Προς το περιεχόμενο

προβλημα με youtube και μια επεκταση


stevevathi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα προβλημα με το youtube με λεει συνεχεια οτι ειναι σπασμενο και οταν ανοιγει , παταω το play και τ ο βιντεο αρχιζει και λιγο πιο μετα σταματαει και αρχιζει και παλι απο την αρχη, αυτο μου συμβαινει καθε φορα που βαζω ενα βιντεο να παιξει στην αρχη και μετα σταματει .εχω αλλο ενα προβλημα  προσπαθω να διαγραψω μια επεκταση αλλα καθε που το διαγραφω εμφανιζεται παλι ειναι μια επεκταση του ilivid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ilivid τσέκαρε στην προσθαφαίρεση μήπως υπάρχει εκεί και κανε απεγκατάσταση , κατεβασε το malwarebytes free προσοχη στην εγκατασταση μην επιλεξεις την δοκιιμαστικη έκδοση άλλα την δωρεάν  , κάνεις update και full scan σε safe mode

 

Ποιον browser έχεις και ποιο λειτουργικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες φορές όταν είναι γεμάτος ο βασικός δίσκος δημιουργείται πρόβλημα στην αναπαραγωγή του youtube.

 

Για το ilivid δες αυτό (http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/441123/remove-ilivid/).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ilivid ενταξει δεν εχω αλλο προβλημα φτιαχτηκε μονο του δεν εμφανιζεται αλλο πια ,αλλα το youtube ακομα κολαει, αρχιζει το βιντεο σταματαει και πρεπει να πατησω παλι pause .φιλε το  browser ειναι google chrome και το λογισμικο windows 7 ultimate

Επεξ/σία από stevevathi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ilivid ενταξει δεν εχω αλλο προβλημα φτιαχτηκε μονο του δεν εμφανιζεται αλλο πια ,αλλα το youtube ακομα κολαει, αρχιζει το βιντεο σταματαει και πρεπει να πατησω παλι pause .φιλε το  browser ειναι google chrome και το λογισμικο windows 7 ultimate

 

Aπο ότι κατάλαβα ξεκινάς ένα βίντεο παίζει για λίγο και κολλάει μετά ξεκολλάει και μετά σταματάει πάλι ,Αν είναι αυτό ίσως έχει να κάνει και με την σύνδεση σου  σε αυτή την περίπτωση καλό θα ήταν να ενημερώσεις τον isp σου και να τούς αναφέρεις ότι έχεις πρόβλημα με το video streaming

 

Δοκίμασε  και τα εξής πρώτα

 

Αν είσαι με wifi δοκίμασε να συνδεθείς  με καλώδιο

Restart το router

Καθαρισμό ιστορικού chrome όλα ! 

Απομάκρυνε από τον chrome πρόσθετα που έχουν σχέση με το youtube (downloaders κτλ )

Τσέκαρε να δεις σε τι ποιότητα παίζουν τα βίντεο αν είναι 480p βάλτο 360P

Δεξί κλικ σε ένα βίντεο επιλέγεις settings ξετικαρεις την επιλογή hardware acceleration

Ελενχο στις ρυθμίσεις antivirus μήπως έχει επιλογή για σκαναρισμα video streaming  την κλεινεις

Αν έχεις ανοικτό κάποιον torrent client παράλληλα τον κλείνεις η μειώνεις την ταχύτητα download/upload

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες φιλε ,το βιντεο αρχιζει, σταματαει και μετα πρεπει να πατησω παλι paly και παιζει κανονικα

 

Δοκίμασε να κάνεις uninstall chrome και  flash player και ξανά εγκατάσταση. Σε άλλους browsers το κάνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εκανα uninstal και το youtube δεν ανοιγει καθολου μου λεει 

Aw, Snap!

It looks like this page crashed.

Download and install update to fix this problem                                                                                                                                                        αυτο το προγραμμα δεν μου αφηνει το antivirus να το βαλω .



φιλε στο explorer το youtube ανοιγει κακονικα και παιζει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  • φιλε κατεβασα την τελευταια εκδοση του adobe flash player ,αλλα παλι δεν δουλευει

 O chrome χρησιμοποιεί τον δικό του flash player που είναι ενσωματωμένος για αυτό δεν είδες διάφορα έκανα και εγώ λάθος πού σου είπα να ξανακάνεις εγκατάσταση τον flash το είχα ξεχάσει

 

Ξανάκανε uninstall τον chrome

Μετά τσέκαρε στα αρχεία εφαρμογών να δεις αν υπάρχει κάποιος φάκελος σχετικός με τον chrome τον σβήνεις

Κανε ενα scan με το antivirus μήπως και υπάρχει κατι ύποπτο που δημιουργεί το πρόβλημα

Install chrome από εδώ http://www.google.com/intl/el/chrome/browser/

Δεξί κλικ σε ένα βίντεο youtube επιλέγεις settings ξετικαρεις την επιλογή hardware acceleration restart chrome

Αν δεν λειτουργήσει μετά από τα παραπάνω δοκίμασε να κάνεις update τους οδηγούς της κάρτας αφού σβήσεις τους προηγούμενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε διαβασα κατι καπου και φιλε θελω να μου πεις αμα εχει σχεση με το προβλημα μου http://www.techgear.gr/adobe-flash-player-fully-sandboxes-at-chrome-56921/



φιλε αυτο που μου εδειχνε στο youtube (It looks like this page crashed.

Download and install update to fix this problem )τωρα το δειχνει και σε αλλες σελιδεσ που μπαινω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα φιλε μαλλον εισαι hijacked.....

 

Κατεβασε το malwarebytes πρωτα απο ολα και κανε update>full scan  (στο τελος εγκαταστασης του προγραμματος καλο θα ηταν να μη πατησεις το install trial version).

