Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση GPU σε παλιό PC


TheSlayer2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλυσπέρα παιδιά!Εχω ενα pc για κανενα παλιο game.Θα ηθελα καμια προτασουλα για αναβαθμιση της gpu.Τα χαρακτηριστικα του ειναι:Intel core 2 duo E6300 1.86 ghz,9600 gt 512mb,3gb ram ddr2,motherboard msi ms-7258 neo-v,psu 450watt.Κατα προτιμηση προταση σε ATi.Ευχαριστω εκ'των προτερων! :-D
       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Ετρεχε καποια στιγμη προσφορα για Ati 7750..

Κοντα στα 90 ευρω..

 

Edit: http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=9f694a0c-53a9-42fa-85b0-4537d8997b0e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω κυριως fps οπως F.E.A.R,Call of Juarez κ.α.Οχι καινουρια του 2009 εκει καπου.



Καποια αλλη προταση απο την hd 7750;Καποια παλιοτερη gpu για να μην εχω bottleneck?



O Ε6300 θα κανει bottleneck σε μια hd 6670?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια η gpu π ειπε ο papakitou ειναι απο τις πιο παλιες στην 7750 :/ μετα πας για πιο παλια και εχω κατι προτασεις αμα θες... εγω ασπουμε εχω ati 5570 se i5 pc και ειμαι normal, αλλα στο παλιο πσ που την ειχα τν 5570 ετρωγα bottleneck απο το cpu... για την 6670 πιστευω πως θα κανει bottleneck... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάει σε κάποια μεταχειρισμένη hd4850; Εγώ  χρησιμοποιώ radeon hd4850 ακόμα στο pc της υπογραφής μου και είναι αρκετά δυνατή σε 1680χ1050 (σε σχέση και με την παλαιότητά της πάντα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα παω για hd 4850.Ή μήπως να παω για hd 4870?Θα την σηκωνει το psu??

 

Αν ειναι σε καλη κατασταση το psu την σηκωνει απο θεμα watt . Με την 4850 δεν θα δεις διαφορα , μονο με την 4870 .

 

Το προβλημα στο συστημα σου ειναι ο επεξεργαστης .

 

Σε τι αναλυση παιζεις τα games ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε σε αυτην: http://www.skroutz.gr/s/2009782/MSI-Radeon-HD7770-1GB.html απο το digital master με δωρεαν μεταφορικα. Αφου δινεις 100 ευρω αγορασε καινουρια καρτα και όχι μεταχειρισμενη. Ετσι κι αλλιως ο επεξεργαστης θα σε κόβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...