το iTunes και θέλω να κανω restore..απο το cydia έχουνε μείνει ακόμα προγράμματα που δεν τρέχουν φυσικά..ξέρω σας ζαλισα θα το εκτιμούσα πολυ αν με βοηθουσες...ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα καλα ο υπολογιστής να κανει επανεκκινηση...συγνώμη αν κατι δεν καταλαβαίνω..τα host files πως τα βλεπω και τον windows που μου λες..το πρόβλημα ειναι στο ipad το συνδεω με το iTunes και θέλω να κανω restore..απο το cydia έχουνε μείνει ακόμα προγράμματα που δεν τρέχουν φυσικά..ξέρω σας ζαλισα θα το εκτιμούσα πολυ αν με βοηθουσες...ευχαριστω πολυ!

C:/windows/system32/drivers/etc

 

Εκει θα το βρεις το hosts file και θα κανεις φεξι κλικ, ανοιγμα με notepad και θα βρεις τη γραμμη που λεει gs.apple.com και θα τη διαγράψεις. Θα το κανεις save και μετά επανεκκινηση υπολογιστή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, πες μας και όταν τελειώσεις αν ολα πήγαν καλά.επίσης μην κάνεις restore from backup, απαραιτήτως SETUP AS NEW

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ!ολα τέλεια!απλα δεν θυμάμαι αν έκανα setup as new αλλά φαντάζομαι πως ναι γιατί γύρισε σε εργοστασιακες ρυθμίσεις..απλά έχασα τις σημειώσεις είχα γραψει κάποια πράγματα που τα χρειαζομουνα..σκέφτομαι να τα φέρω από αντίγραφο γιατί μου είναι απαραίτητες..πάντως δεν αξίζει να βάλεις το evasion jailbreak από την στιγμή που έκλεισε το instalous..και μεγαλύτερη βλακεία όταν ειμουνα στην 5.1 που του είχα φορτώσει πολλά προγράμματα από το instalous κ όταν έκανα αναβάθμιση τα έχασα..μπράβο σου για κοπέλα έχεις πολύ καλές γνώσεις..και δεν υποτιμω τα κορίτσια απλά δεν ασχολούνται..σ ευχαριστώ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ!ολα τέλεια!απλα δεν θυμάμαι αν έκανα setup as new αλλά φαντάζομαι πως ναι γιατί γύρισε σε εργοστασιακες ρυθμίσεις..απλά έχασα τις σημειώσεις είχα γραψει κάποια πράγματα που τα χρειαζομουνα..σκέφτομαι να τα φέρω από αντίγραφο γιατί μου είναι απαραίτητες..πάντως δεν αξίζει να βάλεις το evasion jailbreak από την στιγμή που έκλεισε το instalous..και μεγαλύτερη βλακεία όταν ειμουνα στην 5.1 που του είχα φορτώσει πολλά προγράμματα από το instalous κ όταν έκανα αναβάθμιση τα έχασα..μπράβο σου για κοπέλα έχεις πολύ καλές γνώσεις..και δεν υποτιμω τα κορίτσια απλά δεν ασχολούνται..σ ευχαριστώ!!!!!

Νασαι καλά.

 

Να ΜΗΝ επαναφέρεις απο αντιγραφο αν το αντίγραφο εχει γίνει όταν εισουν jailbroken. Γιατί μπορεί να εχεις θέματα. Αν εχεις αντίγραφο πριν το jailbreak καντο.

 

Απο κει και πέρα, αφενός για σημειώσεις κλπ καλό να χρησιμοποιείς το icloud, αφετέρου το jailbreak ειναι ΠΟΛΥΥΥΥΥ περισσότερο απο το installous, αν διαβάσεις λίγο θα δεις ότι οι δυνατότητες παραμετροποίησης ειναι απεριόριστες και ειναι καταπληκτικό.

 

Ασε που υπάρχουν πολλοί τρόποι να κάνεις πολλά πράγματα :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...