 

κατεβασε και το hijackthis, κανε ενα scan N save logfile και ποσταρε το εδω να σε δουμε λιγο.

 

ολα τα υπολοιπα τα βλεπουμε μετα απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4

Scan saved at 8:00:05 PM, on 2/14/2013

Platform: Windows 7  (WinNT 6.00.3504)

MSIE: Internet Explorer v9.00 (9.00.8112.16464)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\Windows\system32\Dwm.exe

C:\Windows\system32\taskhost.exe

C:\Windows\Explorer.EXE

C:\Windows\System32\rundll32.exe

C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamgui.exe

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe

C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe

C:\Windows\System32\igfxtray.exe

C:\Windows\System32\hkcmd.exe

C:\Windows\System32\igfxpers.exe

C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe

C:\Windows\system32\igfxsrvc.exe

C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe

C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.0.318\SSScheduler.exe

C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\ONENOTEM.EXE

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Windows\system32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

C:\Users\user\Downloads\HijackThis.exe

C:\Windows\system32\SearchFilterHost.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.searchnu.com/406

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Internet Explorer, optimized for Bing and MSN

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = 

O2 - BHO: Plugin Update - {09942569-D515-42BE-9F5A-A439B20F91AB} - C:\Program Files\Plugin Update\uc.dll (file missing)

O2 - BHO: MSS+ Identifier - {0E8A89AD-95D7-40EB-8D9D-083EF7066A01} - C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.0.318\McAfeeMSS_IE.dll

O2 - BHO: (no name) - {1036AD63-AEAC-460B-9060-C96005D4DC86} - (no file)

O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161-30C5-4D22-B7F9-0BBC1D38A37E} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\GR469A~1.DLL

O2 - BHO: Java Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\ssv.dll

O2 - BHO: Privacy SafeGuard - {A42D2EB4-DD31-4BB5-8AA5-8D4E04806DBE} - C:\Program Files\PrivacySafeGuard\PrivacySafeGuard.dll

O2 - BHO: SkypeIEPluginBHO - {AE805869-2E5C-4ED4-8F7B-F1F7851A4497} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\jp2ssv.dll

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] "C:\Program Files\Winamp\winampa.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] "C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe" /min

O4 - HKLM\..\Run: [igfxTray] C:\Windows\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\Windows\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Persistence] C:\Windows\system32\igfxpers.exe

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [uTorrent] "C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe"  /MINIMIZED

O4 - HKCU\..\Run: [Pando Media Booster] C:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\PMB.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Facebook Update] "C:\Users\user\AppData\Local\Facebook\Update\FacebookUpdate.exe" /c /nocrashserver

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE')

O4 - Startup: OneNote 2007 Screen Clipper and Launcher.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\ONENOTEM.EXE

O4 - Global Startup: McAfee Security Scan Plus.lnk = C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.0.318\SSScheduler.exe

O8 - Extra context menu item: Add to Google Photos Screensa&ver - res://C:\Windows\system32\GPhotos.scr/200

O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Send to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: S&end to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra button: Skype Click to Call - {898EA8C8-E7FF-479B-8935-AEC46303B9E5} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL

O11 - Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics

O18 - Protocol: grooveLocalGWS - {88FED34C-F0CA-4636-A375-3CB6248B04CD} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\GRA32A~1.DLL

O18 - Protocol: skype-ie-addon-data - {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O20 - AppInit_DLLs:     

O23 - Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) - Adobe Systems Incorporated - C:\Windows\system32\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe

O23 - Service: Avira Scheduler (AntiVirSchedulerService) - Avira Operations GmbH & Co. KG - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\sched.exe

O23 - Service: Avira Realtime Protection (AntiVirService) - Avira Operations GmbH & Co. KG - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avguard.exe

O23 - Service: Google Update Service (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe

O23 - Service: Google Update Service (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: MBAMScheduler - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamscheduler.exe

O23 - Service: MBAMService - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamservice.exe

O23 - Service: McAfee Security Scan Component Host Service (McComponentHostService) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\McAfee Security Scan\3.0.318\McCHSvc.exe

O23 - Service: nProtect GameGuard Service (npggsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\GameMon.des.exe (file missing)

O23 - Service: Skype C2C Service - Skype Technologies S.A. - C:\ProgramData\Skype\Toolbars\Skype C2C Service\c2c_service.exe

O23 - Service: Skype Updater (SkypeUpdate) - Skype Technologies - C:\Program Files\Skype\Updater\Updater.exe

O23 - Service: UMVPFSrv - Logitech Inc. - C:\Program Files\Common Files\logishrd\LVMVFM\UMVPFSrv.exe

 

--

End of file - 7992 bytes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβησε τα κατωθι

 

 

O2 - BHO: (no name) - {1036AD63-AEAC-460B-9060-C96005D4DC86} - (no file)

 

O23 - Service: nProtect GameGuard Service (npggsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\GameMon.des.exe (file missing)  

 

Αυτο ειναι ιος φιλε. δε ξερω αν θα βγει με το hijack.

Αν με το hijack στην επανεκινηση στο ξαναβγαλει οτι υπαρχει γραψε απο το κουμπι εναρξη στο πεδιο ευρεση> services.msc και πατα εντερ

Βρες την υπηρεσια nProtect GameGuard Service και σταματα την, απενεργοποιησε την κιολας.

 

Ξαναγραψε msconfig.exe>εντερ>καρτελλα εκινηση > κανε printscreen ολα και ποσταρε τα εδω.

 

Scan με το malware εκανες? τι βρηκε? αποκατασταθηκε το προβλημα σου ή εν μερει εστω?

 

Δωσε μας και αλλες πληροφοριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...